Langų uždengimų integracija pasyviame name

Pavargę nuo didelių šildymo sąskaitų, vis daugiau lietuvių statosi ir keliasi gyventi į pasyvius namus. Dar naujove mūsų šalyje laikomi energiją taupantys namai sparčiai populiarėja, nes jų teikiama nauda atsispindi ne tik ypač sumažėjusiose šildymo išlaidose, bet ir namuose, kur visus metus vyrauja šiluma bei gaivus oras. Tiesa, energijos prasme ypač efektyviems statiniams būtini ir specialūs langai ir jų uždengimai. Tik pasirinkus tinkamus langus, bei ant jų montuojamas sistemas, galima pasiekti tikslą. Taigi, trumpai aptarsime pasyviems namams labiausiai tinkančius langų uždengimus.

Svarbiausia - natūrali šilumos izoliacija 

Prieš pradedant kalbėti apie langų uždengimus, verta dar kartą apibrėžti, kas yra „pasyvus namas". Nemažai lietuvių yra kažką girdėję apie energiją taupančius namus, tačiau tiksliai paaiškinti tokių statinių konstrukcijos jie, deja, negali. Tad, visiems, kas nežino, ar abejoja, primename: pasyvus namas - tai specialių statybinių medžiagų pagalba statinio viduje sulaikoma šiluma, ypač didelė izoliacija ir namo sandarumas, kuriam įtakos taip pat turi stori langai ir durys, suprojektuotos į atitinkamas pasaulio puses. Nors daugelis įsivaizduoja, kad šilumą sulaikančios medžiagos namo viduje sukuria tvankią atmosferą, iš tiesų, pastate visuomet jaučiamas grynas oras (tam įtaką daro specialiai įrengtos vėdinimo sistemos).

Sulaikyti šilumą tokio tipo pastatuose leidžia kur kas storesnės durys ir langai. Pastariesiems skiriamas ypač didelis dėmesys. Priešingai nei įprastuose namuose, vietoj dvigubo stiklo, pasyviuose namuose dedamas trigubas stiklas su specialiu rėmu ir šilumos izoliacija. Storesnė langų konstrukcija garantuoja mažesnius šilumos nuostolius. Tačiau maksimaliam šilumos energijos išsaugojimui pasyviame name reikalingi atitinkami langų uždengimai.

Medinės žaliuzės

Pasistačius pasyvų namą ir ieškant, kuo uždengti langus nuo saulės spindulių ar aplinkinių smalsuolių žvilgsnių, puiki išeitis yra medinės žaliuzės . Jos pagamintos iš aukštos klasės medienos, atrodo itin originaliai, išlaiko natūralią tekstūrą, o svarbiausia, - puikiai sulaiko šilumą. Vasarą, tokios žaliuzės pasyviems namams užtikrina gaivą: jas reguliuojant, galima praleisti tik visai nedaug saulės šviesos, dėl to oras kambaryje nebūna karštas ir tvankus, o žiemą, priešingai, jas galima atitraukti arba praskleisti, taip įsileidžiant daugiau šviesos ir nieko nekainuojančios saulės šilumos. Toks produktas tinka net ir alergiškiems asmenims, nes yra visiškai natūralus. Dėl medinių žaliuzių įvairovės, sau tinkamą variantą ras kiekvienas.

Tankios užuolaidos 

Tankus naktinių užuolaidų derinys  yra dar vienas būdas namuose išsaugoti šilumą. Nors pasyvių namų langai yra kur kas storesni negu įprastinių, visgi, miegamajame ar svetainėje pasikabinus tankias užuolaidas irgi išsaugosite šilumą. Be to, jos sulaikys iš lauko sklindantį triukšmą ir suteiks kambariui subtilios elegancijos. Tiesa, užuolaidas patalpoje reikėtų derinti kiek labiau, negu universalias medines žaliuzes. Tačiau tokiose situacijose padėti gali „Domus Lumina" konsultantai.

Išorinės žaliuzės 

Moderni, išorinėje langų dalyje montuojama sistema, apsauginės lauko žaliuzės , taip pat tinkamos pasyviems namams. Kaip ir prieš tai minėti produktai, taip ir šis gerai izoliuoja šilumą, sulaiko iš lauko sklindantį šaltį bei triukšmą. Žmogui galima rinktis vieną iš kelių išorinių žaliuzių valdymo mechanizmų: rankinį, automatizuotą ar net saulės energijos valdymą. Pastarasis ypač tinka prie pasyvaus namo koncepcijos.

Nors tiek vienas, tiek kitas langų uždengimas pasyviam namui garantuos didesnę šilumą, maksimali nauda bus pasiekta su kelių sistemų deriniu, pavyzdžiui, su išorinėmis bei medinėmis žaliuzėmis.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.