DOMUS LUMINA langų uždengimai - neturinčiam lygių inovacijų projekte „Aeronamai“

DOMUS LUMINA ekspertai kartu su architektūros studija "Roda architects" įgyvendino neturinčio lygių inovacijų projektą „Aeronamai", pritaikydami jame net trijų skirtingų rūšių langų uždengimus: fasado horizontalias žaliuzes, fasado roletus ir saulės kontrolės sistemą - lameles. Šalia S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo įsikūrę „Aeronamai" - gyvenamųjų namų kompleksas, demonstracinis inovacijų projektas Kaune, pasigaminantis visą eksploatacijai reikalingą energiją.
 
„Aeronamai" yra aštuntas statinys Lietuvoje, kuris sertifikuotas Vokietijos „Passivhaus" sertifikatais, atitinka A++ energinio tvarumo klasę. Projektui parinktos integruotos fasado horizontalios žaliuzės, fasado roletai ir lamelės - pats geriausias pasirinkimas saulės kontrolei, energijos bei šilumos energijos taupymo efektyvumui užtikrinti.
 
Minėti gaminiai tapo „protingo namo" dalimi ir buvo sujungti į jo valdymo sistemą „Tahoma", valdomą bei programuojamą nuotoliniu būdu - telefonu ir/ar bevieliu radijo ryšiu. „Tahoma" apjungtus produktus galima valdyti po vieną ar visus vienu metu, nustatyti parametrus scenarijams - parinkti skirtingą programą darbo ar poilsio dienoms, atostogoms, žiemai ar vasarai. Namo energetinis efektyvumas yra svarbus aspektas renkantis būstą - juk jo eksploatacinės išlaidos žymiai mažesnės. Tačiau ne mažesnis privalumas - ir gyvenimo komfortas. Todėl techninių savybių, tvarumo , dizaino ir komforto suderinimas yra bene maloniausias iššūkis, tenkantis įgyvendinant tokius projektus.
 
Vienas iš novatoriškų sprendimų, papildančių mūsų gaminius šiame projekte - saulės ir vėjo jutikliai, reaguojantys į klimato pokyčius. Jei kaitina saulė ar pakyla stiprus vėjas - žaliuzės pačios užsidaro, ir atvirkščiai. Užsakovas pageidavo atitikti aukščiausius kokybės standartus, tinkamus projektui, kuris neturi lygių inovacijų, technologijų bei energinio efektyvumo srityse. Vienas iš svarbių kriterijų ir iššūkių - surasti nestandartinį žaliuzių integravimo būdą, ką ir pavyko padaryti.
 
Džiaugiamės, kad mūsų darbai kalba už mus ir skatina mus tobulėti, ieškoti dar nematytų, inovatyvių sprendimų, naujausių technologinių išradimų. 
 
Fotografas: Norbert Tukaj
 

Gaukite asmeninį pasiūlymą

Langų uždengimai pagal jūsų poreikius.

Asmeninis pasiūlymas
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.