Geriausi langų uždengimai vakariniams langams

Renkantis langų uždengimus svarbu ne tik apsvarstyti jų suderinamumą su namų interjeru, bet ir funkcionalumą. Didelė gausa langų uždangalų apsisprendimo procesą padaro sudėtingesniu. Kasetiniai roletai, tarpinės užuolaidos, išorinės žaliuzės ir kiti langų dengimo būdai iš tiesų susuka galvą. Visi šie tipai įvairuoja ne tik medžiagiškumo, stilistikos, tvirtinimo mechanizmų, bet ir techninių charakteristikų ypatybėmis. Vis dažniau galima išgirsti, kad daugelis renkasi langų uždangas atsižvelgiant į langų krypties padėtį. Tai ekonomiškas ir išmintingas pasirinkimas. Tokiu būdu galima ne tik tinkamai sureguliuoti į vidų patenkantį šviesos kiekį, bet ir sutaupyti šiluminę energiją.

Langai atsisukę į vakarus paprastai susiduria su intensyvia saulės spinduliuote, kuri ypač pastebima popietės metu. Norint suvaldyti sklindančią saulės šviesą vienas iš alternatyvių sprendimų gali būti roletai iš apačios į viršų. Kadangi popietinė, vakarėjančios saulės šviesa yra žemiau, lyginant su ankstyvais rytiniais ar dienos spinduliais, šie roletai tampa gera išeitimi. Šios langų uždangos kasetės montuojamos lango apačioje todėl roletų pritaikomumas apima visus plastikinių langų modelius. Taip pat jie lengvai valdomi rankenėle, todėl į langus atsisukus saulei galima juos šiek tiek pakelti. Taip tiesioginiai spinduliai neakina ir yra sulaikomi, o dienos šviesa vis tiek gali patekti į kambarį. Nepaisant to, kad tai efektyvus būdas, kiti žmonės ne itin mėgsta šių langų uždangų stilistinį išpildymą.

Tokiu atveju Jums susidoroti su pertekline šviesa atsimušančia į vakarinius langus gali padėti kasetiniai roletai. Jų dizainas labiau įprastas. Nepaisant to, techninės savybės yra labai skirtingos, todėl prieš išsirenkant siūloma gerai susipažinti su konkrečios medžiagos ypatybėmis. Kai vieni audiniai yra tarsi dekoratyvinė, langų puošybos detalė - kiti gali atspindėti šilumą ir taip sutaupyti šildymo išlaidų sąskaita. Nustatyta, kad langų uždangomis sulaikoma šiluma yra vienas pigiausių ir paprasčiausių namo apšildymo būdų. Kita vertus, jei energijos taupymas nėra Jūsų prioritetas, tada dėmesį siūlome atkreipti į tokius roletų audinius, kurie apsaugo nuo intensyvios saulės, tačiau užtikrina šviesos pralaidumą patalpoje.

Visai nesvarbu ar tai bus roletai iš apačios į viršų, ar įprastas roletų variantas - pagrindiniai faktoriai, kurie turi lemti Jūsų apsisprendimą yra paprastas naudojimas ir reikiama apsauga nuo intensyvios, akinančios šviesos. Abu roletų tipai gali būti valdomi ir automatiniu būdu, pasinaudojant „Somfy" sistema, todėl pagrindinis sprendimas, norint tinkamai uždengti vakarinius pastato langus yra tik būtent audinio pasirinkimas ir po to sekantys stilistiniai poreikiai.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.