Žaliuzės kitaip:kuo plisuotos žaliuzės skiriasi nuo tradicinių?

 
Žaliuzės - puošia ne vieno žmogaus langus. Tai - paprastai valdomos ir itin funkcionalios langų uždangos, neužimančios papildomos vietos, kaip, pavyzdžiui, užuolaidos. Tačiau visiems žinomos tradicinės žaliuzės šiandien dažnai yra pakeičiamos, jų alternatyva: plisuotos žaliuzės jau spėjo rasti savo gerbėjų ratą. Tad, kuo skiriasi šios žaliuzių rūšys ir kurias jų geriau rinktis?

Žaliuzių tipai:

  • vertikalios;
  • horizontalios;
  • apsauginės;
  • fasado.

Tiek tradicinės, tiek ir plisuotos žaliuzės (Kaune jų galite įsigyti mūsų „Domus Lumina" salonuose) atlieka panašias funkcijas, bet tuo pačiu turi ir daug skirtumų.

Tradicinės horizontalios žaliuzės

Tradicinės žaliuzės  yra puiki apsauga karštomis vasaros dienomis, nes horizontaliai einančios juostos suvaldo saulės spindulių ir natūralios šviesos srautus. Interjere jos atrodo gana paprastai - neatkreipia dėmesio, todėl jas nesunku derinti prie bendros erdvės stilistikos. Iš dalies jos net pateisina skandinavišką minimalizmą. Tokios žaliuzės gali būti gaminamos iš aliuminio ar metalo. Vienas didžiausių privalumų - tai šių langų uždangų montavimas. Jis itin paprastas, gali būti atliekamas savarankiškai. Beje, jas itin paprasta prižiūrėti, nes, pirmiausia, tai ne medžiaga, iš kurios gaminamos plisuotos žaliuzės, o metalo paviršius, todėl jis nedyla, nesensta ir jį itin paprasta nuvalyti tiesiog drėgna šluostele.

Kita vertus, jeigu neinvestuosite į kokybę, metalas bėgant laikui gali tapti nebe tokiu puikiu pasirinkimu. Prastos kokybės žaliuzės po keleto metų atrodys nereprezentatyviai, todėl vienaip ar kitaip jas norėsite pakeisti naujomis. Kitas tradicinių žaliuzių trūkumas, tai jų mechanizmas. Jis yra gana painus, o jam sugedus - kitu pakeisti tampa gana sudėtinga.

Plisuotos žaliuzės

Vienas pagrindinių plisuotų žaliuzių  privalumų - itin platus pritaikomumas. Dėl savo unikalaus dizaino šios žaliuzės gali būti naudojamos net ir ant netradicinių formų langų. Trapecija, ovalas, įvairūs trikampiai ar stačiakampiai - šių žaliuzių pagalba nesunkiai galima uždengti visą lango plotą. Plisuotų žaliuzių montavimas nėra sudėtingas, maža to, specialus mechanizmas leidžia reguliuoti lango uždengimo vietą. Tai yra šių langų uždangų unikalumas ir išskirtinumas. Iš viršaus į apačią ar iš apačios į viršų - visai nesvarbu. Galite žaliuzes palikti ir lango viduryje. Kodėl tai svarbu? Žaliuzės padės paprastai suvaldyti šviesos srautus, neužtemdant patalpos. Tai inovatyvus ir dizaino prasme išskirtinai atrodantis pasirinkimas. Plisuotos žaliuzės yra gaminamos iš specialaus plisuoto audinio, todėl galite priderinti medžiagos spalvą pagal savo namų interjerą. Todėl jeigu ieškote gaivaus gūsio savo namuose, rekomenduojame rinktis šį žaliuzių variantą.

Tradicinės ir plisuotos žaliuzės - ką jos turi bendro?

  • Leidžia apsisaugoti nuo intensyvių saulės spindulių, suvaldyti natūralią dienos šviesą;
  • Įsilieja į bendrą namų dizainą;
  • Yra ilgaamžis pasirinkimas;
  • Nesunkiai montuojamos;
  • Lengvai prižiūrimos.

Kada, kurį variantą rinktis?

Plisuotas žaliuzes rekomenduojame kabinti moderniame interjere: jos puikiai atrodo svetainėje, vaikų kambaryje, didelėse namo laiptinėse aukštomis lubomis (ten, beje, dažniausiai ir būna netradicinės formos langai). Toks pasirinkimas puikiai dera ir su vintažu bei modifikuota klasika. Tradicinių žaliuzių sprendimas yra siūlomas sodo nameliuose, virtuvėje (nes metalą lengviau valyti, nei skalbti audinį, nors jis ir yra impregnuotas). Toks variantas puikiai tinka minimalizmo stilistiką palaikančiame interjere, įvairiuose biuruose ar kabinetuose, kuriuose itin svarbus privatumas. Horizontalios aliuminio juostelės gali aklinai užtemdyti patalpą, todėl maksimalus privatumas yra nesunkiai užtikrinamas.

Tradicinės ir plisuotos žaliuzės - Kaune jų nesunku įsigyti

Nors paprastų, tradicinių žaliuzių populiarumas, atsiradus naujoms langų uždengimų rūšims ir kiek sumažėjo, tačiau jos vis tiek yra pakankamai aktualios. „Domus Lumina" salonai prekiauja visų tipų žaliuzėmis, todėl jei norite savo namus papuošti tradicinėmis horizontaliomis žaliuzėmis - jas rasite Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio salonuose arba internete. Taip pat jeigu nežinote, kurį plisuotų žaliuzių variantą rinktis, visada galite pasikonsultuoti su mūsų specialistais, kurie patars ir padės rasti geriausią sprendimą, tenkinantį jūsų poreikius.

Jei esate orientuoti į paprastesnius žaliuzių modelius, tuomet rinkitės tradicinį jų variantą, bet jei mėgstate dinamiką ir išskirtinį interjerą, rekomenduojame išbandyti plisuotas žaliuzes. Šios pagyvins aplinką ir suteiks jai įdomumo.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.