Vaikams saugūs langų uždengimai

Ruošiant kambarius mažiesiems, svarbu pagalvoti ir apie dieną šviečiančią saulę. Ji neturi trukdyti jiems miegoti, tačiau kambaryje turi būti užtikrintas pakankamas šviesos kiekis. Patys langų uždengimai turi būti paprasti naudoti, nepavojingi, kad vaikas negalėtų jais susižeisti. Tad aptariame, kokios žaliuzėsroletai ar kiti langų uždengimai yra saugūs ir tinkami vaikų kambariams.

Vienas iš galimų sprendimų yra namuose įdiegti automatines medines žaliuzes arba aliumines horizontalias žaliuzes. Automatinė sistema panaikina būtinybę žaliuzėms turėti virveles. Šios yra gana pavojingos mažiems vaikams, mat jie gali įsipainioti ir susižaloti. Turėdami automatines žaliuzes, tėvai galės nustatyti, kada jos turėtų pakilti ar nusileisti, vaikai negalės pasiekti jų mechanizmo ir saugiau žaisti. Taip pat žaliuzės patogios tuo, kad jei jos nuleistos, pavertus juosteles vaikai gali matyti, kas vyksta lauke, tačiau vis tiek būti nematomiems praeiviams. Automatinės medinės žaliuzės patogios ir tuo, kad paūgėjusius vaikus galima nesunkiai išmokyti, kaip jomis naudotis patiems.

Jei namuose netinka žaliuzės, roletai gali būti tinkamas pasirinkimas. Vaikų kambariams geriausiai tiktų iš apačios į viršų valdomi roletai. Jie neturi jokių virvelių, nes yra valdomi rankenėle. Šie roletai tinka visiems plastikiniams langams, susisuka į ritinį kaip ir paprasti roletai. Roletai lengvai fiksuojami, todėl net patys vaikai gali išmokti jais naudotis. Vaikų kambariui šie roletai puikiai tinka tuo, kad leidžia išlaikyti privatumą (vaikų nepamatys praeinantys nepažįstamieji), suteikia erdvei pakankamai apšvietimo, nes saulės šviesa sklisdama lubomis lygiai pasiskirsto ir apšviečia kambarį.

Nenorite tvarkytis nei su žaliuzėmis, nei su roletais? Ne bėda. Galite pasirinkti ir stiklo plėvelę, kuriai nereikės nuolatinio reguliavimo, valymo. Vaikų kambaryje galite užklijuoti vidines ar išorines plėveles nuo saulės. Jos apsaugos vaikus nuo žalingų saulės spindulių. Plėvelės gali būti ir šiek tiek tamsintos, todėl Jūsų vaikai matys viską, kas vyksta lauke, tačiau jų niekas nematys. Užklijuotos termoizoliacinės plėvelės taip pat gali padėti išlaikyti patalpoje esančią temperatūrą, kas itin svarbu artėjant žiemai.

Tėvams svarbu išlaikyti vaikų saugumą: tai ypač aktualu namuose. Norite išsaugoti vaikų privatumą, sumažinti juos pasiekiančių kenksmingų saulės spindulių kiekį, ir tuo pat metu užtikrinti, kad langų uždengimai bus saugūs? „Domus Lumina" siūlo kelis sprendimus, kuriuos galite pasirinkti atsižvelgdami į savo ir vaikų poreikius. Dėl tikslaus langų uždengimo parinkimo susisiekite su „Domus Lumina" konsultantais.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.