Užuolaidų priežiūra: klaidos galinčios negrįžtamai sugadinti audinį

 
Užuolaidos , kaip ir visi neseniai įsigyti daiktai, kol naujos atrodo puikiai ir klausimų dėl jų priežiūros dažniausiai net nekyla. Tačiau po kurio laiko ant jų paviršiaus susikaupia dulkių, dėl kurių audinys tarsi papilkėja, praranda žavesį ir imama svarstyti, kaip jas išvalyti. Kaip tai padaryti teisingai? Kuriems audiniams tinka plovimas, o kada to geriau nedaryti? Be abejo, aktualu ir valymo priemonės, kuriomis galima pašalinti vienos ar kitos rūšies dėmes ar dulkes.
 
Nors šiandien langų uždengimų rinka siūlo daugybę skirtingų variantų, tinkančių tiek tradiciniams, tiek neįprastos formos langams, užuolaidos yra vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų. Tai - universali uždanga, todėl užuolaidas nesunku suderinti su namų interjeru. Vis dėlto, nors tai ir itin gera, namų jaukumą kurianti detalė, norint, kad užuolaidų audinys visada atrodytų elegantiškai ir gražiai, reikia mokėti jį tinkamai prižiūrėti.
 

Nepamirškite kasdienės priežiūros

Vis dar gaji nuomonė, kad užuolaidų priežiūra apima tik jų skalbimą, tačiau tai nėra tiesa. Reguliari užuolaidų priežiūra yra pagrindinis audinio grožio išlaikymo veiksnys. Todėl jei norite, kad audinys atrodytų nepriekaištingai, lengvai kristų, kasdien jį perbraukite švaria dulkių ar drėgna šluostele. Taip nuvalysite susikaupusius nešvarumus, kurie laikui bėgant kauptųsi audinyje ir pilkintų medžiagos spalvą. Žinoma, užuolaidų skalbimas vis tiek yra būtinas, tačiau pradėkite nuo tam tikrų paprastesnių žingsnelių.

Langų švara

Vienas iš svarbesnių veiksnių, lemiantis užuolaidų švarą, yra langai. Juos atidarius ant užuolaidų ne tik nugula papildomi nešvarumai, maža to, jei langai patys savaime yra nešvarūs, susikaupęs purvas ir dulkės labai paprastai yra perduodami ir užuolaidoms. Todėl jei norite, kad užuolaidų medžiaga (tiek dieninių, tiek ir naktinių) ilgiau išliktų švari, nepamirškite ir langų švaros.

Kaip skalbti užuolaidas?

Užuolaidų skalbimas, neretai tampa galvos skausmu, nes priklausomai nuo audinio, reikia pasirinkti specialų skalbimo rėžimą, naudoti tam tikras skalbimo priemones. Netinkamai pasirinktas skambimo būdas gali negrįžtamai sugadinti audinį, todėl labai svarbu, kad laikytumėtės instrukcijų.

Šilkinis audinys

Kadangi tai itin natūralaus pluošto audinys - jo skalbti skalbimo mašinoje nepatariama. Geriausia tai daryti rankomis. Nenaudokite baliklių, nes taip galite pažeisti itin jautrų audinio paviršių. Geriausia rinkitės specialias šilkui skirtas priemones. Išskalbus šilką, džiovinkite medžiagą natūraliai. Jokiu būdu to nedarykite elektroninėje džiovyklėje. Šilkas išdžiūsta greitai, tad plovimo procesas neužtruks.

Medvilninis audinys

Medvilnė labiau pritaikyta skalbimui automatiniu būdu. Šviesios medvilninės užuolaidos gali būti skalbiamos 90 laipsnių temperatūroje, spalvotos - ne didesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje, o tamsios - kuo žemesnėje temperatūroje. Taip audinys ilgą laiką nepraras savo spalvų. Medvilnę galima balinti, valyti įprastais valikliais, tačiau nepamirškite, kad kuo daugiau chemijos naudosite, tuo audinys greičiau susidėvės.

Lininis audinys

Lininis audinys yra ypatingas, todėl dažnam kyla klausimas, kaip skalbti užuolaidas, pagamintas iš šios medžiagos? Norėdami apsaugoti užuolaidas nuo nublukimo, neskalbkite jų aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Linas yra keletą kertų stipresnis už medvilnę, todėl jį taip pat galima balinti, tačiau atkreipkite dėmesį, kad išskalbus linines užuolaidas, jų negalima perdžiovinti. Kitu atveju audinys taps itin standus ir visiškai nelankstus, sunkiai lyginsis.

Poliesteris

Tai viena populiariausių medžiagų užuolaidų gamyboje. Ji ne tik gražiai krenta, tačiau ir labai gerai išlaiko formą. Šis audinys visiškai nesugeria drėgmės, beje, yra linkęs elektrintis, tačiau, žvelgiant iš kitos pusės, jį ypač lengva išdžiovinti. Tokios užuolaidos gali būti skalbiamos ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.

Tiulis

Tai itin jautrus audinys, todėl, kaip ir šilką, jį reikia skalbti rankomis. Vanduo turi būti vos šiltas, nes jei vanduo yra karštesnis nei 30 laipsnių, tiulis pagelsta, audinys yra iškart sugadinamas. Net ir išskalbus tokį audinį, dėl jo trapumo negalima jo gręžti - geriausia palikti išvarvėti ir išdžiūti natūraliai.

Kaip elgtis išskalbus užuolaidas?

Pirmiausia, ilgai nedelsdami, išimkite užuolaidas iš skalbimo mašinos. Rekomenduojame audinį dar perskalauti šaltu vandeniu, kad ant jo neliktų skalbimo miltelių ar skysčio nuosėdų. Vienas iš sudėtingesnių procesų yra užuolaidų džiovinimas. Jeigu tai dieninės, baltos spalvos užuolaidos, galite jas džiovinti ir lauke - tiesioginiuose saulės spinduliuose. Tačiau jei tai spalvotos ar pastelinį atspalvį turinčios užuolaidos - rinkitės džiovinimą patalpos viduje, ar ten kur nėra tiesioginių saulės spindulių. Kitu atveju audinys gali išblukti, prarasti jam būdingas savybes.

Nepamirškite, kad jeigu tinkamai pasirūpinkite užuolaidų audiniu, jis tarnaus ilgiau: išlaikys savo formą bei spalvą. Pasinaudokite šiais patarimais ir džiaukitės elegantiškai atrodančiomis, švariomis užuolaidomis.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.