Horizontaliosios žaliuzės ir jų pritaikymas bei priežiūra

Jei galvojate, kad žaliuzės skirtos tik darbo kambariui, klystate. Dėl savo funkcionalumo horizontalios aliuminės žaliuzės lengvai pritaikomos įvairiuose kambariuose: puikiai sulaiko saulės spindulius miegamuosiuose, o pasirinkus žaliuzes virtuvei galima nesirūpinti, kad joms pakenks garai; todėl jos vis dažniau matomos įvairiose namų erdvėse. 

Horizontalių žaliuzių tipai

Horizontaliosios žaliuzės gali būti kelių tipų:

  • Tradicinės aliuminės žaliuzės, kurios gali būti valdomos virvele arba elektrine pavara. Jos gali būti pritaikytos labai dideliems langams: plotis gali būti iki 4m, o aukštis iki 3,5m. Kadangi juostelės yra plonos - tik 0,21 mm storio, sukeltos juostos paketas užima mažai vietos, kas palengvina langų valymą.
  • Nestandartinės aliuminės žaliuzės, kurios valdomos arba virvele, arba lazdele. Šios žaliuzės tinka nestandartinių formų plastikiniams ir mediniams langams. Langai gali būti ir trikampio ar trapecijos formos.
  • Dar vienos žaliuzės, kurios itin patogios dėl šilumos sulaikymo, yra tarp stiklų montuojamos aliuminės žaliuzės. Tokios žaliuzės yra valdomos virvele, rankenėle, tinka mediniams langams. Tarp stiklų puikiai gali būti montuojamos virtuvinės žaliuzės, ant kurių nesikaupia garai, o mechanizmas leidžia valdyti žaliuzes neatidarant lango, taigi galėsite lengvai suvaldyti šviesos kiekį.

Horizontaliųjų žaliuzių pritaikymas

Dėl plataus spalvų asortimento (daugiau nei 40 spalvų ir atspalvių) horizontaliosios žaliuzės gali būti pritaikytos bet kokiame gyvenamosios ar darbo erdvės interjere. Pavyzdžiui, renkantis žaliuzes virtuvei, galima rinktis medžio imitacijas, žaliuzės miegamajame ar vaikų kambaryje gali būti blizgios ar kitos išskirtinės faktūros. Žaliuzių spalvos gali būti ne tik švelnios, pastelinės; asortimente galima rasti ir sodrių raudonos, žalios spalvos, jos gali būti ir porėtos.

Horizontaliosios žaliuzės gali būti pritaikomos ir pagal lango formą. Jei turite trikampio, trapecijos formos ar itin didelius langus, tokios žaliuzės gali būti tinkamas sprendimas siekiant apsaugoti privatumą bei sumažinti saulės šviesos kiekį kambaryje.

Horizontaliųjų žaliuzių priežiūra

Iš visų žaliuzių rūšių, horizontaliosios žaliuzės yra lengviausiai prižiūrimos. Dulkes ar nešvarumus galima lengvai nuvalyti drėgna šluoste, o jei tai virtuvinės žaliuzės ir reikia pašalinti patekusius maisto likučius ar riebalų dėmes, galima švelniai pašveisti šepetėliu. Tai greitai grąžins jų įprastą spalvą.

Horizontaliųjų žaliuzių patvarumas

Šios žaliuzės yra labai patvarios ir pakankamai elastingos. Net jei žaliuzės bus netyčia sulenktos, jos greitai turėtų grįžti į prieš tai buvusią būklę. Todėl nereiktų baimintis, kad horizontaliosios žaliuzės, esančios vaikų kambaryje, bus greitai sugadintos.

Horizontalios aliuminės žaliuzės nebėra toks neįprastas langų uždengimo sprendimas gyvenamosiose erdvėse. Dažniausiai jos pritaikomos biuruose, mokyklose, bet dėl ypač lengvos priežiūros ir funkcionalumo, vis dažniau montuojamos namuose.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.