3 atvejai, kaip netinkamas lango uždengimas gali sugadinti interjerą

Kiekvienas savo namuose nori sukurti aplinką, kurioje būtų smagu ir gera leisti laiką. Todėl daug dėmesio skiriama baldams, dekoro elementams, konkrečios interjero stilistikos išpildymui. Ne mažiau svarbus langų uždangų pasirinkimas: roletai, užuolaidos, žaliuzės - ką rinktis, kad tai nesugadintų erdvės stilistinės darnos ir apsaugotų nuo ryškių saulės spindulių?

Ko reikėtų vengti, renkantis langų uždengimus?

Paprastai, specialistai pastebi 3 tendencijas, kai ilgą laiką kurtas interjeras, sumontavus langų uždangas yra sugadinamas.

1. Aklai nesivaikykite madų

Langų uždangų tendencijos nuolat keičiasi: ieškoma išskirtinių dizaino sprendimų, funkcionalumo, pritaikomas inovatyvus valdymas ir panašiai. Žinoma, tai yra gerai, tačiau ne viskas, kas yra madinga gali tikti jūsų interjere. Pavyzdžiui, dabar itin madingi foto roletai netinka darbo kambariui, kuriame vyrauja vientisas koloritas, solidaus stiliaus baldai ir klasikinės langų uždangos. Šiai erdvei geriau rinktis medines žaliuzes, dieninių ir naktinių užuolaidų derinį arba romanetes. Lygiai tas pats galioja visiems kambariams: turite ne tik numatyti, kaip langų uždangos atrodys viduje, bet ir kaip jos atrodys iš lauko. Jei tai daugiabutis namas, tai kelia mažiau rūpesčių, tačiau nuosavų namų šeimininkams tai šiek tiek rimtesnė užduotis.

2. Racionaliai įvertinkite kambario dydį

Šis faktorius labai svarbus, nes vienos langų uždangos gali užgožti ir sumažinti, kitos, atvirkščiai, - vizualiai padidinti kambarį. Roletai tinka mažesnėse erdvėse. Tai tradicinis, klasikinis pavyzdys, kaip galima gražiai ir tvarkingai suvaldyti dienos ar nakties šviesą bei namuose sukurti privatumą. Seniau itin populiariomis, visuose kambariuose buvusios užuolaidos, šiandien yra pasirenkamos ir kabinamos tik ten, kur tikrai tinka. Nesvarbu, ar užuolaidos yra dieninės, iš plono, lengvai krentančio audinio, ar naktinės, iš tankaus audinio, tai vis tiek sumažina kambarį. Paprastai jos pasirenkamos svetainėms, miegamiesiems, valgomiesiems. Taip pat nepamirškite būti praktiški - roletai (internetu galima išsirinkti norimą dizainą) yra žymiai geresnis pasirinkimas vaikų kambaryje, lyginant su užuolaidomis. Vaikai gali ugdytis savarankiškumą ir reguliuoti roletus patys, taip pat audinys taip greit neišsitepa (o jei medžiaga ir supurvinama, ją galima lengvai išvalyti).

3. Vientisumas visuose kambariuose

Atrodytų, kad stilistinė visuma kambariuose turėtų būti privalumas, tačiau kartais tai gali būti tiesiausias kelias į nuobodumą. Langų uždangas rinkitės pagal kambario tipą ir nebijokite vienoje erdvėje naudoti vienokio tipo langų uždangas, o kitoje visiškai skirtingas. Dinamiškumas nėra blogai, tokiu būdu kiekvienam kambariui sukursite skirtingą charakterį (pavyzdžiui, foto roletai gali itin pagyvinti statišką interjerą, suteikti jam gyvybės). Jeigu vengiate kontrastų, tada rinkitės vieno atspalvio, bet skirtingų tekstūrų roletus ar užuolaidas. Taip bus išlaikytas vientisumas, išsaugosite kiekvieno kambario unikalumą.

Kiti svarbūs faktoriai

Langų uždangos (nesvarbu, ar tai roletai, ar širmos ar užuolaidos) svarbios ne tik dėl to, kad sukuria privatumą, tai, kaip jau buvo minėta, gana svarbi interjero visumos detalė. Dėl šios priežasties labai svarbus patogus roletų, užuolaidų ar žaliuzių valdymas. Šiandien yra siūlomi rankiniai arba automatiniai reguliavimo būdai. Tiesa, sunkūs, didelio pločio ir aukščio audiniai yra gana sunkiai valdomi. Maža to, netolygiai susiklostavusios užuolaidos gali gerokai pakeisti bendrą kambario vaizdą - jis atrodys netvarkingas. Todėl specialistai siūlo automatizuoti užuolaidų valdymą ir palengvinti kasdienybę sau bei būti visada tikriems, kad užuolaidos atrodys nepriekaištingai.

Taip pat taikant ir renkantis konkrečius langų uždengimus atkreipkite dėmesį, kaip lengvai jie prižiūrimi ir valomi. Geriausiai tai suprasti padeda matomas realus variantas, todėl perkami roletai internetu, realiai nemačius, nepalietus konkrečios medžiagos, nėra gera mintis. Patariame internete tik peržiūrėti kolekcijas, audinius, paskaityti apie medžiagų savybes, tačiau realiai langų uždangas rinktis atvykus į saloną, kur galėsite ne tik pamatyti, bet ir paliesti audinius. Šis principas taikomas užuolaidoms, širmoms, romanetėms, tačiau mažiau naudojamas žaliuzėms (nes dažniausiai jūs renkatės tik žaliuzių spalvą).

Pasinaudokite šiomis įžvalgomis ir dekoruokite namų interjerą savaip. Kartu su mūsų įmonės „Domus Lumina" langų uždangomis kurkite stilingą ir jaukų būstą.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.