Pirmoji Lietuvoje menininkės Jūratės Rekevičiūtės roletų kolekcija „YES“

Kolekcija buvo sukurta draugės virtuvėje, kur sultis gamino citrinos ir kvėpėjo gėlės knygose, kur vėjas lyg viltis blaškėsi už lango ir įkvėpimas rungėsi su tinginyste. Kur neradau kavos ir teko gerti kakavą, o saulėgrąžos sproginėjo brandindamos naują gyvybę.

J. Rekevičiūtė

 

„YES" kolekcija - gyvenančiam žmogui

Pavasaris įkvepia ne tik naujiems darbams, skatina pozityvias mintis, bet ir žadina norą atsinaujinti. Gyvybinga, ekspresyvumu trykštanti, bet tuo pačiu bohemiška, universali ir bet kuriam interjerui ar patalpai pritaikoma kolekcija „YES" - tarsi gaivaus oro gūsis pokyčių išsiilgusiems namams. Pirmoji autorinė menininkės Jūratės Rekevičiūtės roletų kolekcija ne tik trykšta kūrybiškumu, bet ir talpina savyje naujausias interjero spalvų bei raštų tendencijas pasaulyje. Kaip sako pati autorė, kolekcija kodiniu pavadinimu „YES" - motyvuojanti, įkvėpta gyvenimo ir skirta gyvenančiam žmogui.

Kolekciją sudaro 17 skirtingų raštų motyvų ir kiekvienas motyvas pateikimas 4 skirtingais spalviniais variantais. Spalvų paletėje rasite šių metų interjero topuose esančios žemės spalvas, metų spalva - Marsala, žalsvus ir melsvus atspalvius suderintus su augalų, geometrinių formų motyvais ir dar daugiau. 

Menininkės darbų motyvai

Roletinis audinys - neįprasta terpė kūrybai išreikšti, tačiau šiuolaikiniame masinės gamybos pasaulyje toks kasdienio funkcinio objekto pavertimas originaliu dekoro elementu interjerui suteikia šilumos, unikalumo bei tikrumo pojūtį. Tie, kurie žavisi J. Rekevičiūtės kūryba, naujojoje kolekcijoje ras kažką pažįstamo ir artimo: ant roleto nugulė ne tik menininkės darbams būdingi grafiniai raštai bei elementai, bet ir keramikos papuošalų, porceliano indų puošybai naudojami motyvai.

Neapsieita ir be kūrėjos vizitinės kortelės - paskutinės grafikės parodos „Graži suknelė" paveikslo motyvo - tai J. Rekevičiūtės dovana mėgstantiems šiek tiek provokuojantį, išskirtinio stiliaus dizainą. Riboto tiražo roletais ne tik atnaujinsite pabodusią erdvę, bet ir išlaikysite joje esantį stabilumą nauja, išskirtine ir originalia detale.

Pavasario sprogimas - augaliniai motyvai

Antrojoje kolekcijos dalyje menininkė pristato visuomet madingus, tačiau nepretenzingus stilizuotų augalinių motyvų derinius. Harmoningas, ramybę perteikiantis žalių lapų audinys ar šiais metais rekomenduojamos alyvuogių spalvos fone išsibarstę smulkūs lapeliai ir gėlytės - lengvai pritaikomi kone kiekvienai namų erdvei. Žalia spalva miegamajame atpalaiduoja, virtuvėje vėsina, o svetainėje sukuria komforto, bendrumo jausmą.

Pro šalį neprašausite virtuvės langus papuošę ir santūriais, bet kartu išraiškingais dūminės pilkos spalvos roletais su ryškiais gėlių žiedais. Nebijantiems drąsių ir ekspresyvių interjero sprendimų tiks provokuojantys raudoni, žalių plunksnų-lūpų motyvais numarginti  roletai  - jais uždengti svetainės ar valgomojo langai suburs aplinkinius ir stimuliuos bendravimui, įkvėps energijos. Kaip priešingybė energetiškai aktyviausios spalvos langų uždangalams - mėlyname fone besipinančios baltos šakelės. Ši spalva sutelkia, nuramina, todėl puikiai tinka miegamojo ar vonios zonoms.

Geometriniai motyvai

 

Likusioje kolekcijos dalyje dominuoja ir šių metų pasaulinių dizaino tendencijų aukštinami geometriniai raštai. Šių metų kryptis - rankomis priešti, įprastinių, griežtų ir taisyklingų derinių neprimenantys geometriniai raštai. Ranka pieštos figūros įgauna lengvumo, žaismingumo, tačiau motyvų kartojimas išlaiko balansą. Interjero tendencijas sekantys neliks abejingi šių metų spalva išrinktos raudono vyno roletams su taurių motyvais - vadinama Marsala spalva įneša harmonijos, o tvarkingai išdėstyti elementai - stabilumo.

Vandens mėlio fone krentančios žaismingos citrinų skiltelės papuoš virtuvės langus, o žaismingos žuvytės - vonios, vaikų kambarį. Ypač stilingai atrodo apskritimų ir rodyklių deriniai šiltų ir šaltų pastelinių spalvų fone - lanksčios, apvalios formos suminkštins švarias modernaus interjero linijas, sukurs jaukią atmosferą klasikiniame ar šiuolaikinio stiliaus interjere. Pasteliniai tonai tinka ir miegamajame ar nedidelėje svetainėje, o netaisyklingų formų spalvotais lašeliais papuošti roletai pagyvins erdves, tačiau išlaikys harmoniją.

Svarbiausia - pozytivumas

Šią gyvenimo įkvėptą kolekciją J. Rekevičiūtė skiria pozityviam žmogui, kuris pasauliui sako TAIP. Jam dedikuotas ir pagrindinis kolekcijos audinys - motyvuojančiiu užrašu YES ir gyvenimo simboliais - rodyklėmis, klaustukais, daugtaškiais - margintas roletas.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.