Kokio pločio, spalvos medines žaliuzes rinktis?

medines zaliuzes

Žaliuzės - praktiška ir efektyvi langų uždanga, naudojama visame pasaulyje jau daugelį metų. Nors mados tendencijos ne visuomet keitėsi žaliuzių naudai, šiandien jos sulaukia vis daugiau populiarumo ir tampa puikiu pasirinkimu tiems, kurie nori turėti lengvai prižiūrimas, patvarias ir efektyvias langų uždangas. Medinės žaliuzės suderina visas šias savybes ir patrauklią estetiką, o platus jų dydžių, spalvų pasirinkimas užtikrina nesudėtingą priderinimą prie esamo interjero. Pateiksime keletą patarimų, kurie padės tai padaryti.

Prioritetas darniam interjerui ar išskirtinei estetikai?

Kaip ir kiekvienos interjero detalės, žaliuzių pasirinkimas reikalauja gerai apgalvoti, ko iš jų yra tikimasi - ar norima, kad jos tiesiog puikiai įsilietų į interjerą, ar taptų kambario akcentu ir kaipmat išsiskirtų. Iš lengvos medienos pagamintos žaliuzės atrodo elegantiškai, tačiau tai, kaip jos bus įkomponuotos erdvėje, galutinai apspręs jų įvaizdį. Prieš pasirinkdami žaliuzes taip pat atsižvelkite į faktą, jog šviesesnių spalvų langų uždangos praleidžia šiek tiek daugiau šviesos, o tamsios medinės žaliuzės sugers daugiau šviesos ir leis šviesai mažiau prasiskverbti.

Kokia yra estetinė visuma?

Jeigu Jūsų interjeras yra gana vientisas, tuomet priderinti žaliuzes bus kiek paprasčiau - tereikia ieškoti spalvinio arba medžiagų atitikmens. Pavyzdžiui, medinės langų uždangos puikiai derės prie kitų medinių baldų, jeigu pastarieji yra vienspalviai arba turi tam tikrus pasikartojančius spalvinius akcentus - vienodos spalvos kojeles, rankenėles ir panašiai. Tuo atveju, kai baldai erdvėje yra skirtingų spalvų ir tarpusavyje neturi daug bendra, medinės grindys gali tapti geru atspirties tašku. Langų uždangos, priderintos prie grindų atspalvio, atrodys stilingai, išlaikys interjero dermę.

Išlaikykite kontrastą

Jeigu Jūsų namų interjeras nėra maksimalistinis ar eklektiškas, kontrastui vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Medinės žaliuzės gali puikiai kontrastuoti su kitomis medžiagomis, spalvomis ir tekstūromis. Jei sienos yra šviesų spalvų, galima rinktis tamsias langų uždangas ir atvirkščiai - šviesesnių ar ryškesnių tonų žaliuzes derinti prie tamsesnio interjero.

Juostelių storio pasirinkimas nemažai priklausys nuo erdvės ir langų dydžio. Platesnės juostelės labiau tiks prie didesnių langų arba tuo atveju, jei norite žaliuzes paversti akcentu. Be to, pro didesnius platesnių juostelių sudaromus tarpus lengviau patenka šviesa. Siauresnės žaliuzių juostelės labiau tiks siekiantiems minimalistinio, lengvumu dvelkiančio interjero. Jos rekomenduojamos ir mažesniems, siauresniems langams. Visgi griežtai nustatytų taisyklių juostelių pločiui nėra - svarbu, kad jos atrodytų patraukliai ir atitiktų Jūsų poreikius.

Kodėl verta rinktis šias žaliuzes?

Medinės žaliuzės ne tik atrodo elegantiškai, pasižymi lengva priežiūra, tačiau turi ir dar keletą privalumų, kurie skatina jas įsigyti:

 Lengva reguliuoti juostelių kampą, tad tokios žaliuzės efektyviai sulaiko šviesą ir visiškai apsaugo nuo pašalinių žvilgsnių.

  • Žaliuzės sulaiko šilumą, šaltį ir triukšmą, todėl visus metus padeda išlaikyti komfortą ne tik reguliuojant kambario temperatūrą, bet ir mažinant iš gatvės sklindančius garsus.
  • Medinės langų uždangos yra natūralios. Jos kvėpuoja, užtikrina sveikesnį, gaivesnį mikroklimatą, sudėtyje neturi sveikatai kenksmingų medžiagų.

 Medinės žaliuzės tiks tiems, kam būtina turėti ne tik stilingus, tačiau ir kokybiškus, patvarius ir natūralius gaminius. Jos suderina puikias estetines ir praktines savybes, todėl pravers kiekvienuose namuose. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.