Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Žaliuzių ir užuolaidų derinys – vertinantiems išskirtinumą

žaliuzės užuolaidos

Žaliuzės - tradicinis interjero aksesuaras, šiandien lengvai pritaikomas skirtingo stiliaus ir paskirties patalpose. Žaliuzių derinimas su užuolaidomis - originalus, savitas ir skoningas pasirinkimas. Be to, tokia kompozicija praktiška: tarpusavyje suderinti aksesuarai leidžia geriau kontroliuoti šviesą ir šilumą. Patariame, kaip suderinti šias skirtingas langų uždangas ir patalpoms suteikti unikalumo.

 

Spalvų darna

Šiandien žaliuzių spalvų spektras itin platus: jį sudaro nuo šviesių pastelinių iki sodrių atspalvių. Tačiau norint priderinti žaliuzes, visų pirma reikėtų atsižvelgti į dominuojančias spalvas interjere. Specialistai rekomenduoja rinktis klasikines langų uždangų spalvas: smėlio, kakavos, pilkšvą ar melsvą. Su jomis reikėtų derinti ryškesnių atspalvių, raštuotas užuolaidas. Tokiu būdu suformuosite skoningą kontrastą, paversti langus patalpos akcentu. 

 

Užuolaidų ilgis ir audinys

Derinant skirtingas langų uždangas svarbiausia atkreipti dėmesį į jų spalvą, ilgį ir audinį, gamybos medžiagą. Užuolaidos turėtų būti ilgesnės nei žaliuzės. Miegamajame ar svetainėje geriausia rinktis žemę siekiančias naktines užuolaidas, kurios suteiks jaukumo ir privatumo.

Atsižvelkite ir į skirtingus audinių tipus. Rinktis galite iš poliesterio, šilko, lino. Dėmesio vertos ir aksominės užuolaidos - jos kitąmet bus ypač madingos. Nepamirškite įvertinti audinio storio, apdirbimo - pavyzdžiui, tankios, impregnuotos užuolaidos padeda geriau kontroliuoti šviesą, yra lengviau prižiūrimos.

 

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Žemiau pateikiami dar keli esminiai patarimai, kaip suderinti žaliuzes ir užuolaidas.

  • Nepamirškite, kad derinimui su užuolaidomis tinka tiek medinės , tiek aliumininės žaliuzės. Gamybos medžiagą galite derinti prie kitų interjero detalių, pavyzdžiui, baldų.
  • Daugiau natūralumo interjerui suteiks medinės žaliuzės. Be to, jos pasižymi su jaukumu siejamomis šiltomis spalvomis. Prie jų derinamos užuolaidos taip pat turėtų pasižymėti natūraliais atspalviais - tačiau nebūtinai rusvais. Puikiai tikti gali ir, pavyzdžiui, žalios, oranžinės atspalviai.
  • Standartinio dydžio langą galima vizualiai padidinti žaliuzes įmontuojant keliais centimetrais žemiau lubų. Užuolaidos turėtų kabėti tame pačiame aukštyje, būti keliasdešimčia centimetrų ilgesnės nei langas.
  • Neutralios, pastelinės žaliuzių ir užuolaidų spalvos padeda sušvelninti interjere dominuojančias ryškias spalvas.
  • Žaliuzių ir užuolaidų derinys geriausiai tinka miegamajame ir svetainėje. Rekomenduojame derinti būtent horizontalias žaliuzes ir užuolaidas.
  • Žaliuzių ir užuolaidų derinys taip pat priklauso nuo interjero. Klasikinio stiliaus interjere galite komponuoti medines užuolaidas ir gėlėtas užuolaidas. Toks raštas gali puikiai tikti prie baldų apmušalų ar kilimų. Medinės žaliuzės taip pat papildys kompoziciją elegancija, prabanga. Šiuolaikinio stiliaus interjere reikėtų atkreipti dėmesį į sodrių spalvų, dryžuotas užuolaidas ir horizontalias žaliuzes.

 

Žaliuzių ir užuolaidų derinys gali paversti ypatingu net patį paprasčiausią interjerą. Tereikia atsirinkti tinkamas medžiagas, audinius, jų spalvas, raštus, apgalvoti, kokio ilgio turėtų būti langų uždangos. Kurkite derinius drąsiai - būtent taip suformuosite ne tik patogią, bet ir savitą, Jūsų stiliaus pajautą atspindinčią namų aplinką.

 

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui