Geriausi užuolaidų audiniai

 
Tinkamai parinkti užuolaidų audiniai gali paryškinti langą, interjerą, sumažinti išsklidusius saulės spindulius, suteikti privatumo. Nuo pasirinktos medžiagos gali priklausyti ir užuolaidų siuvimas, jų dizainas - kai kurios išlaiko lengvumą, kai kurios, atvirkščiai - apsunkina kambarį, suteikia griežtumo. Norint kambariui parinkti geriausią variantą, reikia ne tik mokėti derinti skirtingas užuolaidų spalvas, stilius, bet ir audinius, išmanyti jų privalumus ir trūkumus.
 

Populiariausi audiniai užuolaidoms

Langų uždengimų medžiagos, kaip ir drabužių, gali būti pačios įvairiausios. Kiekvienas audinys turi ir privalumų, ir trūkumų. Žinodami juos, lengvai pritaikysite skirtingas medžiagas įvairiose namų erdvėse.

  • Poliesteris - dažniausiai naudojamas audinys. Jis gana „ištvermingas", iš jo pasiūtos užuolaidos ilgai išlaikys sodrias spalvas. Tačiau poliesteris ganėtinai tankus, jis nepraleidžia ne tik saulės šviesos, bet ir oro, todėl iš šio audinio pasiūtos užuolaidos labiausiai tinka prie žiemiško interjero, miegamuosiuose. Poliesterinių užuolaidų geriau nekabinti virtuvėje - audinys itin degus, be to, čia bus tvanku.
  • Medvilniniai užuolaidų audiniai daug lengvesni. Jie natūralūs, todėl puikiai praleis orą (nebent supynimas bus labai tankus).
  • Šilkinės užuolaidos labai sunkios, tinka prie prabangaus interjero. Visgi jei pirksite tokias užuolaidas, turėkite omenyje, kad jų spalva gali išblukti nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl idealu jas derinti su kitu langų uždengimu.
  • Lininės užuolaidos gana lengvos, laidžios orui. Šis audinys grublėtas, su smulkiais tarpeliais, taigi kambarys, tokiomis užuolaidomis uždengus langą, vis tiek išliks ganėtinai šviesus.
  • Nėriniai tinka tik privatumui išlaikyti. Kaip ir lininės užuolaidos, nertos bus laidžios saulei ir orui, tad kambarys liks pakankamai gaivus ir šviesus.

Skirtingų audinių naudojimas

Nuo medžiagos priklauso ne tik užuolaidų siuvimas, bet ir jų paskirtis. Paprastai užuolaidos kabinamos dėl trijų priežasčių:
  • Privatumo išsaugojimas. Jei jums per daug netrukdo saulė, galite rinktis permatomas užuolaidas (pasiūtas iš nėrinių, lino). Tokios užuolaidos leis mėgautis saulės šiluma, tačiau užuolaidų audiniai apsaugos nuo svetimų žmonių žvilgsnių. Paprastai tokios užuolaidos būna šviesių, švelnių spalvų, siuvamos iš medvilnės, nėrinių, lino.
  • Dekoratyvumas priklauso ne vien nuo užuolaidų raštų, spalvų, bet ir norimos sukurti atmosferos. Pavyzdžiui, lininės užuolaidos labiau tiks tuose namuose, kuriuose vyrauja šviesus, žaismingas interjeras. Šilkinės užuolaidos idealiai tiks prie prabangaus interjo, nes jų audinys blizgus. Įvairūs audiniai užuolaidoms gali pakeisti ir kambario išvaizdą. Pavyzdžiui, jei užuolaidos su vertikaliomis juostomis, jos kiek „paaukštins" kambarį.
  • Apsauga nuo saulės. Jei saulė šviečia įkyriai, trukdo, rinkitės tinkamai nuo saulės apsaugančias užuolaidas. Itin tamsios puikiai dera miegamajame, kur norima išvengti intensyvių saulės spindulių. Čia įprasta rinktis šilką, poliesterį, satiną ar „Black Out" audinį (šis apskritai nepraleidžia šviesos).

Skirtingi užuolaidų audiniai gali visiškai pakeisti Jūsų kambarį - padaryti jį itin jaukų, išskirtinį. Svarbiausia - pasirinkti tinkamus pagal namų erdves ir poreikius. Jei kilo klausimų apie užuolaidų audinius, susisiekite su DOMUS LUMINA specialistais - jie visada pasirengę Jums padėti.