Plisuotos žaliuzės – nestandartiniams langams


 
Standartiniams langams uždengimus išrinkti yra ganėtinai paprasta - reikia tiesiog išsirinkti norimą rūšį - roletus, užuolaidas, romanetes ar kitus langų uždengimus. Su nestandartiniais langais yra truputį sunkiau - ne visuomet norimi uždengimai gali tikti. Vienas geriausių langų uždengimų, kuris visuomet tiks nestandartiniams langams - plisuotos žaliuzės. Atsiliepimai apie jas yra visuomet teigiami dėl užtikrinamos apsaugos nuo saulės ir karščio.
 

Plisuotų žaliuzių privalumai

Plisuotos žaliuzės yra mėgstamos dėl jų funkcionalumo - jas lengva valdyti, galima traukti tiek iš viršaus, tiek iš apačios, sustabdyti per vidurį lango. Todėl jos itin tinkamos, renkantis standartinių, nestandartinių ar stoglangių žaliuzes. Patys dažniausi nestandartinių formų langai yra trikampiai, trapecijos ar apvalūs.

Plisuotos žaliuzės trikampiams langams

Šios žaliuzės gali tikti kelių rūšių trikampiams langams - kurie smailėja į viršų ar šoną. Nuo smaigalio vietos priklauso ir plisuotų žaliuzių montavimas. Jei langas smailėja į viršų, tuomet viršuje ir apačioje yra montuojami profiliai, kurių viršutiniame pritaisyta rankenėlė leidžia valdyti žaliuzę. Kadangi viršutinio profilio minimalus plotis yra 7 cm, pats lango smaigalys liks neuždengtas.

Jei smaigalys yra šone, tuomet yra siūlomas truputį kitoks sprendimas. Tokiems langams taip pat montuojami viršutiniai ir apatiniai profiliai, tačiau skiriasi valdymas. Pritaikytos žaliuzės yra valdomos virvele: traukiant platesniu šonu pakeliamas apatinis profilis iki viršutinio.

Montavimo instrukcija:

Plisuotos žaliuzės trapeciniams langams

Šios žaliuzės yra tarsi derinys standartinių ir trikampiams langams skirtų žaliuzių. Jos gali būti valdomos arba virvele arba rankenėle. Tai priklauso nuo lango formos - jei langas neturi smaigalių, tuomet paprastai montuojami profiliai viršuje ir apačioje bei papildoma juostelė žaliuzei smailesnėje dalyje. Tokia žaliuzė paprastai valdoma rankenėle iš viršaus į apačią.

Plisuotų žaliuzių montavimas trapeciniam langui, kuris užsibaigia smaigaliu, panašus į virvele valdomo trikampio lango žaliuzę. Lango viršuje yra pritaisomas nejudantis viršutinis profilis, prie kurio, naudojantis virvele, pritraukiami apatinis ir vidurinis profiliai.

Montavimo instrukcija:

Plisuotos žaliuzės apvaliems langams

Šios žaliuzės abu profilius turi apačioje (tik skirtingose lango pusėse). Plisuota žaliuzė yra suskleidžiama kaip vėduoklė - traukiant vieną profilį tolyn arba priartinant prie nejudančio profilio.

Montavimo instrukcija:

Plisuotos žaliuzės stoglangiams  

Dar vienas nestandartinis langas, nors standartinės formos, yra stoglangis. Renkantis stoglangių žaliuzes yra svarbu, kad jų valdymas būtų patogus. Todėl jiems itin tinka plisuotos žaliuzės. Atsiliepimai tų, kurie jas sumontavo stoglangiams yra tik teigiami - jos yra lengvai valdomos, galima atitraukti iš viršaus į apačią ar iš apačios į viršų arba tiesiog uždengti vidurį lango.

Nesvarbu, kokiam langui yra pritaikomos, plisuotų žaliuzių montavimas yra gana panašus. Jos susideda iš viršutinio ir apatinio profilių, kurių vieną ar abu galima valdyti rankenėle ar virvele. Jos gali būti montuojamos arba tarp lango stiklajuosčių, arba ant jų.

Taigi turint nestandartinius langus - stoglangius arba neįprastų formų: trikampius, trapecinius, apvalius, visuomet galima pasirinkti plisuotas žaliuzes. Jos yra paprastai sumontuojamos, taip pat būna skirtingų spalvų, todėl jas lengvai pritaikysite prie kambario interjero.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.