Ar jau laikas atnaujinti langų uždengimus?

Kai kurie keičia interjerus pagal sezoną, kiti jau pastebėję tam tikrus baldų ar kitų detalių nusidėvėjimo požymius. Gana ilgai išlieka nekeisti langų uždengimai: jie nuvalomi, išskalbiami ir vėl pakabinti ant lango. Dažniausiai langų uždengimai pakeičiami kas 7 ar 8 metus, tačiau patikrinus jų kokybę jie gali būti pakeisti ir anksčiau. Tad kada langų uždengimais reikėtų susirūpinti ir verta juos pakeisti?

Viena iš priežasčių, kodėl langų uždengimai turėtų būti pakeisti anksčiau yra Jūsų pasikeitę poreikiai. Pavyzdžiui, namuose keičiate interjerą į minimalistinį ir norite sumažinti namų viduje esančių interjero detalių skaičių. Tuomet galite pasirinkti laukines žaliuzes , kurios saugos Jūsų namus iš išorės ir neapkraus interjero. Taip pat galima keisti uždengimus norint, kad būtų lengviau jais pasirūpinti, nuvalyti.

Kitos priežastys paprastai yra susijusios su langų uždengimo nusidėvėjimu, dingusios funkcijos. Būtina langų uždengimus pakeisti pastebėjus nusidėvėjimo požymius: roletų audinai  nublukę, žaliuzių kampai aplankstyti, virvutė sutrūkusi, romanetės audeklas šonuose nusitrynęs ir panašiai. Tokie požymiai greičiau gali atsirasti virtuvėje, vonios kambaryje, kur langų uždengimai yra arba nuolatiniame karštyje, arba drėgmėje. Nublukusi medžiaga gali signalizuoti ir kad uždengimas negali atlikti tokio efektyvaus darbo, ypač jei roletai turėjo papildomų savybių: saugojo nuo UV spindulių ar karščio. Pastebėjus nusidėvėjimo požymius nereikia dvejoti: Jums reikalingi nauji langų uždengimai, derantys prie dabartinio interjero.

Kitas svarbus dėmuo yra langų uždengimų funkcionalumas. Pastebėjote, kad uždengimą sunku pakelti, užfiksuoti reikiamoje pozicijoje? Jei neišeina užfiksuoti, kitąkart stipriau patraukus jų valdymo mechanizmą, gali nusitraukti ir visas uždengimas. Turite vidines ar laukines žaliuzes? Tuomet patikrinkite, ar pavertus juosteles jos nepalieka tarpelių sklisti šviesai. Pavertus juosteles žaliuzės  turėtų pakankamai užtamsinti aplinką. Jei jos to padaryti negali, vadinasi, laikas jas keisti. Taip yra ir su uždengimais, kurie neturi juostelių: matote, kad pro juos praeina saulės spinduliai, nors taip neturėtų būti? Metas juos pakeisti. Dar kartą uždengimus reikėtų keisti susilaukus vaikų: kambariuose turėtų būti sumontuoti vaikams saugūs uždengimai.

Taip pat turite žinoti, kada reikėtų pakeisti mažiau įprastus langų uždengimus. Pavyzdžiui, tinkleliai langams  turi būti pakeisti ne tik tuomet, kai jie sulūžta. Jei jie yra saugantys nuo alergijos, jie yra daug tankesni, todėl maži įplyšimai ar audinio pasikeitimas daro įtaką jų kokybei. Jei pastebite, kad namuose vis tiek čiaudite, įskrenda pūkai, tuomet metas pakeisti ir šiuos uždengimus. Stiklo plėvelės turi būti pakeistos taip pat pastebėjus įplyšimus arba kai jų savybės nebeatitinka poreikių.

Taigi nepaisant sezoninių pokyčių, kurie gali būti nedideli (keičiama uždengimų spalva, plonesnis audinys į šiltesnį), tam tikru metu turi būti pakeistas visas langų uždengimas. Dažniausiai tai daroma audiniui suplyšus, susilanksčius, nublukus. Tačiau svarbu pakeisti ne tik tada kai užuolaidų, romanečių, roletų audiniai nubluko. Jie turi būti keičiami ir sugedus mechanizmui, sumažėjus teigiamų uždengimų savybių poveikiui, kai jie nebegali užtikrinti privalumų (apsaugos nuo saulės ar karščio, alergenų jei tai tinkleliai langams).

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.