Kokį poveikį miego kokybei daro užuolaidos?

naktines uzuolaidos

Miegas - vienas iš svarbiausių aukštos gyvenimo kokybės veiksnių. Kokybiškam poilsiui įtakos turi daugiau dalykų nei tik išmiegotų valandų kiekis. Lygiai taip pat poilsio kokybę lemia ir miegamojo interjero ypatybės, o dar labiau - naktinės užuolaidos . Tiems, kurie nežino, kodėl miegamajame verta kabinti užuolaidas, pasakojame apie tai plačiau. Taip pat trumpai pristatome užuolaidų istoriją.

Užuolaidų ir miego kokybės santykis

Gyvenant mieste, arti triukšmingų, intensyviu eismu pasižyminčių gatvių, į miegamąjį patenka nemažai pašalinių, pailsėti ir užmigti trukdančių garsų. Taip pat miegui kenkia pašaliniai šviesos šaltiniai: gatvių šviestuvai, automobilių žibintai, naktį apšviestos vitrinos. Pirmųjų daugiabučio aukštų gyventojai dažnai kenčia nuo nemigos ar negali kokybiškai pailsėti, nes niekuo nepridengia miegamojo langų.

Tikėtina, jog ne kartą esate nubudę dėl kambaryje staiga įjungtos šviesos. Trumpai paaiškiname kodėl. Ryški šviesa stimuliuoja žmogaus nervinius impulsus, keliaujančius iš akių tinklainės tiesiai į smegenų dalį, kuri atsakinga už žmogaus vidinį biologinį laikrodį. Šis, pajutęs aktyvuojančius impulsus, verčia žmogų nubusti. Dažni nubudimai mažina miego kokybę, neleidžia pailsėti.

Analogiškai visą žmogaus organizmą veikia ir kiti šviesos šaltiniai, patenkantys iš lauko, kai langai nėra pridengti. Kokybiškos storo, neperšviečiamo audinio naktinės užuolaidos gali padėti išvengti tokių niuansų. Pakabinus užuolaidas miegamajame, naktimis jis bus efektyviai užtamsintas. Tai leis lengviau užmigti, geriau pamiegoti. Be to, rečiau nubusite, o ryte jausitės gyvybingesni ir geresnės nuotaikos. Storos užuolaidos izoliuoja ne tik šviesą, bet ir pašalinius, iš gatvės sklindančius ir išsimiegoti trukdančius garsus. Gerai pailsėjęs, išsimiegojęs žmogus yra produktyvesnis ir laimingesnis.

Ko dar nežinojote apie užuolaidas, arba kaip jos atsirado?

Apie užuolaidų teikiamą naudą mūsų miegui kalbama tikrai daug, tačiau ar kada pagalvojote, kokia buvo naktinių užuolaidų ir kitų langų uždangų istorijos pradžia? Ar tai buvo estetinė, ar funkcinė detalė? Trumpai pristatome užuolaidų istoriją ir tai, kaip jos tobulinamos šiandien.

Viena iš priežasčių, kodėl buvo pradėtos naudotis storos naktinės užuolaidos - siekis išlaikyti namus šiltus. Kai dar nebuvo sukurtas centralizuotas šildymas, vienas pagrindinių būdų optimizuoti būsto šilumą buvo durų ir langų apdengimas storais audiniais. Iki tol, kol sukurta tekstilė, tam buvo naudojama gyvūnų oda ir kailis. Jie taip pat naudoti gyventojų privatumui užtikrinti. Tuo metu užuolaidos buvo reikalingesnės ant durų nei ant langų.

Tekstilinės užuolaidos kaip langų uždangos išpopuliarėjo maždaug XIX amžiuje. Tuo metu populiariausios spalvos buvo blausi jūreiviška mėlyna, tamsiai žalia, ruda ir bordinė. Šiandien rasite ne tik įvairiausių atspalvių, derančių prie skirtingų interjero stilių, bet ir plačia dizaino įvairove pasižyminčių užuolaidų. Be to, kuriami nedegūs audiniai, specialios kolekcijos, pritaikytos darželiams, viešbučiams ir namams.

Pagrindinės šių užuolaidų funkcijos nepakito, tik pasipildė. Šiandien naktinės užuolaidos yra ne tik šiluminės būsto izoliacijos priemonė, bet ir stilingo interjero, kokybiško poilsio garantija. Kuo storesnis audinys, tuo geriau galima izoliuoti kambarį nuo pašalinių garsų ir šviesos šaltinių. Pasirūpinkite stilingomis, funkcionaliomis langų uždangomis ir pagerinkite savo miego kokybę - tai padaryti šiandien ypač paprasta.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.