Kokie langų uždengimai saugo Jūsų namų šilumą žiemą?

Didžiulės sąskaitos už šildymą - tikras galvos skausmas žiemos metu. Siekiant sutaupyti ir neleisti šilumai „pabėgti" iš namų, svarbu pasirūpinti ne tik kokybišku sienų ar stogo apšiltinimu, bet ir langais, mat dalis šilumos prarandama pro stiklo paviršius. Nustebsite sužinoję, kad saulėtojo sezono metu nuo saulės ir karščio saugančios priemonės naudos gali duoti ir žiemą, nes šilumą sulaiko pastato viduje.

„Glasgard" roletų efektyvumas žiemą patvirtintas mokslininkų

Norint išsiaiškinti, kaip efektyviai „Glasgard" roletai veikia žiemos metu, specialių inžinerinių technologijų pagalba buvo atliktas tyrimas. Naudojant infraraudonųjų (šilumos) spindulių termografą, kuris vizualiai parodo paviršiaus temperatūrą, nustatyta, jog esant užtrauktam „Glasgard" roletui, pro langus išleidžiama net 41 proc. mažiau šilumos. Žinoma, rezultatas gali kisti priklausomai nuo kitų veiksnių, kaip oro temperatūra ir vėjas už lango, saulės intensyvumas, taip pat paties lango sandarumas. Roletai yra pagaminti iš specialios šilumą atspindinčios plėvelės, yra permatomi, tad neužtamsina patalpos net ir tamsiomis žiemos dienomis.

Ne mažiau naudingi šie roletai ir vasarą - „Glasgard" audinys vasarą atspindi iki 84 proc. šilumos spindulių ir patalpos įkaitinimą sumažina net iki 90 proc.

Apsauginės žaliuzės - kliūtis ne tik ilgapirščiams, bet ir šilumai

Dar vienas būdas, padedantis žiemą apsisaugoti nuo šilumos praradimo - apsauginės žaliuzės, kurios izoliuoja esamą temperatūrą patalpoje. Uždarytos žaliuzės sutaupo iki 25 proc. šilumos šaltojo sezono metu, tuo tarpu vasarą sulaiko net iki 80 proc. saulės spindulių ir kaitros. Tai ypač svarbu žinant, kad patalpų vėsinimas yra beveik šešis kartus brangesnis procesas nei šildymas. Per metus apsauginės žaliuzės padeda sutaupyti iki 30% šildymo ir vėsinimo energijos kaštų.

Žinoma, apsauginių žaliuzių efektas labiausiai jaučiamas tuomet, kai jos yra užtrauktos. Ir nors dieną žaliuzes dažniausiai laikome neužtrauktas, įrengus automatinį valdymą, žaliuzes galima programuoti pagal temperatūros pokyčius bei darbotvarkę. Pavyzdžiui, nustatytu laiku apsauginės žaliuzės automatiškai nusileidžia ir, šeimininkams nesant namuose, saugo juos nuo įsilaužimo bei sulaiko viduje esančią šilumą.

Integruojamos apsauginės žaliuzės leidžia išvengti šalčio tiltų


Išskirtinai šilumos izoliacijai pritaikytos lange ar sienoje integruojamos apsauginės žaliuzės, neleidžiančios susidaryti šalčio tiltams, per kuriuos dažnai prarandama dalis šilumos.
Apsauginių žaliuzių OPOTERM sistema montuojama patalpos viduje, o žaliuzės nusileidžia ar pakyla lauko pusėje. Puikias termoizoliacines funkcijas lemia šių žaliuzių profilio rulono dėžė, kuri gaminama pagal specialią technologiją, vadinamą „kietuoju polistirenu" ir yra integruojama į lango nišą. Tai užtikrina išskirtinę šilumos izoliaciją šaltuoju metų laiku, kadangi apsaugo nuo iš išorės sklindančio šalčio tilto, kuris susidaro naudojant paprastas profilio rulono dėžes.
Šildymo kaštus žiemos metu padeda sumažinti apsauginių žaliuzių sistema INTEGRO, pritaikyta pasyviems namams. Ši sistema visiskai atitinka pasyvių namų statybos reikalavimus, mat pasižymi puikia šilumos izoliacija. Pažangių technologijų dėka, sienoje integruojama sistema neleidžia susidaryti šalčio tiltams. Svarbu paminėti, kad šios žaliuzės pritaikytos statomiems naujiems ar rekonstruojamiems namams, nes žaliuzių dėžė dar statybos metu paslepiama sienoje, o priekinė jos dalis padengiama pastato fasado medžiaga - lentelėmis, plytelėmis ar tinku.

Integruojamų žaliuzių sistemos ne tik pasižymi puikia izoliacija, bet ir tampa patraukliu sprendimu projektuojant namo fasadą. Žaliuzės su nematoma sistema lengvai priderinamos prie bet kokio namo eksterjero.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.