Įstiklintų terasų langų uždangos

Terasą galima įstiklinti - tai ypač naudingas sprendimas šaltesniu laikotarpiu, kai lauke vyrauja darganoti orai, lyja ar net sninga. Įstiklinus terasą joje leisti laiką galima visus metus. Tačiau susiduriama su kita problema: kaip uždengti didelius terasos langus ir kokie langų uždengimai durims yra geriausi?

Plisuotos žaliuzės - stilingas pasirinkimas

Dažnai terasų langus siūloma dengti plisuotomis žaliuzėmis . Toks pasirinkimas yra gana logiškas, nes plisuotas žaliuzes durims ar langams nesunku pritaikyti. Šios langų uždangos yra labai įvairios, todėl tinka tiek dideliems, tiek ir mažesniems langams, be to, labai paprastai prisitaiko prie lango formos. Šios žaliuzės montuojamos paprastai, o jų valdymo mechanizmas yra labai patogus. Plisuotų žaliuzių išskirtinumas yra jų funkcionalumas ir dizainas. Kiekvienas pagal savo poreikį gali reguliuoti lango uždengimo plotą. Tai ypač pravartu stiklinėse terasose. Saulei tiek leidžiantis, tiek kylant galima uždengti tiesioginius spindulius, tačiau visiškai neprarasti natūralios dienos šviesos. Stiklinė terasa, dengta plisuotomis žaliuzėmis, atrodys stilinga, suvaldys intensyvią saulės šviesą, kai to reikės, suteiks privatumo.

Roletai dideliems langams - kita alternatyva

Kitas dažnas pasirinkimas yra roletai, kurių tiek formų, tiek dizaino variacijos yra neišsenkančios. Roletai , kaip ir plisuotos žaliuzės, lengvai montuojami bei prižiūrimi. Jie naudojami tiek įprastiems langams, tiek ir terasų uždangoms. Kadangi roletai yra gaminami iš vientisos medžiagos - net ir didelius langus nėra sunku uždengti. Roletų funkcijos gana panašios, kaip ir plisuotų žaliuzių:
• suvaldomi šviesos srautai;
• užtikrinamas privatumas;
• dekoruojama terasa.

Medžiaga - esminis aspektas renkantis

Kiekvienas nori kokybiškos prekės, todėl „Domus Lumina" siūlo itin tvarias ir ilgaamžes medžiagas. Sprendžiant, kokie langų uždengimai durims ar langams yra tinkamiausi jūsų namams, siūlome atkreipti dėmesį į tai, kokį efektą jais norite išgauti: jei siekiate dekoratyvesnio, labiau netradicinio sprendimo, tada rinkitės plisuotas žaliuzes. Jos taip pat gali būti gaminamos iš metalizuoto audinio. Todėl į terasą bandantys patekti saulės spinduliai bus atspindėti ir terasa neprikais.

Tiek roletų, tiek ir plisuotų žaliuzių audiniai gali būti retesni arba tankesni. Tai reiškia, kad galite rinktis, kokio lygio užtamsinimo norėsite. Jeigu terasa yra tarsi kambarys, tada galite rinktis black - out audinius, kurie nepraleidžia jokios šviesos, o patalpa yra pilnai užtamsinama vos nuleidus langų uždangą. Jeigu norite šviesesnio varianto, tada rekomenduojame pastelinių spalvų audinius, kurie pralaidesni ir patalpoje sukuria lengvumo įspūdį.

Reikia atkreipti dėmesį, kad roletai yra naudojami, kaip ir plisuotos žaliuzės, durims. Todėl tiek vienu audiniu, tiek ir kitu galite uždengti terasos duris (jei tokios yra). Kitas aspektas, kurį vertą aptarti - audinių pasirinkimas. Nors spalvų gamos pasirinkimas yra gana platus, tačiau roletai siūlo ne tik statiškas, vienspalves medžiagas. Prireikus galia rinktis tiek raštais dekoruotas, tiek ir foto spauda puoštus roletus. Tai labiau modernus, jaunatviškas pasirinkimas. Tuo tarpu, plisuotos žaliuzės yra nesenstanti ir visur tinkanti moderni klasika, padedanti sukurti žaismingas dekoro variacijas.

Valdymo subtilybės

Tiek įprasto dydžio, tiek ir roletai dideliems langams gali būti valdomi grandinėle, spyruokle ar elektroniniu būdu. Todėl iš valdymo perspektyvos, roletai yra patogesni, nes plisuotas žaliuzes visada į norimą padėtį turite pastumti rankiniu būdu. Kita vertus, jeigu terasos langai yra šiek tiek pasvirę, geriau laikosi plisuotos žaliuzės, jos labiau priglunda prie lango, todėl ir atrodo elegantiškiau bei tvarkingiau.

Ką pasirinksite savo terasoje, priklauso nuo stilistinių poreikių bei langų išdėstymo. Abu variantai yra kokybiški ir geri, tačiau, jei norisi didesnio langų uždangų stabilumo rekomenduojame rinktis plisuotas žaliuzes, tačiau, jei norite paprastesnio dizaino ir patogesnio valdymo - roletai yra nepakeičiamas pasirinkimas. Jeigu abejojate ir nežinote, kas geriau tiks jūsų terasoje - rinkitės konsultaciją su „Domus Lumina" specialistais!


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.