Markizės – optimalus sprendimas lauko kavinei

markizes

Atėjus pavasariui, šylant orui daugelis kavinių ir restoranų savininkų mielai išnaudoja galimybę padidinti erdvę. Dažniausiai tam pritaikoma lauko terasa, kurioje šiltuoju metų laiku sutalpinama nemaža dalis klientų. Visgi šiuo atveju tenka spręsti įvairias problemas, susijusias su nepastoviu klimatu, kaitriais saulės spinduliais. Ieškantiems sprendimų vienu geriausių iš jų gali būti funkcionalios ir stilingos markizės .

Markizių privalumas - puiki apsauga

Vienas svarbiausių privalumų, apie kurį dažniausiai ir pagalvojame įsigydami markizes, yra apsauga nuo saulės. Jeigu lauke kaitina saulė, jos apšviesti staliukai dažniausiai lieka tušti. Lankytojai į kavines užsuka atsigaivinti, pailsėti ir pasistiprinti, todėl tuo metu stengiasi vengti karščio ir pavojingų ultravioletinių spindulių. Pasirūpindamos uždangomis nuo saulės, kavinės gali pritraukti nemažai klientų. Šie gaminiai taip pat apsaugo įstaigos vidų nuo prikaitimo, todėl lengviau kontroliuoti šilumą, nereikia nuolat veikiančio kondicionieriaus ar kitokio vėdinimo būdo.

Saulė ir karštis nėra vienintelės priežastys, kodėl kavinių terasoms reikalingos uždangos. Jos ne tik sukuria malonų pavėsį, tačiau apsaugo ir nuo nemalonių oro

sąlygų. Geros kokybės markizės gali apsaugoti nuo stipresnio vėjo, kuris gali išvartyti ant staliukų esančius daiktus. Klientai po markizėmis galės pasislėpti ir nuo lietaus: galite būti tikri, kad užėjus lietui sulauksite daugiau lankytojų.

Stilinga terasa kviečia užeiti

Markizėmis galite ne tik apsisaugoti nuo nepastovaus klimato, tačiau ir suteikti kavinės ar restorano eksterjerui daugiau skoningumo. Galite rinktis iš įvairių dizainų - nuo jūsų poreikių priklauso ir gaminio spalva, ir raštas, ir audinio tipas. Išsirinkę įdomesnio dizaino, prie restorano interjero ir detalių pritaikytus gaminius galite sudominti lankytojus, kurie su malonumu sėdės estetiškoje kavinės aplinkoje.

Kokias markizes pasirinkti?

Norėdami pasirinkti tinkamą gaminį, turėtumėte apgalvoti pageidaujamą jų funkcionalumą. Skirtingų tipų markizės uždengia nevienodą plotą, yra savitai valdomos.

  • Terasinės. Šio tipo gaminiai dažnai montuojami kavinėse, kurios lauke turi nemažai staliukų. Jos uždengia pakankamai didelį plotą, yra tvirtos ir apsaugo nuo pavojingų ultravioletinių spindulių.
  • Krepšinės. Jos sukuria itin savitą stilių, suteikia kavinei jaukumo. Tokia priemonė uždengia mažesnį plotą, todėl puikiai tinka nedidelėms terasoms. Didžiausias krepšinių markizių privalumas - tai, kad pro langus nešviečia saulė, todėl neprikaista patalpa. Uždengiamas nedidelis plotas, tad klientai gali grožėtis vaizdu pro langus.
  • Balkoninės. Tokio tipo uždanga gali būti tvirtinama tiek prie lango rėmo, tiek prie balkono turėklų. Puikiai tiks balkonus turinčioms, ypatingai estetiškoms erdvėms. 
  • Vertikalios. Šio tipo markizės puikiai tiks norintiems ne tik apsisaugoti nuo saulės, bet ir terasoje sukurti atskiras erdves.
  • Pergolos. Jos tiks norint uždengti ir dar geriau apsaugoti didesnio ploto terasas. Jos panašesnės į pavėsines, nes tvirtinamos ne tik prie sienos: sijos ir atraminės kolonos pastatomos ant žemės per visą terasos plotą. Šie gaminiai itin veiksmingai apsaugos nuo stipraus vėjo, lietaus ir kenksmingų saulės spindulių.

Rinkdamiesi markizes atkreipkite dėmesį ir į jų valdymo mechanizmą. Kai kurie gaminiai valdomi rankiniu būdu, kiti - automatiniu. Norintiems ypatingo patogumo ir lengvo valdymo rekomenduojama įsigyti pulteliu ar netgi išmaniųjų telefonų programėlėmis valdomus modelius. Net jeigu markizės jums išvykus liks nesuskleistos, galėsite tuo pasirūpinti būdami kelyje.

Norėdami įsigyti tikrai patogias markizes, nepamirškite atkreipti dėmesį į jų dydį. Svarbu žinoti, kad gaminiai tvirtinami pakankamai aukštai, todėl uždengiamas plotas yra mažesnis nei paties gaminio. Rinkdamiesi prekę į tai atsižvelkite ir geriau pasirinkite šiek tiek didesnes markizes.

Investicija į markizes gali atnešti papildomo pelno verslui, todėl jeigu jų dar neturite, tokį variantą išties verta apsvarstyti. Į patogią, saugią ir funkcionalią kavinės terasą pritrauksite nemažai lankytojų, kurie šiltuoju metų laiku trokšta kuo daugiau laiko praleisti lauke.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.