Kaip teisingai prižiūrėti ir valyti roletus?Ritininės užuolaidos (roletai) - viena populiariausių langų uždengimo priemonių ne tik namuose, bet ir biuruose ar kitose komercinės paskirties patalpose. „Domus Lumina" klientai pamėgo roletus dėl jų funkcionalumo, patogaus valdymo, išskirtinių audinių ir nepamainomo praktiškumo: kokybiška, tvirta ir specialiai paruošta medžiaga ne tik garantuoja ilgaamžiškumą, bet ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Visgi pasitaiko atvejų, kuomet roletai išsitepa ar kitaip susigadina. Tačiau neskubėkite jų keisti - „Domus Lumina" specialistai dalijasi patarimais kaip elgtis susidūrus su įvairiais nešvarumais.

DULKĖS IR GATVĖS PURVAS

Roletiniai audiniai yra impregnuoti bei pasižymi antistatinėmis savybėmis, leidžiančiomis maksimaliai sumažinti dulkių kiekį, tačiau išimtinais atvejais (pavyzdžiui po remonto darbų) ar ilgainiui susikaupusį pilkšvą sluoksnį nesudėtingai pašalinsite plunksniniu šepetėliu ar minkšta šluoste. Jeigu patalpoje ypatingai daug dulkių, o pro langus nuolat patenka intensyvaus eismo gatvės purvas, patartina imtis profilaktikos: naudojant minkštais šereliais padengtą antgalį, kartą per keletą mėnesių nusiurbti roleto medžiagą dulkių siurbliu.
SVARBU: valant minėtus nešvarumus venkite itin stiprių judesių, o siurbiant nepamirškite prilaikyti audinį ir minimaliai sumažinti prietaiso galingumą - taip apsaugosite langų uždengimą nuo deformacijos ar kitų pažeidimų.

VABZDŽIŲ PALIKTOS DĖMĖS

Be kasdienių nešvarumų, šiltuoju metų sezonu ar ankstyvą rudenį, susiduriama ir su kita problema: pro langus patenkančių musyčių ir kitų vabzdžių paliekamos juodos žymės bei sudžiūvę liekanos. Tokiu neestetišku vaizdu be vargo atsikratysite dulkių siurblio pagalba arba švelniai valydami nešvarumus sausa kempinėle (šiurkščiąja puse). Jos dėka galima nuvalyti ir išdžiūvusio purvo, smėlio dėmes.
SVARBU: roletiniai audiniai impregnuojami net keletą kartų ir tampa atsparesni nešvarumams, todėl naudojant sauso valymo metodus venkite stipraus trynimo - taip nepažeisite apsauginio audinio sluoksnio. Jokiu būdu neskalbkite audinio - sąlytis su vandeniu ar aukšta vandens temperatūra sugadina audinį, negrįžtamai pažeidžia jo sukibimą su tvirtinimo mechanizmu ir skatina metalinių konstrukcijų koroziją.

RIEBALAI IR PELĖSIS

 

Roletai itin mėgiami virtuvėje, vaikų bei vonios kambariuose, tačiau čia susiduriama ir su sunkiau išvalomais nešvarumais. Nerimauti neverta - įsigėrusią riebalų dėmę ar nešvarių pirščiukų paliktas dėmes panaikinsite lengvais judesiais valant paviršių drėgnu skudurėliu. Tokiu būdu laikinai pašalinsite ir pelėsio paliktus pėdsakus, tačiau besikaupiančių sveikatai kenksmingų bakterijų neišnaikinsite. Pelėsis linkęs sparčiai daugintis, persikelti ant kitų paviršių, todėl derėtų pagalvoti apie audinio keitimą.
SVARBU: šluostė negali būti permirkusi ar šlapia, o jos suvilgymui naudokite vėsų tekantį vandenį. Nuvalyto audinio negalima lyginti ar kitaip džiovinti naudojant aukštą temperatūra. Kad ir kokie neįveikiami pasirodytų nešvarumai, jokiu būdu nenaudokite baliklių ar specialių koncentruotų valiklių - dėl stipraus veikliųjų medžiagų poveikio audinys gali prarasti apsaugines savybes, spalvą, deformuotis, o ant audinio gali likti nepanaikinamos dėmės.

AUDINIO AR MECHANIZMO KEITIMAS


Dėl specialaus padengimo roletiniai audiniai neblunka, nesideformuoja nuolat kabėdami saulės atokaitoje, yra tvirti ir ilgaamžiai, tačiau ilgainiui norisi atsinaujinti ar pakeisti turimą valdymo mechanizmą naujesniu. Interjerą pagyvinsite be didelių išlaidų - seną roletinį audinį „Domus Lumina" specialistai nesunkiai pakeis pasirinktu nauju, prireikus patrumpins ir pritaikys turimam tvirtinimui, todėl nereikės pirkti viso gaminio. Besikeičiančios technologijos leidžia mėgautis dar didesniu komfortu, todėl turimą grandinėle valdomą mechanizmą, nekeičiant audinio galima pakeisti nauju, automatizuotu ar bevieliu.

Prieš pradedant valyti, atidžiai įvertinkite nešvarumus ir jų priežastis, atidžiai perskaitykite roletinio audinio priežiūros instrukciją arba pasikonsultuokite su specialistais. „Domus Lumina" specialistai visuomet padės išsirinkti namams tinkamiausią, visus poreikius atitinkantį langų uždengimą, papasakos apie priežiūrą ir valdymą bei atsakys į visus rūpimus klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.