Automatinis langų uždengimų valdymas – maksimaliam komfortui

 

Technologijos sparčiai kinta, todėl su laiku modernėja ir langų uždengimų sistemos. Šiandien vos vienu mygtuko spustelėjimu galite valdyti visus namo langų uždengimus ir tai įmanoma padaryti nesant namuose. Centralizuotas automatinis valdymas užtikrina maksimalų komfortą ir patogumą, nes galite reguliuoti bet kokius fasado ar vidaus langų uždengimus: pakelti, nuleisti, pasukti ar užfiksuoti norimoje padėtyje.
Galima rinktis net keletą automatinių sistemų variacijų, pradedant skirtingais mechanizmais ir jų maitinimo šaltiniais, baigiant valdymo būdais ir integruotais oro kontrolės davikliais. Tad ką svarbu žinoti, renkantis automatinę langų uždengimų sistemą?

Elektrinės pavaros įrengimas 

Kokius langų uždengimus rinksitės, svarbu pagalvoti pirmaisiais būsto įrengimo etapais. Pasirinkus automatinę žaliuziųroletų  ar kitų langų uždengimų sistemą, lango nišoje montuojama speciali elektrinė pavara - variklis. Jei naujame ar remontuojamame būste atliekami elektros instaliacijos darbai, praktiška ir patogu įrengti elektra valdomą standartinį variklį, o jo mechanizmą bei elektros laidus paslėpti po apdaila. Tokiu būdu įrengiamos tiek fasado, tiek vidaus roletų sistemos.

Visgi jei remontas jau atliktas, įsirengti automatinį valdymą taip pat nėra sudėtinga. Tam puikiai pasitarnauja belaidžiai varikliai. Šių variklių maitinimo šaltiniais gali būti saulės kolektoriai, įkraunami akumuliatoriai arba tiesiog įprastos AA baterijos. Paskaičiuota, jog baterijas reikia įkrauti vidutiniškai kas 8 mėnesius: du pilni atidarymai ir uždarymai per parą.

Visiškam komfortui užtikrinti vietoje įprastų standartinių variklių galite rinktis ypač tylius vidaus langų uždengimų „Sonnese" variklius, kurių veikimo garsas prilygsta žmogaus šnabždesiui (40 dB). Palyginimui - įprasti varikliai veikia 50 dB garsumu, atitinkančiu vidutinio garsumo kalbą. Šie varikliai ypač jautrūs, tad automatinę sistemą sujungus su pulteliu, galima įdiegti „Scroll" funkciją, kuomet roletą ar žaliuzę galite valdyti tiesiog ant pultelio sukant ratuką. 

 Mechanizmo valdymas

Bet kokios automatinės sistemos naudojimosi patogumą užtikrina ir sistemos valdymas. „Domus Lumina" automatines sistemas galima valdyti pasirinkus jums patogiausią būdą:

  • Standartinis variklis gali būti valdomas su klavišiniu jungikliu. Juo galima valdyti ir visus lango uždengimus vienu metu. Tai nėra itin universalus ir praktiškas sprendimas, mat norint valdyti kiekvieną lango uždengimą atskirai, būtina įrengti ir atskirus jungiklius.
  • Kur kas patogesnis variantas - tai radijo pulteliu valdomas automatinis mechanizmas. Kiekviena į pultelį integruota lango uždengimo sistema gali būti valdoma nuotoliniu būdu iš bet kurios pastato vietos. Pultelio pagalba vos kelių mygtukų paspaudimu galima pakelti, nuleisti roletus, pakreipti žaliuzes, nustatyti širmų judėjimo pozicijas.
  • Šiandien populiarėja programinė įranga, leidžianti automatines langų uždengimų sistemas valdyti iš mobiliojo telefono ar planšetės. Tokiu būdu namo langų uždengimai valdomi internetu, tad žaliuzes galite valdyti būnant namuose, darbe ar net atostogaujant kitame pasaulio krašte. Namuose įrengiamas specialus imtuvas, kuris prijungiamas prie interneto, perduoda signalą pavarai. Komandą šeimininkas siunčia per specialią jo telefone ar planšetiniame kompiuteryje integruotą programėlę. Tai leidžia mėgautis naujųjų technologijų privalumais ir maksimaliu komfortu namuose.

Temperatūros ir šviesos kontrolė 

Prie įvairių vidaus ir išorės langų uždengimų automatinių sistemų gali būti integruojami specialūs temperatūros, šviesos ar vėjo davikliai.
Pavyzdžiui, vidurvasarį, kuomet saulė šviečia į langus kone visą dieną, grįžus po darbų namuose gali būti tikras pragaras. Prie langų uždengimų sumontuoti apšviestumo jutikliai seka saulės padėtį ir nuleidžia žaliuzes ar rolerus, kai į juos tiesiogiai šviečia saulė. Saulei nusisukus, roletas ar žaliuzė pakeliama. Langų uždengimus galima valdyti ir pagal temperatūros daviklius, kurie padeda palaikyti namuose komfortišką temperatūrą reguliuojant langų uždengimų pakėlimą ir nuleidimą. 

Tuo tarpu vėjo davikliai ypač tinka markizėms arba fasado roletams, kurie automatiškai susiskleidžia papūtus stipresniam vėjui, tad šeimininkui nereikia rūpintis, jei jis tuo metu išvykęs ar vakare tiesiog pamiršo suskleisti markizę.
Automatines langų sistemas galima reguliuoti ir pagal laiką. Pavyzdžiui, fasado žaliuzės gali būti užprogramuotos taip, jog susiskleistų kol Jūsų nėra namuose ir taip užtikrintų apsaugą bei komfortišką vidaus temperatūrą.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.