Roletų audinių įvairovė – skirtingiems poreikiams, skoniams ir dizaino sprendimams

Vieni ritinines žaliuzes, įprastai vadinamas roletais, pripažįsta dėl lengvos priežiūros, kiti - dėl kuriamo lakoniškumo ir erdvės, dar kiti - dėl didelio audinių pasirinkimo. O roletų asortimentas išties platus - galite pasirinkti ne tik norimus raštus ar spalvas, bet ir prisitaikyti Jūsų poreikius atitinkančias audinių savybes: rinktis peršviečiamus, gumuotus, metalizuotus, dvigubus, persidengiančių juostų ar kitus variantus.
Bendra roletų savybė - į ritinį susisukantis audinys. Roletai gali būti montuojami ant lango rėmo su kasete ar be jos, sienos ar lubų, valdomi iš viršaus ar apačios. Jei manote, jog roletas - kaip tik tai, ko trūksta Jūsų būsto langams, šiame gide rasite visą naudingą informaciją apie skirtingas roletų audinių rūšis.

Nuo peršviečiamų iki aklinai užtamsinančių 

Renkantis roletų audinį, rekomenduotina atkreipti dėmesį, kokioje patalpoje jis bus naudojamas. Jei tai šviesi erdvė, kuriuoje nuolat spigina saulė, verta pagalvoti apie roletus su metalizuotu paviršiumi. Jei šiaurinė pusė, kur labiausiai trūksta privatumo, galite rinktis peršviečiamus roletus. Tuo tarpu vaikų kambaryje rekomenduojama įsirengti visiškai šviesos nepraleidžiančius „Black out" audinius. 

  • Lengvos tekstūros peršviečiami roletų audiniai atlieka dieninių užuolaidų funkciją, tad puikiai tinka patalpose, kuriose norisi įsileisti daugiau dienos šviesos ir tuo pačiu užtikrinti privatumą. Peršviečiamas audinys išsklaido saulės spindulius, apsaugo nuo akinimo, o, padengtas metalo paviršiumi, atspindi saulės spindulius, tokiu būdu neleisdamas patalpai prikaisti. Peršviečiami roletai gali būti įvairių raštų ir spalvų. 
  • Vidutiniškai užtamsinantys roletų audiniai - vienas universaliausių ir populiariausių pasirinkimų. Roletai sumažina šviesos patekimą į patalpą, tačiau kambario aklinai neužtamsina. Nepriklausomai nuo spalvos ar rašto, toks audinys sukuria privatumą tiek dienos, tiek vakaro metu. 
  • Black out - nepermatomas, gumos pagrindu pagamintas audinys visiškai nepraleidžia šviesos, tad uždengus langą tampa tamsu lyg naktį. Toks audinys puikiai tinka fotostudijoms, konferencijų patalpoms, miegamojo ar vaikų kambariui. 
  • Roletai metalizuotais paviršiais yra padengti aliuminio milteliais, kurių dėka paviršius veikia tarsi veidrodis - atspindi saulės šviesą, neleisdamas patalpai prikaisti. Metalo dulkėmis gali būti dengiami tiek peršviečiami, tiek vidutiniškai peršviečiami ar „Black out" audiniai. Metalizuotas paviršius veikia kaip papildoma apsauga nuo saulės, tad rekomenduojama rinktis patalpose, kurių langai įrengti pietryčių, pietų ar pietvakarių pusėse. 

Dvigubas roletų derinys DUO

Niekaip negalite išsirinkti vieno vienintelio audinio? O gal įsivaizduojate, kaip su skirtingomis roletų spalvomis ar raštais patalpoje sukursite vis kitokią - kuklią, žaismingą arba romantišką - atmosferą? Tokiais atvejais rekomenduojame rinktis praktiškus DUO roletus su specialiu mechanizmu, talpinančiu net du roletų audinius. Kiekvienas jų gali funkcionuoti tiek kartu, tiek atskirai. Viena kitą papildančios spalvos ar raštai pasitarnauja kaip interjero dekoro elementas, o galimybė rinktis iš daugiau nei 300 įvairiausių audinių leidžia sukurti ypatingus ir unikalius derinius. 

Persidengiančių juostų DIENA-NAKTIS roletai 

DIENA-NAKTIS roletai pagaminti iš dvigubo audinio, kurį sudaro dieninio ir naktinio audinių horizontalios juostos. Dieninio audinio juostai naudojamas šviesus, permatomas ar tinklelio tipo audinys. Tuo tarpu naktinę juostą sudaro nepermatomas, storesnis audinys, kuris užtamsina patalpas bei užtikrina privatumą tamsiu paros metu kambaryje esant įjungtoms šviesoms.
Roleto mechanizmo dėka galima lengvai reguliuoti juostų persidengimą. Tai ypač patogu, kuomet norite įsileisti saulės pagal savo poreikį ar visiškai užtamsinti patalpas. 

Naujieji SILKUETTE - originali žaliuzių imitacija 

SILKUETTE roletai susideda iš dvejų tarpusavyje persidengiančių skaidrių audinių, sujungtų nepermatomomis medžiaginėmis juostomis. Horizontalių audinio juostelių intarpų pagalba (reguliuojant jų kampą) galima preciziškai pasirinkti norimą apšvietimą bei privatumo lygį ir visa tai daryti nepakeliant roleto aukštyn. Tiesa, tradicinė roleto padėties keitimo funkcija traukiant grandinėlę išlieka: roletus galima atitraukti iki norimo aukščio ar visiškai paslėpti susukant į ritinėlį ant vamzdžio, uždengto aliumininiu profiliu. SILKUETTE audiniai išsiskiria savo lengvumu, o medžiagos struktūra primena tradicines dienines užuolaidas. 

Su fotoroletais įgyvendinsite kūrybiškiausias idėjas  

Jei ieškote kažko išskirtinio, novatoriško ir originalaus, roletą galite paversti puikiu meno kūriniu ir interjero akcentu. Ant roleto audinio galite perkelti bet kokį pasirinktą vaizdą ne tik iš „Domus Lumina" galerijos, bet ir pateikti savo turimą nuotrauką. Foto roletų pagalba galite paversti savo mėgstamą peizažo nuotrauką, perkelti norimą piešinį ar nuotraukų koliažą.  

Kai reikalinga apsauga nuo kaitrios saulės 

Kartais patalpoje ar darbo aplinkoje užtenka pagrindinės roleto funkcijos - apsaugos nuo saulės ir karščio. Šia funkcija pasižymi aukščiausios kokybės GLASGARD roletai. Speciali karštį atspindinti plėvelė kontroliuoja saulės spindulių patekimą į patalpą, neleisdama jai prikaisti. Tiesa, plėvelė praleidžia šviesą, todėl net ir užtraukus roletą, patalpoje lieka šviesu. 

Tą pačią funkciją atlieka ir roletai SCREEN, tačiau šis audinys pasižymi ypatinga tinklelio struktūra ir savybėmis, kurios neleidžia karščiui prasiskverbti į vidų. Abiejų roletų pritaikymas ypač aktualus darbo kambaryje ar biuruose, kur dažnai naudojamasi kompiuteriu ir kitomis IT priemonėmis. Audinys yra permatomas, o tai tampa privalumu, nes leidžia iš patalpos pusės matyti vaizdą lauke, net ir esant uždengtiems langams. 

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks audinys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.