Automatizuotas markizių valdymas: maksimalus funkcionalumas ir nepamainomas patogumas

Vienas malonumas karštą vasaros dieną nuo kaitrių saulės spindulių ar staiga užklupusio lietaus slėptis terasoje, apsaugotoje šiuolaikiška markize. Dar maloniau, jeigu ji automatizuota ir atsisukus saulei išsiskleidžia jums nepakilus nuo krėslo, o prasidėjus stipriai audrai - susiskleidžia, net jei esate išvykę iš namų. Jeigu dar neapsisprendėte, „Domus Lumina" specialistai pateikia atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus apie automatizuotas markizes.

  • Ar įmanoma be remonto automatizuoti turimą tradicinę markizę?

Rankiniu būdu valdomą markizę galima greitai ir be jokio vargo modernizuoti: tereikia pasirinkti priimtiniausią valdymo būdą. Automatizuota markizė gali būti valdoma jungikliu (renovuojant namą visi laidai paslepiami po apdaila) arba radijo bangomis veikiančiu pulteliu. „Domus Lumina" siūlo belaidę langų uždengimų valdymo sistemą, kuomet pultelis siunčia signalą į specialiai integruotą radijo imtuvą. Pultelio su pavara nejungia laidai, todėl nesusiduriama su jokiais ryškesniais interjero ar eksterjero pokyčiais. Automatinė valdymo sistema pritaikoma tiek tradicinėms, tiek sudėtingoms kasetinėms markizėms. 

  • Ką daryti, jeigu, išvykus atostogų, markizę palikote išskleistą?

Vienas didžiausių automatizuotų markizių privalumų - šiuolaikiška galimybė valdyti ją išmaniaisiais prietaisais (mobiliuoju telefonu ar planšetinio kompiuterio pagalba) net esant kitame mieste ar šalyje. Jeigu išvykote ir matote, kad orų prognozės palankios išskleisti markizę ir apsaugoti kambarius nuo prikaitimo, tereikia nustatyti tai specialioje programoje. Tokiu pat būdu, artėjant audrai, markizę galima suskleisti ir apsaugoti nuo vėjo bei destrukcijos. Tokiam išmaniam valdymo būdui reikalingas interneto ryšys ir specialiai įrengtas imtuvas, o viskas tampa dar paprasčiau, kartu su markize įmontavus saulės bei vėjo daviklius.

  • Kas tai ir kaip veikia saulės bei vėjo davikliai?

Kartu su automatizuota markize įmontuoti saulės ir/ar vėjo davikliai garantuoja maksimalų patogumą ir leidžia pamiršti visus rūpesčius, susijusius su jos valdymu. Padidėjus saulės šviesos intensyvumui, saulės daviklis siunčia signalą markizei nusileisti, todėl būsite apsaugoti nuo tiesioginių spindulių ir kaitros, baldų blukinimo. Pakilus vėjui, analogiškai veikia ir vėjo daviklis - prasidėjus stipriam vėjui, daviklis perduos signalą į variklį, o šis suvynios medžiagą ir taip apsaugos markizės konstrukciją nuo lūžių, todėl pailgėja jos tarnavimo laikas. Automatinė valdymo sistema padidina markizės funkcionalumą, nes staiga užklupus lietui, markizė pasislepia. Audros metu net netyčiomis spaudžiant atidarymo mygtuką automatiniai prietaisai ignoruos komandą ir neleis markizei atsidaryti. Siekiant dar didesnio efektyvumo, naujuosius vėjo daviklius galima montuoti ne ant fasado, o tiesiai ant markizės. Ant fasado montuojamas daviklis ne visada gali įvertinti tikrąjį vėją, be to, vėjo kryptis kintanti. Minėtas vėjo daviklis preciziškai tiksliai matuoja markizės vibraciją - jeigu virpesiai viršija daviklyje nustatytą stiprumą, markizė susiskleidžia.

  • Ar automatizuotą markizę sudėtinga valdyti?

Atsižvelgiant į oro sąlygas, markizę radijo bangomis veikiančiu pulteliu galima valdyti vos vieno mygtuko paspaudimu. Spustelėjus rodyklę į viršų, markizė išsiskleidžia, o mygtuko su nupiešta rodykle žemyn pagalba markizė suskleidžiama. Pasiekusi galutinę padėtį, tiek vienu, tiek kitu atveju, markizė sustoja, tačiau galima ją palikti norimoje padėtyje. Analogiškai veikia ir netoliese lango ant sienos tvirtinami jungikliai: markizės padėtis keičiama klavišų pagalba. Turint kelis automatizuotus langų uždengimus, pakanka vieno pultelio. Visais atvejais siūlome pasikonsultuoti su „Domus Lumina" specialistais, kurie ne tik suprogramuos valdymo sistemas, bet ir supažindins su naudojimosi galimybėmis.

  • Ką daryti sugedus ar pametus markizių valdymo pultelį?

Pastebėjus gedimą ar nerandant markizių valdymo įrankio, turėtumėte kreiptis į mūsų specialistus. Užsisakius naują, neveikiantis pultelis nedelsiant bus pakeistas kitu ir naujai suprogramuotas - nereikės net pajudėti iš namų!

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ar kavinei ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks pas Jus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.