5 žingsniai, padėsiantys išsirinkti roletus

 

Ritininės užuolaidos, įprastai vadinamos roletais, šiandien yra vienas populiariausių langų dekoro bei apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių sprendimų. Ir ne veltui. Roletų įvairovė leidžia rinktis ne tik iš daugybės audinių, bet ir techninių sprendimų: tradiciniai roletai, montuojami prie lango, dvigubi, nuo saulės ir karščio ir t.t. Tad kaip išsirinkti norimus roletus? Į ką atkreipti dėmesį? Kaip žinoti, ko iš tiesų jums reikia? Kuo skiriasi visi variantai? Tikimės, jog šie 5 žingsniai jums padės priartėti prie geriausio pasirinkimo!

1 žingsnis. Roleto montavimas

Renkantis roletą, svarbu apsispręsti, kaip jis bus montuojamas - prie lango, lubų ar sienos. Jei Jums aktuali palangės erdvė bei galimybė darinėti langą su norima roletų padėtimi, rekomenduojama rinktis plastikiniams langams skirtus roletus. Juose susuktas audinys (kasetė) tvirtinamas stiklajuosčių viršutinėje lango dalyje. Roletai gali būti tvirtinami ir lango apačioje, kuomet audinys reguliuojamas iš apačios į viršų. Toks variantas ypač tinka pirmų aukštų gyventojams, tualeto ar vonios patalpose, kai norisi užtikrinti privatumą akių lygyje bei įsileisti šiek tiek šviesos.

Tradiciniai roletai yra vienas paprasčiausių ir seniausių roletų mechanizmų. Tokio tipo roletai montuojami prie sienos, lango rėmo ar lubų. Tradiciniai roletai yra puikus pasirinkimas, jei norite roletu uždengti didelę vitriną, langą, palangę ar net keletą langų vienu metu.

   

2 žingsnis. Audinio permatomumas

Roletai gaminami iš audinių, pasižyminčių aukšta kokybe bei ilgaamžiškumu. Pasirinktais roletų audiniais galima užtamsinti patalpas ar tiesiog pasislėpti nuo praeivių žvilgsnių. Roletų permatomumo tipai yra trys: permatomas transparent audinys, nepermatomas, bet pralaidus šviesai (matomas tik šešėlis), ir nepermatomas blackout audinys, kuris visiškai nepraleidžia šviesos. Pastarasis audinys pagamintas iš specialios gumos, tad uždengus langą tampa tamsu lyg naktį. Toks audinys skirtas fotostudijoms, konferencijų patalpoms,vaikų kambariams, žmonėms, kurie dirba naktį, o dieną nori išsimiegoti. Priklausomai nuo pasirinkto audinio, roletai dažnai derinami su dieninėmis ar naktinėmis užuolaidomis. Ieškantiems patogesnio sprendimo, siūlome rinktis dvigubus roletus DUO. Pagal Jūsų poreikį galima derinti du skirtingus audinius: permatomus dienai ar naktinius, arba dekoruoti pagal norimas spalvų kompozicijas ir raštus. Tokiu būdu galėsite bet kada nuleisti vieną ar kitą, abu iš karto audinius ar pažaisti su jų kompozicijomis.


   

3 žingsnis. Apsauga nuo saulės ir karščio

Jei vitrininiai langai yra pietų pusėje, viena didžiausių problemų - saulės prikaitinamos patalpos. Roletus galima rinktis su metalizuotais audiniais, padengtais aliuminio milteliais. Blizgus roleto paviršius veikia tarsi veidrodis ir atmuša saulės spindulius į lauką. Tokiu būdu patalpos neprikaitinamos šviečiant kaitriai saulei. Metalizuoti audiniai gali būti permatomi, pusiau pralaidūs šviesai ar netgi naktiniai audiniai.

Įprasta manyti, kad naktiniai, gumos pagrindu pagaminti audiniai neleidžia patalpoms prikaisti. Dalis tiesos tame yra, tačiau norintiems apsisaugoti nuo karščio neužtemdant langų, rekomenduojama rinktis specialius roletus nuo saulės ir karščio. Tokie roletai ypač tinka biuruose ar patalpose, kur plieskia pietinė saulė, tačiau jos negalima užtemdyti, nes reikalinga šviesa. Audinys atspindi iki 88% saulės spindulių, tad ženklai sumažina kondicionavimo išlaidas vasaros metu.


   

4 žingsnis. Audinio derinimas prie interjero

Svarbiausia žinoti - norite rinktis roletus iš natūralių atspalvių paletės ar paversti ryškiu dekoro akcentu. Iš plataus „Domus Lumina" raštų ir ornamentų audinių asortimento išsirinksite Jums patinkančius audinius. Roletus galite derinti prie kambario aksesuarų, baldų apmušalų ir netgi pagalvėlių ar kitos namų tekstilės. Tiesa, renkantis ryškių spalvų roletus, interjeras neturėtų būti perkrautas akį rėžiančiomis detalėmis. Ypač populiarios roletų pastelinės spalvos: balkšvi, dramblio kaulo ar rusvi atspalviai. Jei norite išskirtinio ir individualaus dizaino, „Domus Lumina" pasirūpins išskirtinio fotoroleto gamyba. Tereikia pateikti kokybiško formato fotonuotrauką ir ją perkelsime ant pasirinkto tipo roleto.

   

5 žingsnis. Roleto matavimas

Matavimo instrukcijas galima peržiūrėti internetiniame puslapyje
www.domuslumina.lt 

Čia aiškiai iš trumpai pateikta visa matavimo eiga. Jei nenorite prisiimti atsakomybės dėl klaidingai išmatuotų roletų, patariame tiesiog išsikviesti „Domus Lumina" specialistą į namus. Jis atliks tikslius matavimus ir, jei tik prireiks, atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.


   

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.