Kaip prižiūrėti plisuotas žaliuzes?

plisuotos zaliuzes

Mūsų klientai jau įsitikino plisuotų žaliuzių privalumais: jos ne tik atrodo stilingai, bet ir pasižymi praktiškumu bei patvarumu. Specialiu būdu impregnuotos žaliuzės nerenka dulkių, todėl reikalauja kur kas mažiau priežiūros nei užuolaidos. Visgi pasitaiko pačių įvairiausių situacijų, kuomet langų uždangalai išsitepa, ne išimtis ir plisuotos žaliuzės. Tokiais atvejais gauname klausimų, kaip jomis pasirūpinti, kad valymas nepakenktų suplisavimui. Taigi, dalinamės patirtimi ir žiniomis, kaip teisingai tai padaryti.

Valymas sausuoju būdu

Iš aukščiausios kokybės medžiagų pagamintoms plisuotoms žaliuzėms ekspertai skiria daug dėmesio - ne tik atidžiai suplisuoja, bet ir kelis kartus impregnuoja audinį. Taip žaliuzės apsaugomos nuo dulkių kaupimosi ir nublukimo. Jei išimtiniu atveju patalpoje prisikaupė ypač daug dulkių, užtenka jas nuvalyti minkštu šepetėliu ar plunksnų šluoste.
Neretai šiltuoju sezonu pravėrus langą ant plisuotų žaliuzių prikimba musytės ar kiti mašalai. Juos rekomenduojama atsargiai pavalyti šiurkštesne sausos kempinėlės puse.

 

Drėgnas valymas

Rinktis drėgną valymo būdą rekomenduojama tik tada, kai plisuotos žaliuzės stipriai susitepė: buvo nučiupinėtos nešvariomis vaikų rankutėmis, aptaškytos iš lauko parėjusio šuns, o gal remonto metu ant jų pateko nešvarumų, kurių neįveikia sausa kempinėlė. Tokiais atvejais jas reikėtų valyti pagal tikslią instrukciją:

  • Sutraukite plisuotą žaliuzę iki galo ir atsargiai išimti ją iš laikiklių atsuktuvo pagalba.

  • Pripildykite atitinkamo dydžio dubenį ar vonelę 30° vandeniu ir saikingai įpilkite nestipraus ploviklio.

  • Pamerkite žaliuzę į pasiruoštą vandenį ir palikite 15 minučių.

  • Išskleiskite žaliuzę ir lengvai pasukiokite tirpale. Kai matysite, jog ji tinkamai išplauta, nuskalaukite švariu vandeniu.Prieš išimant žaliuzę iš vandens, sutraukite ją iki galo ir švelniai spustelėkite, kad nutekėtų vandens perteklius.

  • Pridėkite žaliuzę prie laikiklių ir vėl atsargiai ją pritvirtinkite.

  • Leiskite žaliuzei išdžiūti sutrauktoje padėtyje bent 12 valandų.

   

SVARBU:

Jokiu būdu nemėginkite plisuotų žaliuzių lyginti ar skalbti, o jeigu jos valdomos elektra - neleiskite į variklio komponentus patekti vandeniui!

Panaudojus netinkamas chemines valymo priemones ar per didelį kiekį dėmių išėmimo skysčių, atsiranda rizika negrįžtamai jas sugadinti - gali nusitrinti impregnantas, pakisti spalva ar net forma.

 

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

   

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.