5 mitai apie markizes: ar tikite jais?

Pavasaris ir vasara yra tikras rojus lauko kavinių savininkams ir tiems, kurie mėgsta puikiu oru mėgautis patogiai įrengtuose balkonuose ar erdviose terasose. Markizės  - neatsiejama vasarišku ritmu gyvenančių erdvių eksterjero dalis, kuri suteikia nemažai naudos. Visgi apie šias uždangas galima rasti įvairių nuomonių, susidarytų iš nuogirdų, atsižvelgiant į blogas kelių vartotojų patirtis ar neišpildytus lūkesčius. Pateikiame Jums 5 dažniausiai sutinkamus mitus apie markizes.

 

1. Šių uždangų pasirinkimas yra mažas

Vienas iš dažniausiai girdimų markizių oponentų argumentų yra tas, kad jos atrodo pernelyg vienodai, o pačių uždangų įvairovė nedžiugina. Klaidingi šioje vietoje yra bent keli aspektai. Tiesa ta, jog jos skiriasi ne tik savo forma, dydžiu bei dizainu, bet ir valdymo mechanizmais, audinių pasirinkimu.

 

2. Markizės nėra modernios

Neleiskite ilgus dešimtmečius skaičiuojančiai tradicinei estetikai Jūsų apgauti: po žaviu ir sentimentus keliančiu fasadu iš tikrųjų slypi pažangios technologijos ir itin kokybiškos, kruopščiai atrinktos medžiagos. Ypač modernūs yra uždangų valdymo mechanizmai - šiandien jau galite pamiršti apie ranka valdomas markizes, nes „Domus Lumina" asortimente rasite uždangų, valdomų automatiniu varikliu, nuotoliniu būdu. Jos gali turėti netgi vėjo bei saulės daviklius, pagal kurių parodymus susiskleistų arba išsiskleistų. Šios integruotos funkcijos išties praverčia netikėtai užklupus blogam orui, o tvirti, ilgaamžiai mechanizmai užtikrina sklandų ir patikimą veikimą net sudėtingomis sąlygomis.

 

3. Jos neleidžia mėgautis vaizdu

Dažnai teigiama, kad markizės užstoja lauko vaizdą. Šiuo atžvilgiu nevertėtų būti itin kategoriškiems. Kaip jau minėjome, markizių formos varijuoja, todėl galima išsirinkti tokias uždangas, kurios yra lygiagrečios (dažniausiai naudojamos terasoms) arba tokias, kurių nuolydį galima patogiai reguliuoti. Jeigu saulė tam tikru kampu dažniausiai šviečia į pastato šoną, galite rinktis ir vertikalias markizes, kuriomis ne tik patogiai atskirsite erdvę, bet ir apsisaugosite nuo įkyrių spindulių.

 

4. Jos nėra ekonomiškos

Vyrauja nuomonė, kad įrengti markizes yra brangu ir jos neduoda tiek naudos ilgalaikėje perspektyvoje, kad visiškai atsipirktų. Deja, pamirštama, jog markizės ne tik efektyviai saugo nuo saulės, bet ir nuo patalpos įkaitimo. Karštomis dienomis tiesioginiai saulės spinduliai gali pernelyg įšildyti erdvę, todėl, norint jaustis patogiai, reikia užtikrinti pakankamą vėdinimą. Tokiais atvejais dažniausiai renkamasi kondicionavimo priemones, kurios gali suvartoti nemažai elektros energijos ir padidinti išlaidas. Markizės neleidžia patalpoms įkaisti, todėl nereikės papildomo vėdinimo. O jei turite kavinę, pagalvokite, kiek naujų klientų pritrauktų galimybė mėgautis Jūsų puikiais gaminiais lauko gaivoje. Bet kuriuo atveju, markizių įrengimas atsipirktų dėl padidėjusio klientų skaičiaus ar mažesnių sąskaitų už patalpų kondicionavimą.

 

5. Jų dizainas yra vienodas

Šiandien markizės gali būti pačių įvairiausių spalvų ir raštų, todėl jas priderinti prie kavinės ar namo eksterjero yra kaip niekad paprasta. Audiniai, gaminami naudojant naujausias technologijas, pasižymi estetiškumu ir ilgaamžiškumu: jie neblunka, yra atsparūs aplinkos poveikiui bei lengvai prižiūrimi. Audinių įvairovė ir markizių praktiškumas šią uždangą paverčia itin patraukliu ir naudingu pasirinkimu.

 

Jeigu galvojate, kaip jaukiai įrengti terasą, lauko kavinę ar balkoną, markizės neabejotinai turėtų būti Jūsų pasirinkimu. Jos atrodo elegantiškai, puikiai apsaugo nuo aplinkos poveikio ir suteikia galimybę džiaugtis atvirų erdvių teikiamais malonumais.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.