Didžiausios klaidos renkantis langų uždengimus

Šiuolaikiškas ir stilingas būdas uždengti langus dabar yra roletai . Jų įvairovė - milžiniška, todėl kartais gali būti sunku išsirinkti geriausią ir labiausiai tinkantį variantą. Be to, planuojant ant langų pasikabinti roletus, negalima vadovautis vien tik norais. „Domus Lumina" specialistai pataria, prieš perkant roletus, gerai apsvarstyti keletą dalykų, pavyzdžiui, kam jie reikalingi ar kokiame kambaryje jie bus montuojami. Tik įvertinus poreikį, aplinką ar kambario savininką, roletai langams suteiks išskirtinumo, puikiai derės prie interjero ir sukurs erdvės vienovę. Sakoma, kad geriausia mokytis ne iš savų, bet svetimų klaidų, todėl pateikiame dažniausiai pasitaikančius blogus roletų kabinimo pavyzdžius.
 

Roletų dizainas nedera prie kambario interjero

Gėlėti, dryžuoti, pasteliniai ar ypač ryškūs, - tokie ir dar daugybė kitų roletų dabar parduodami specializuotose parduotuvėse. Tačiau ne visada patinkantis roletų modelis dera prie kambario interjero. Vadovaudamiesi pirmu įspūdžiu kartais žmonės perka pernelyg impulsyviai, net nepagalvoję, ar tie roletai langams jų namuose tiks, ar ne. O tai yra viena didžiausių klaidų jų pirkimo procese. Visų pirma, vertėtų apžvelgti roletų asortimentą, pasižymėti patinkančius variantus ir juos lyginti tarpusavyje. Gali būti, kad iš visos pasiūlos rasite net ne vieną roletų modelį, kuris pelnys jūsų simpatijas, tačiau tai - visai ne bėda. Išsirinkus patikusius roletus, būtina pagalvoti, ar jie tiks prie jūsų namų stiliaus. Pavyzdžiui, jei kambaryje, kuriame planuojate kabinti roletus, vyrauja modernus interjeras, jums netiks klasikinio tipo roletai, su prabangiomis gėlėmis, paauksuotais elementais medžiagoje ir pan. Lygiai taip pat keistai tokioje erdvėje atrodys ir roletai su ryškiais piešiniais, kurių stilistika nedera su statiškomis modernių baldų formomis, koloritu ar paveikslais. Tad, renkantis šį langų uždengimą, nepadarykite klaidos: įvertinkite, ar patinkantis modelis derės prie jūsų kambario. Tik apgalvojus jų paskirtį, spalvą, dizainą roletai langams pridės įdomumo.
 

Kaltos ne roletų dalys

Kartais galima išgirsti nusiskundimų, mat pakabinti roletai langams netinka, nepateisino žmogaus lūkesčių, pakabinti salone atrodė kur kas geriau, negu namuose ir, apskritai, - pakabinti labai sunkiai reguliuojasi. Tačiau taip paprastai kalba žmonės, kurie nesilaikė roletų tvirtinimo taisyklių ar neįvertino mechanizmo pasirinkimo. Roletų dalys gali būti skirtingos ir tvirtinamos vis kitaip, priklauso nuo to, kokį roletų modelį pasirinksite. Roletus galima montuoti prie sienos, lango ar net lubų. Tačiau verta pagalvoti, kaip dažnai langas bus atidaromas, kadangi, pasirinkus į sieną montuojamus roletus, langas lengvai neatsidarys, teks kelti ir patį roletą. Nuolat varstomiems langams patariama rinktis į patį lango rėmą tvirtinamus roleto valdymo mechanizmus.

Nepraktiška roletų medžiaga

Jeigu atkreiptumėte dėmesį, šiuo metu prekyboje galima rasti trijų rūšių roletų tipus: pralaidžius šviesai, pusiau peršviečiamus arba aklinai saulės spindulius ir aplinkinių žvilgsnius sulaikančius roletų modelius. Renkantis roletus, jų medžiagai reikėtų skirti ne ką mažesnį dėmesį. Mat, jei kambarys yra šiaurinėje pusėje, pavėsyje ar jį užstoja daugiabučiai ir dėl to erdvė yra gana tamsi, visiškai saulės šviesos nepraleidžiantys roletai kambarį pavers visiškai atšiauriu. Niūrumą sumažins skaidrūs ar pusiau saulės šviesą praleidžiantys roletai. Priešingai: jei kiaurus metus anksti ryte jus pažadina saulės spinduliai, patariama rinktis iš ypač tankios medžiagos pagamintus roletus, kurie sulaikys šviesą ir leis jums kokybiškai pailsėti. Be to, medžiaginių roletų nepatariama kabinti drėgnose erdvėse, pavyzdžiui, duše ar virtuvėje, kur ypač prasta ventiliacija ir kaupiasi drėgmė. Roletų audinys paprasčiausiai greitai bus nusėtas pelėsiu. Drėgnose erdvėse rekomenduojame antibakterinius audinius su sidabro jonais, kurie yra nepakeičiami aukštos higienos reikalaujančiose patalpose - gydymo, sveikatinimo įstaigose arba patalpose, kur didelė oro drėgmė.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.