Žaliuzių rūšys: kaip išsirinkti tinkamiausią?

plisuotos žaliuzės

Norėdami funkcionaliai ir stilingai papuošti namų langus, daugelis šiandien renkasi žaliuzes . Esama kelių skirtingų jų rūšių, tad išsirinkti tinkamiausias gali būti sudėtinga. Be to, atsižvelgti reikia ir į tai, kokiuose kambariuose žaliuzės kabės. Pateikiame kelis patarimus, kurie gali padėti apsispręsti lengviau.

Privalumai ir skirtumai

„Domus Lumina" salone rasti galite net 4 skirtingas žaliuzių rūšis - horizontalias, vertikalias, medines ir plisuotas. Gali atrodyti, kad visos jos atlieka tą pačią ir vienintelę funkciją - padeda efektyviai reguliuoti į patalpą patenkantį šviesos srautą. Tam, kad išsklaidytume šį pirminį, klaidingą įspūdį, išsamiau nagrinėjame jų skirtumus ir privalumus.

  • Vertikalios žaliuzės . Daugeliui atrodo, kad vertikalios ir horizontalios žaliuzės yra panašios. Vis dėlto vienos jų dažniau pasirenkamos namuose, o kitos - darbo aplinkoje ir valstybinėse įstaigose. Kodėl? Vertikalių žaliuzių išskirtinumas - oficialumą ir solidumą pabrėžiantis stilius. Jos gali būti tekstilinės arba plastikinės, papildomai apsaugančios patalpas nuo karščio ir intensyvių saulės spindulių.
  • Horizontalios žaliuzės . Jas šiandien dažniausiai renkamasi būstams didmiesčiuose. Tokia danga puikiai tinka nestandartinio dydžio ir formos langams. Horizontalios žaliuzės mėgstamos dėl lengvos priežiūros ir galimybės išlaikyti privatumą neužtamsinant kambario. Be to, jų derinimas prie skirtingų interjero stilių taip pat nėra sudėtingas.
  • Medinės žaliuzės . Daugeliui jos vis dar skamba kaip egzotika. Baimė persistengti naudojant medieną interjere kartais skatina pirkėjus sudvejoti. Tačiau mediena kaip natūrali, gamtinė medžiaga namams suteikia daugiau jaukumo.
  • Plisuotos žaliuzės . Apie jas kalbama mažiau, tačiau ir šis žaliuzių tipas jau sulaukė savo auditorijos. Plisuotos žaliuzės puikiai tinka standartiniams ir nestandartiniams - apvaliems ar trikampiams langams. Privalumu laikoma ir galimybė reguliuoti jas net 15 skirtingų būdų. Taip pat puikiai vertinamas trimatis žaliuzių dizainas.

Pritaikymas skirtingose būsto patalpose

Plačiau vertėtų kalbėti apie žaliuzių pritaikymą namuose. Daugeliui atrodo, kad vienos ar kitos žaliuzės gali tikti tik oficialioje aplinkoje, tad namuose jų vengia. Vis dėlto, ir namų kambariai atlieka skirtingas funkcijas, tačiau į jas atsižvelgiama gerokai mažiau nei reikėtų.

Įprastai pagrindinėmis patalpomis namuose laikomos virtuvė, svetainė, miegamieji kambariai ir darbo kambarys. Visose jose, atsižvelgiant į funkcijas ir aplinkos ypatybes, galima naudoti skirtingas langų uždangas. Tačiau dažnai bijoma, kad taip bus išbalansuota interjero dizainu kuriama harmonija. Mūsų patarimas - rinktis prie aplinkos derančius atspalvius ir nebijoti eksperimentuoti. Plačiau kalbame apie skirtingas būsto patalpas ir joms tinkamas žaliuzes.

Virtuvė

Čia dažnai vyrauja dinamika - nuolatinis judėjimas, įvairūs kvapai. Be to, šioje aplinkoje kaupiasi drėgmė. Taigi, pasirinktos žaliuzės virtuvėje turėtų nesugerti kvapų, būti atsparios drėgmei, tačiau ir estetiškai papildyti aplinką. „Domus Lumina" specialistų siūlymas - spalvingos horizontalios žaliuzės, montuojamos tarp lango stiklų. Taip jos ilgiau išsilaikys švarios, neveikiamos kvapų mišinių, o prireikus patalpa bus jaukiai užtamsinta. 

Svetainė ir miegamasis

Šios dvi būsto erdvės atlieka panašią funkciją - poilsio. Įrengiant šias patalpas taip pat labai svarbu išlaikyti jaukumą. Ir klasikiniam, ir moderniam, ir industriniam interjerui puikiai tinka medinės žaliuzės. Jos sukuria malonią aplinką tiek dienos metu, tiek vakare. Be to, tokios žaliuzės išlaiko optimalią kambario temperatūrą neleisdamos patalpai įkaisti.

Darbo kambarys

Labai svarbu akcentuoti, kad darbo aplinka turėtų skatinti susikaupimą. Tad langų uždangos šiame kambaryje turėtų optimaliai paskirstyti šviesą, tačiau tuo pačiu - neblaškyti. Mūsų siūlymas - vertikalus žaliuzių tipas, apsaugantis nuo saulės ir karščio. Įrengus jį, patalpoje vyraus maloni temperatūra, o saulės šviesos srautas neatsispindės nuo darbo kompiuterio ekrano.

Svarbiausia suvokti esmines patalpų funkcijas, nes būtent nuo jų priklauso langų uždangų pasirinkimas. Skirtingos žaliuzės skirtingai išskaido šviesą, suteikia vis kitokį efektą, tad nepamirškite į tai atsižvelgti. Nebūtina rinktis vieno tipo žaliuzių visoms patalpoms vien dėl to, kad pavyktų išlaikyti stiliaus harmoniją. Kurkite funkcionalų, originalų savo būsto interjerą ir drąsiai išryškinkite individualumą.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.