Didelių langų su atskiromis dalimis uždengimas

Paprastai erdviuose gyvenamuosiuose namuose įrengiami dideli langai. Taip į namus patenka daugiau natūralios saulės šviesos, galima džiaugtis vaizdingu peizažu ir vizualiai padidinti erdvę. Tiesa, siekiant sutvirtinti masyvią lango konstrukciją, jis perskiriamas į kelias mažesnes dalis (turi pertvaras, vidinius lango rėmus). Tokiu būdu sukuriamas ne vien tvirtumas, bet ir išskirtinis lango dizainas. Kita vertus, į kelias dalis padalintus vitrininius langus gali būti kiek sunku uždengti, juk paprasti roletai čia netinka, o užuolaidoms pasiūti gali reikėti ypač daug audinio. Bene geriausiai tokio tipo langams tinka plisuotos žaliuzės ir širmos.

Plisuotų žaliuzių savybės

Tai - šiuolaikiškas langų uždengimo variantas, suteikiantis jums itin daug laisvės spręsti, kaip atrodys galutinis variantas ir kaip jis bus valdomas. Nežinantiems, kas yra plisuotos žaliuzės, reikėtų įsivaizduoti klostuotą audinį, kuris, kaip ir kitos langų uždangos, yra tvirtinamas prie lango rėmo. Tai tarsi medžiaginė armonikėlė, kuri interjerui suteikia ne tik ekspresyvumo, bet ir visiškai atlieka savo pagrindines funkcijas - apsaugo nuo tiesioginės šviesos, besiveržiančios į jūsų patalpos vidų.

Plisuotos žaliuzės pasižymi

  • Itin paprastu valdymu. Pasirinktinai: iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų. Žaliuzes galima fiksuoti ties bet kuria lango vieta. Toks įvairus žaliuzių valdymas leidžia jums patiems spręsti, kiek šviesos turi patekti į jūsų namus. Plisuotos žaliuzės garantuoja maksimalų komfortą.
  • Įvairiais valdymo mechanizmais. Galite rinktis rankinį, virvelinį ar automatizuotą būdą. Nepriklausomai nuo jūsų pasirinkimo, žaliuzės bus prigludusios prie stiklo, jų neliesite rankomis todėl bet kokiu atveju jos ilgiau išliks švarios. 
  • Pritaikomumu skirtingų formų ir dydžių langams. Gamybos procesai leidžia žaliuzes pagaminti ir pritaikyti labai skirtingiems langams (net stoglangiams). Trapecija, ovalas, trikampis ar įprastas klasikinės formos langas gali būti lengvai uždengtas plisuota medžiaga. 
  • Medžiagų pasirinkimo gausa. Plisuotos žaliuzės gali būti gaminamos tiek iš natūralios lino medžiagos, tiek iš įprastų audinių ar net šilko, siekiant sukurti prabangos įspūdį. Platus asortimentas šį langų uždengimą leidžia pritaikyti beveik prie bet kokio interjero. 
  • Spalvinės paletės praktiškumu. Kolekcijose yra tiek šviesūs audiniai (tinkantys patalpose, kuriose norisi daugiau šviesos), tiek tamsesni (labiau tinkantys ten, kur norisi užtemdyto varianto ar prieblandos).
  • Klosčių pločio pasirinkimu. Priklausomai nuo lango dydžio siūloma rinktis 1,5 arba 2,5 cm klostes, kurios sukuria skirtingą vaizdą, tačiau išsaugo elegantiškumą.

Širmos - efektyvi langų uždanga ar tik gražus dizainas?

Žodis „širma" dažnai asocijuojamas su Rytų kultūra ir kambario dekoro elementu. Vis dėlto, laikui bėgant, Europoje širmų vaidmuo kito, tapo modernesnis, kol, galiausiai, išsivystė į unikalų langų uždangų sprendimą. Toks pasirinkimas dažniausiai rekomenduojamas netikėtų ir inovatyvių sprendimų ieškantiems žmonėms, kurie nori uždengti itin didelius (aukštus ir plačius) langus. Širmos valdomos labai lengvai, bėgelių pagalba, o jų medžiagos interjere tampa puikiu dekoro elementu.

Širmos veikia paprastu principu - jos turi magnetus, kurie sąveikaudami vienas su kitu pritraukia širmą iki galo, todėl toks variantas idealiai apsaugo nuo nepageidaujamos šviesos patekimo į namus. Be magnetgalite rinktis kitus mechanizmų variantus, kaip valdysite širmas: elektroniniu būdų (pulteliu) ar rankiniu būdu. Iš šių pats naujausias sprendimas yra automatika. Pasirinkus automatinį širmų reguliavimo variantą, uždangos liks švarios ilgesnį laiką, nes jų neliesite rankomis, o jas valdyti galėsite iš bet kurios vietos.

Širmos turi platų audinių pasirinkimą, todėl įvairių jų modelių pagalba galima labai išradingai išpildyti kambario interjerą. Viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės ir vizijos. Viena aišku: širmos nesunkiai leis įgyvendinti netikėtus ir netradicinius sprendimus.

Viską lemiantys prioritetai

Jeigu jūs ieškote praktiško, tačiau elegantiško ir prie klasikinio interjero derančio varianto, tada rekomenduojame rinktis plisuotas žaliuzes. Jų spalvinė gama ir pritaikomumas netradicinių formų langams interjerą gali transformuoti taip, kaip tik patinka jums. Tai - gana populiarus pasirinkimas, dažnai pasitaikantis lietuvių namuose. Kita vertus, jeigu jūsų langai itin aukšti, o jūs ieškote netradicinio, unikalaus sprendimo, prie langų montuokite širmas. Priklausomai nuo pasirinktos audinio spalvos, raštų, tekstūros galite sukurti žaismingos pertvaros įspūdį. Širmas rekomenduojame rinktis tiems, kurie vertina unikalų dizainą ir labiau mėgstą dinamiką, nei statiką.

Išsirinkite savo variantą, kaip dengsite didelius langus. Jeigu sunku apsispręsti, siūlome pasikonsultuoti su įmonės „Domus Lumina" specialistais, kurie patars, kas labiausiai tinka kliento namuose: plisuotų žaliuzių audinys ar širmos. Kurkite norimą nuotaiką pasitelkdami langų uždengimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.