Kodėl geriau rinktis medines, o ne bambukines žaliuzes?

 
Medinės žaliuzės - tai nesenstanti klasika, puošianti ne vieno žmogaus namus. Jų tvarumas, išskirtinis dizainas ir patogus valdymas yra pagrindiniai privalumai, lemiantys šios langų uždangos populiarumą.

Kita vertus į medines žaliuzes panašios bambukinės irgi dažnas pirkėjų pasirinkimas. Tiesa, dažnai sprendimas priimamas dėl pastarųjų mažesnės kainos. O kuo pasižymi iš pažiūros panašios, tačiau ir gana skirtingos žaliuzės - medinės ir bambukinės?

Natūralumas

Abi žaliuzės tiek medinės, tiek ir bambukinės yra gaminamos iš natūralių medžiagų. Todėl tie, kas vertina ekologiją dažnai pasirenką vieną iš variantų. Esminis skirtumas yra tas, kad medinės žaliuzės (kaina yra gerokai didesnė, nei bambukinių) labiau tinka lietuviško tipo interjerams. Bambukas erdvėje atrodo egzotiškiau ir dėl išskirtinio savo dizaino dažniau pasirenkamas sodybose arba labai išskirtiniame interjere. Tuo tarpu iš medžio gaminamos žaliuzės yra paprasčiau įkomponuojamos į bet kokį interjerą, nes jų spalvinė gama yra labai plati, galite rinktis net ir dažyto medžio variantus.

Saugios vaikams

Medinės žaliuzės dėl savo gamybos principo yra saugios naudoti. Medžio juostelių kampai yra užapvalinti, todėl nėra rizikos, kad vaikai susižeis. Be to, bambuko juostelės, dėl medienos savybių, ilgainiui pleišija, todėl tai nėra geras pasirinkimas mažyliui pasiekiamoje vietoje.

Energetiškai efektyvios

Medis yra vienas geriausių šilumos izoliatorių, todėl šios langų uždangos yra pasirenkamos tiek aktyviuose, tiek ir paprastuose namuose. Tai itin geras pasirinkimas mūsų šalyje, kur per metus būna dideli temperatūros skirtumai. Žiemos metu storos medinės juostelės sulaiko šilumą viduje, o vasaros metu jos veikai kitu principu: sulaiko karštį, sklindantį nuo lango ir neleidžia jam lengvai prasiskverbti į namų vidų. Skirtingai nei medinės žaliuzės, bambukinės dėl savo gamybos principo yra pralaidesnės, ir ne taip gerai izoliuoja šilumą ar šaltį. Plonos bambuko lazdelės nors ir nepraleidžia saulės spindulių, tačiau natūraliai yra kitokios tekstūros, todėl ypač šaltuoju sezonu neatlieka tokios funkcijos, kaip medinės.

Sulaiko išorės triukšmą

Išorinio triukšmo sulaikymas - tai dar viena savybė, kodėl žmonės renkasi medines žaliuzes. Kaina šioje vietoje neturi didelės reikšmės, nes ramybė yra itin vertinamas dalykas, ypač jei gyvenama prie judrios gatvės.

Ilgaamžiškumas

Medis - tai ne tik natūrali, bet ir itin ilgaamžė gamybinė medžiaga. Todėl tiek medinės, tiek ir bambukinės žaliuzės yra investicija į ateitį. Tinkamai prižiūrimos jos tarnauja ne vienerius metus. Tiesa, bambukas yra trapesnis, todėl lengviau lūžta. Plonos lazdelės, lyginant su storesnio medžio juostomis, nėra tokios patvarios, todėl jas reikia labiau saugoti, o ir jų tarnavimo trukmė sumažėja.

Priežiūra

Medinės žaliuzės itin paprastai prižiūrimos - gana storos horizontalios juostos lengvai nuvalomos drėgna šluostele. Švarai palaikyti galima naudoti ir nestiprius valiklius. Žaliuzių nereikia nuimti prieš jas valant, todėl tai itin patogu. Bambukinės žaliuzės yra prižiūrimos visai kitaip - jas reikia nuimti, jei norima visiškai jas nuvalyti ar nuplauti. Itin smulkiuose tarpeliuose dažnai kaupiasi dulkės, kurias sunku išvalyti, o ilgainiui tai tampa lyg įsisenėjusios dėmės.

Pritaikomumas

Abi žaliuzių rūšys atrodo gana originaliai, todėl jas nėra sunku priderinti. Kita vertus, medinės žaliuzės yra dažnesnis pasirinkimas tiek namuose, tiek ir biuruose. Pirma, jos atrodo solidžiau, yra klasikinio dizaino ir suteikia aplinkai unikalumo. Bambukinės - kiek sudėtingiau derinamos nei medinės žaliuzės, tačiau irgi yra savotiškos ir tinkamai priderintos lange gali atrodyti itin įdomiai.

Skirtingos, tačiau kartu ir labai panašios medinės ir bambukinės žaliuzės yra ekologiškas ir ilgaamžis pasirinkimas. Pasinaudokite šiomis specialistų įžvalgomis ir pasirinkite vienas iš jų savo namuose!

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.