Gamtos motyvų žavesiui atskleisti – teminės užuolaidos

teminės užuolaidos

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama gyvensenos ir mus supančios aplinkos refleksijai. Nuolatinis skubėjimas, sunkiai pažabojamas vartotojiškumas ir sparčiai auganti klimato tarša privertė sustoti ir apsidairyti aplink. Pradedama suprasti, jog nutolimas nuo gamtos ir ne itin sveikas, tvarus gyvenimo būdas neigiamai atsiliepia tiek visuomenei, tiek individams atskirai. Deja, Lietuva nėra šalis, kurioje augalai žaliuotų visus metus, todėl jų ar gamtos motyvų panaudojimas namų interjere turi dar didesnės svarbos.

Kas būdinga tokiam interjerui?

Visų pirma, jis asocijuojasi su natūralumu: naudojama kuo daugiau gamtiškų tekstilės gaminių (užuolaidoskilimai, staltiesės ir įvairūs užtiesalai), medinių baldų bei aksesuarų. Be to, tokiame interjere galima rasti daug gyvų augalų. Čia taip pat vyrauja gamtos tematika, kuri perteikiama spalvomis, medžiagomis ir, žinoma, raštais. Gerai yra tai, kad augalų motyvus galima nesunkiai pritaikyti praktiškai bet kokiame interjere - ar jis skandinaviškas, industrinis, ar modernus. Be abejo, jei norite grožėtis darniu ir išskirtiniais gamtos motyvais pasižyminčiu kambariu, visas minėtas detales reikėtų derinti tarpusavyje: tik vieno ar kito atskiro elemento nepakaks.

Nebūtina keisti labai daug

Dar vienas privalumas tas, kad esamą interjerą papildyti gamtos motyvais nėra labai sudėtinga ir tam nereikia didžiulių išlaidų. Keisti namų iš pagrindų nereikės, o pradėti galite nuo smulkesnių detalių ir palaipsniui didinti jų skaičių.

Užuolaidos ir kiti namuose naudojami tekstilės gaminiai gali būti tiek puikiu startu, tiek naudingu baigiamuoju štrichu. Jei nenorite sienų dekoruoti tapetais su gėlių ar augalų raštais, tuomet langų dekoracijos gali būti ypač naudingos. Kombinacijų čia taip pat gali būti įvairių: derinkite roletus su naktinėmis užuolaidomis arba vietoje roletų rinkitės šviesias dienines užuolaidas. Ryškūs augalų raštai šiandien yra populiarūs, jais dekoruotos užuolaidos erdvei suteiks dinamiškumo ir gaivumo.

Tam, kad išlaikytumėte interjero dermę, pasirūpinkite ir kitomis dekoro detalėmis - augalų raštais puoštomis pagalvėlėmis, lovatiesėmis, staltiesėmis ar net servetėlėmis. Kambaryje puikiai derės ir panašiais raštais margintas kilimas. Svarbu atsižvelgti į interjere vyraujančią spalvų paletę ir pasirinkti spalvas, kurios prie jų derėtų. Užuolaidos ir kitos dekoracijos turėtų būti žemiškų spalvų: įvairūs žalios, rudos atspalviai, geltona, gelsva ir garstyčių spalva puikiai papildys interjerą ir, žinoma, derės su esančių augalų gausa. Taip pat nepamirškite kontrastuojančios baltos ir juodos. Beje, šios spalvos tinka ne tik tekstilei ar dekoracijoms, bet ir baldams.

Atsigręžimas į gamtą naudingas kiekvienam žmogui. Ji ramina, apgaubia švelnumu ir padeda atsipalaiduoti. Tokia atmosfera ypač reikalinga namuose, kur siekiame atgauti jėgas ir atitrūkti nuo kasdienio gyvenimo diskomforto. Tad naudokite gamtos motyvus drąsiai ir pasisemkite energijos iš namų žalumos šaltinio.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.