Ką reikia žinoti renkantis apsaugines žaliuzes

Neretas iš mūsų išleidžia itin daug lėšų namų saugumui padidinti. Instaliuojamos signalizacijos, kiemo apšvietimas, sandarūs vartai ir pan. Natūralu - norime apsaugoti ne tik savo turtą, bet ir artimuosius. Nepaisant to, kad šios apsaugos sistemos tikrai veikia ir atbaido ilgapirščius, vis dėl to dažnai pamirštame, kad apsauginės lauko žaliuzės  taip pat yra rimta investicija į ilgalaikį saugumą.

Žaliuzių tipai

Apsauginių žaliuzių privalumų iš tiesų yra ne vienas. Pagrindinė jų funkcija yra jau minėtoji apsauga nuo įsilaužėlių. Inovacijos žaliuzių pasaulyje sukuria galimybę įsigyti ne tik klasikinio tipo, nuo sumanių įsilaužėlių apsaugančias, bet ir kitas apsaugines žaliuzes. Klasikinio tipo žaliuzės pasižymi didele spalvų gama, todėl jas paprasta paversti dekoratyvia ar akcentine pastato dalimi. Taip pat šis variantas siūlo papildomai pridedamus tinklelius nuo vabzdžių, kurie nesumažina šviesos patekimo į vidų lygio, o taip pat neapriboja ir vykstančios oro cirkuliacijos.

Kitas alternatyvus pasirinkimas - įdiegti priešįsilaužiminę apsauginių žaliuzių sistemą. Ji gali būti taikoma ne tik langams, bet ir, pavyzdžiui, garažo vartams. Tokios žaliuzės gaminamos su specialia RC3 įsilaužimo sistema, kuri Lietuvoje dar vis laikoma naujiena, tačiau kitose valstybėse - plačiai ir sėkmingai taikoma. Ši trečio lygio įsilaužimo sistema užkerta kelią net sunkiuosius įrankius naudojantiems plėšikams patekti į pastato vidų. Todėl tai yra viena patikimiausių ir geriausiai išvystytų sistemų, naudojama kuriant apsaugines lauko žaliuzes .

Kitas variantas - žaliuzės, kurios jau yra integruotos languose, kitaip tariant montuojamos kartu su statomais langais. Toks pasirinkimas tinkamas renovuojant ar naujai statant pastatą. Tai itin dailiai atrodantis variantas, nes žaliuzių profilio dėžė montuojama ne išorėje, o patalpos viduje. Toks pasirinkimas nesudarko nei interjero nei eksterjero, nes ritinio dėžė įmontuojama lango nišoje. Jau lange integruota žaliuzių sistema sukuria puikų šilumos sulaikymą, taip tapdama ekonomišku pasirinkimu. Žiemą automatiškai sumažėja šildymo išlaidos, o vasarą patalpa yra apsaugojama nuo perkaitimo.

Panašus pasirinkimas (irgi skirtas renovuojamiems ar statomiems namams) - sienoje integruotos žaliuzės langams. Paprasčiau tariant tai reiškia - pastato fasade įmontuotas žaliuzes. Tai variantas, kuris yra itin mėgstamas pastatą projektuojančių architektų. Pirma - yra paslepiama viršutinė žaliuzių dėžė, antra - šoninės dėžutės suderinamos su lango rėmo spalva. Toks apipavidalinimas ne tik leidžia neužgožti ir nesudarkyti pastato apdailos sprendimų, bet ir apsaugo nuo ilgapirščių, taip pat sukuria privatumą.

Apsauginės žaliuzės - ne tik apsaugai 

Dar vienas išorinių žaliuzių privalumų yra jų universalumas, nes sumontavus šias žaliuzes ne tik gaunate apsaugą namams, bet ir padidinate energetinę namo vertę, t.y - mažiau išleidžiate namo šildymui. Gerai sumontuotos žaliuzės leidžia išlaikyti net ketvirtadalį šilumos esančios pastate. Tuo tarpu vasarą, kai norisi vėsos - tai tampa saulės spinduliams atspariu ir nepralaidžiu sluoksniu, kuris užkerta kelią prišildyti patalpas.

Kadangi žaliuzės gaminamos iš itin tvirtos ir storesnės aliuminio medžiagos - sukuriama garso izoliacija. Norint visiškos ramybės - pakanka pilnai užtraukti žaliuzes ir mėgautis tyla. Dėl to paties medžiagiškumo tokios žaliuzės langams yra lengvai prižiūrimos. Jas galima greitai ir paprastai nuvalyti šluostele.

Išsirinkite ir pritaikykite savo namams geriausiai jūsų poreikius atitinkančias apsaugines žaliuzes ir džiaukitės padidėjusiu namo saugumu ir energijos taupymo efektyvumu!

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.