Skirtingos markizės skirtingiems namams


Norint apsisaugoti nuo saulės, nebūtina rinktis vien tik roletus, užuolaidas ar žaliuzes. Jaukus ir estetiškas pasirinkimas eksterjerui skirtos markizės, kurios apsaugo namą nuo karščio ir saulės iš išorės. Priešingai nei esantis stereotipas, markizės tinka ne tik įvairioms kavinėms, bet ir privatiems namams. Jų didžiausias privalumas - galimybė jas taikyti pagal namo eksterjerą ir turimus skirtingus poreikius (pavyzdžiui, būna net specialios markizės kemperiams). 

Senamiestyje esantiems pastatams, senesnio statymo namams itin gražiai atrodo krepšinės ar klasikinių raštų terasinės markizės. Jos labiausiai pritaikomos prie tradicinių namų, tad siūlomos dryžuoto audinio markizės. Minimalistinio stiliaus markizės dažniausiai pritaikomos namams su moderniu eksterjeru. Turintiems balkonus, geras pasirinkimas yra balkoninės markizės. Jos skiriasi nuo kitų markizių tuo, kad turi visuomet įtemptą audinį, kurį laiko spyruoklės. Jas galima tvirtinti ant namo sienos ar stogo konstrukcijos.

Markizės terasoms gali būti skirstomos į dvi kategorijas. Pirmoje kategorijoje būtų markizės, uždengiančios terasą nuo saulės. Šios markizės apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, todėl rekomenduojamos žmonėms, kurie greitai nudega. Terasinių markizių konstrukcija gaminama iš aukščiausios kokybės aliuminio lydinių, todėl ilgai išlieka patvarios. Jos taip pat gali turėti jutiklius, kurie gali pranešti apie vėjo ir saulės stiprumą. Tokiu atveju, galima montuoti markizių automatinį valdymą, kuris, remdamasis jutiklių duomenimis, pats suskleidžia ar išskleidžia markizę. Antra kategorija būtų vertikalios markizės, kurios atskiria skirtingas erdves terasoje. Jos tinka, jei norima atskirti skirtingas erdves, apsaugoti nuo vėjo bei suteikti daugiau privatumo.

Dar vienas sprendimas terasoms yra pergola, kuri, kaip ir markizės, gali būti naudojama vietoj pavėsinės ar stoginės. Pergola saugo nuo žalingų ultravioletinių spindulių, lietaus, vėjo. Jų nuolydį galima reguliuoti, kartu kontroliuojant ir sukuriamo šešėlio dydį. Tai yra itin lengvai montuojama konstrukcija, kurią, jeigu yra poreikis, vėliau galima prailginti, įmontuojant papildomus profilius. Kaip ir vertikalios markizės, vienpusės ant žemės tvirtinamos pergolos gali suteikti daugiau privatumo ir atskirti lauko erdves.

Markizės yra puikus sprendimas, nes priešingai nei montuojamos pavėsinės ar skėčiai, suskleistų markizių beveik nesimato, jos neužima vietos ant žemės. Audinys yra gaminamas iš kokybiškų medžiagų, todėl neišblunka, yra specialiai apsaugotas nuo pelėsio. Markizės gali būti ir automatizuotos, kad nereiktų vargintis jas sukant. Dar vienas markizių privalumas - vidaus erdvių apsaugojimas nuo tiesioginių saulės spindulių, tad sutaupoma patalpų vėsinimui, nereikia dieną uždengti langų. Skirtingų tipų markizės tiks kiekvienai lauko erdvei, terasoms ar balkonams. Kartais siūlomos netgi markizės kemperiams.

Jeigu norite išsirinkti markizes, apsisprendėte dėl Jums tinkamo varianto, belieka tik išsirinkti spalvą. Šiuo metu Domus Lumina siūlo 20 skirtingų modelių markizes, turinčias 300 spalvų pasirinkimus. Geriausia yra derinti pagal namo sienų, langų rėmų ir palangių spalvas. Norintiems šiuolaikinių sprendimų, galima rinktis automatizuotas markizes. 

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.