Roletų montavimas: nuo ko pradėti ir ko negalima pamiršti

roletų montavimas

Apie roletus ir jų privalumus šiandien yra girdėjęs ne vienas. Nesunku pastebėti, kad šiuo metu dažno lietuvio langus dengia būtent šios langų uždangos. Jų populiarumą lemia ganėtinai lengvas roletų montavimas, audinių ir modelių įvairovė, funkcionalumas. Su šiomis langų uždangomis lengva sukurti privatumą, suvaldyti šviesos srautus, aklinai užtemdyti patalpą ar šiuolaikiškais metodais reguliuoti į ją patenkantį šviesos srautą. Roletus dabar renkasi ir rekomenduoja tiek paprasti žmonės, tiek profesionalūs interjero dizaineriai. Kita vertus, norint, kad šių langų uždangų privalumai atsiskleistų šimtu procentų, reikia išmanyti, kaip montuoti roletus.

Roletų matavimas - svarbu atidumas

montuoti roletus

„Domus Lumina" specialistai gali atvykti į Jūsų namus, išmatuoti langus, pagaminti idealiai tinkančius roletus ir šiuos profesionaliai pritvirtinti. Vis dėlto, jeigu norite, paskutinį žingsnį galite atlikti ir patys. Jums reikės išmatuoti langą, prie kurio bus tvirtinamas audinys, ir tuos duomenis pateikti mūsų specialistams.

Dalinamės keliais patarimais, kaip tinkamai išmatuoti langą:

  • Pirmiausia turite išmatuoti lango ilgį ir plotį be lango rėmų. Taip sužinosite, kokio pločio turės būti Jūsų pasirinktas roleto audinys.
  • Antras matavimas turi būti atliktas jau įtraukiant lango rėmus. Tai - labai svarbu, nes būtent tokio ilgio turės būti visa roleto kasetė.
  • Atlikdami visus matavimus skirkite pakankamai laiko ir išmatuokite lango ilgį bei plotį trijose vietose. Roletų tvirtinimas yra tikslus ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Todėl ir ilgį, ir plotį matuokite lango viršuje, per vidurį ir apačioje. Jeigu rezultatai skirtingose lango vietose skiriasi, geriau imkite didesnį skaičių.

 Tinkamai pamatavus langą, galima duomenis pateikti gamintojui. Visgi, jei nepasitikite savo jėgomis, geriau kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins tikslius matavimus ir roletus primontuos tinkamai.

Roletų montavimo vieta

kur montuoti roletus

Roletai yra labai universalūs, tai reiškia, kad juos galima tvirtinti ne tik prie lango. Taip pat šios uždangos gali būti montuojamos ir ant lubų arba nišose (tiek lango, tiek sienos). Galima rinktis ir roletų tvirtinimą lango apačioje, tačiau tai ganėtinai retas pasirinkimas.

Roletų montavimas priklauso nuo poreikio atidaryti langą, tiksliau - tokio poreikio dažnumo. Jei langai varstomi retai, siūlome roleto kasetę montuoti prie sienos ar lubų. Bet jei mėgstate langą plačiai atverti vos ne kasdien, tada rekomenduojame rinktis ant lango rėmo montuojamus roletus. Tokiu būdu jie judės kartu su langu ir netrukdys šio atverti iki norimos padėties.

Kaip montuoti roletus - trys esminiai žingsniai

kaip montuoti roletus

Norite sužinoti, kaip montuojasi roletai? Viskas pakankamai paprasta, tereikia vadovautis šiais žingsniais:

  • Paimkite laikiklius ir pridėję juos reikiamoje lango rėmo (arba lubų ar sienos) vietoje pieštuku pasižymėkite, kur turite išgręžti skylutes.
  • Prigręžkite juos, įstatykite į rėmus roleto kasetę ar vamzdį ir pakabinkite.
  • Išvyniokite roleto audinį iki galo ir nustatykite, koks turi būti maksimalus audinio ilgis. Visiškai nuleidę audinį, ant valdymo grandinėlės pritvirtinkite roletų audinio sulaikymo detalę, kuri neleidžia medžiagai išsivynioti daugiau nei lango ilgis. Tai atlikus, dar rekomenduojama šalia prigręžti grandinėlės laikiklį. Tai patogu, nes virvelė nekabos ore, netrukdys ir atrodys daug estetiškiau.

Taigi roletų montavimas yra gana paprastas procesas. Kita vertus, jeigu neturite daiktų tvirtinimo patirties, išlieka didelė rizika, kad roleto kasetę pritvirtinsite netiesiai. Todėl tiems, kas neturi panašios praktikos, visada siūlome savo specialistų paslaugas. „Domus Lumina" profesionalai greitai ir tinkamai pritvirtins Jūsų pasirinktus roletus prie lango.

Roletų diena-naktis montavimas

Roletų tvirtinimo būdai gali būti skirtingi ir priklauso nuo pasirinkto gaminio tipo. Atskiro dėmesio vertas roletų diena-naktis montavimas. „Domus Lumina" asortimente galite rasti roletus diena-naktis „Perfect Fit". Jų kasetė sujungta į rėmelį, kuris įsistato tarp stiklajuosčių lango rėme. Šiam gaminiui nereikia gręžti lango rėmo, jis turi specialius laikiklius, kurie įsikiša į gumeles prie stiklo, arba klijuojama magnetinė juosta ant lango rėmo ir gaminio rėmo. Taigi roletų tvirtinimas šiuo atveju yra itin paprastas.

Tam, kad tokių roletų tvirtinimas būtų sėkmingas, turėtumėte įsiminti šiuos žingsnius (taip pat atliekamas ir kasetinių roletų montavimas ant lango rėmo):

1. Pritvirtinkite roleto kasetę prie šoninių stiklajuosčių viršaus.

2. Nuo kreipiančiųjų nuplėškite lipnios juostos apsaugines juosteles ir priklijuokite kreipiančiąsias prie lango stiklajuostės. Prieš klijuojant kreipiančiąsias rekomenduojama nuriebalinti lango stiklajuostę. Klijuojamas paviršius turi būti švarus ir sausas. Nuplaukite nešvarumus, vašką, riebalus, alyvą. Kreipiančiąsias rekomenduojama pradėti klijuoti nuo roleto kasetės apatinės dalies ir leisti žemyn.

3. Uždėkite roleto dangtelius ant kasetės.

4. Su grandinėlės jungtimis sureguliuokite roleto audinio viršutinę ir apatinę ribas. Norėdami sureguliuoti viršutinė ribą, pakelkite roletą ir grandinėlės viršuje įstatykite jungtį taip, kad traukiant grandinėlę jos nepavyktų pakelti. Reguliuodami apatinę ribą nuleiskite roletą iki lango apačios ir grandinėlės viršuje įstatykite jungtį taip, kad traukiant grandinėlę jos nepavyktų nuleisti žemyn.

5. Prisukite grandinėlės fiksatorių prie stiklajuostės.

6. Patikrinkite sumontuotą roletą.

Viskas - belieka džiaugtis puikiu rezultatu!

Roletų montavimas svarbus ir audinio kokybei, ir ilgaamžiškumui

roletų ilgaamžiškumas

Prieš roletų montavimą turite tinkamai pasirinkti ne tik montavimo vietą, bet ir optimalų roleto išsivyniojimo lygį. Netinkamai atlikus šiuos veiksmus, audinys greičiau nusidėvės. Net tai, kad „Domus Lumina" visus savo roletus gamina iš itin aukštos kokybės impregnuoto audinio, neužtikrina langų uždangos kokybės, nes tai, kaip Jūs naudosite ir prižiūrėsite patį roletą, irgi labai svarbu.

Pasinaudokite šiomis rekomendacijomis ir patarimais, kaip montuoti roletus, ir pritvirtinkite langų uždangas savo namuose patys. Kartu su „Domus Lumina" roletais puoškite erdves ir mėgaukitės jų daugiafunkciškumu: užtikrinkite privatumą, apsisaugokite nuo saulės, puikiai išsimiegokite ir suvaldykite į vidų patenkančius natūralios šviesos srautus.

Geriausia pasikliauti profesionalais

Nors susimontuoti roletus galima ir patiems, geriausia, kad šį darbą atliktų kvalifikuotas specialistas. Netinkamas roletų tvirtinimas gali baigtis produkto sugadinimu, turto apgadinimu ar net kūno sužalojimu. Norime pabrėžti, kad dėl netinkamo ar neapdairaus tvirtinimo atsiradusiems mechaniniams roletų pažeidimams, garantija netaikoma.

Norite pasinaudoti kvalifikuoto specialisto paslaugomis? Daugiau informacijos apie mūsų matavimo, montavimo ir konsultacijos paslaugos galite rasti čia: https://www.domuslumina.lt/lt/paslaugos/.

roletų matavimas 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.