Kokie langų uždengimai tinka minimalistiniam interjero dizainui?

Vienas turbūt sunkiausiai išpildomų interjerų yra minimalistinis. Juk mes taip įpratę sustatyti įvairias akiai mielai smulkmenas, kambarių kampuose įkomponuoti vazeles su gėlėmis, o šis dizainas reikalauja būtent priešingų veiksmų. Reikia pasirinkti svarbiausius elementus, o visus kitus paslėpti. Todėl kiekviena pasirinkta detalė turi būti iš anksto suplanuota, nes ji turi derėti su jau esančiomis. Langų uždengimai gali būti dvejopi: jie gali būti nepastebimi arba kaip tik kontrastingi, tapti būtent interjero traukos taškais. Priklausomai nuo to skiriasi ir pasirenkami langų uždengimai: užuolaidos, žaliuzės, roletai ar kitas langų dekoravimo būdas.

Fasado roletai arba horizontalios žaliuzės minimalistiniame eksterjere

Minimaliausias galimas variantas - namuose nėra jokių langų uždengimų. Tačiau tai nėra itin patogu - nuolat spigintų saulė, būtų sunku dirbti ekranus turinčia technika, o ką jau kalbėti apie miegą. Jeigu jau nenorite jokio uždengimo namų viduje - galite montuoti išorinius fasado roletus arba horizontalias fasado žaliuzes. Fasado roletų audiniai yra specialiai sukurti, kad stabdytų žalingus ultravioletinius spindulius ir apsaugotų namus iš išorės ne tik nuo saulės šviesos, bet ir karščio. Tuo tarpu fasado žaliuzės blokuoja karštį, iš lauko sklindantį triukšmą bei leidžia reguliuoti šviesos srautą jums pageidaujamu kampu. Tai ypač patogu darbo, poilsio ar vaikų kambariuose.

Nepastebimos audinių spalvos - puiki išeitis

Jeigu pasirenkamos užuolaidos, žaliuzės ar kiti langų uždengimai minimalistiniam dizainui, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų formą, bet ir spalvą. Pavyzdžiui, jei norite, kad erdvė atrodytų didesnė, o langų uždengimas mažai pastebimas, rinkitės tokius uždengimus, kurių spalva sutampa su esančia ant sienų. Ganėtinai įdomiai gali būti įkomponuoti roletai, romanetės. Pastarosios gali išvis būti be papildomų audinį palaikančių juostelių, todėl kambaryje atrodys tiesiog kaip nuleistas audeklas. Parinkti sienos spalvos roletai gali sudaryti įspūdį, kad lango išvis nėra, todėl tai labai padidins erdvę. Jeigu norite tikrai nematomo uždengimo, rinkitės prie sienos spalvos priderintas žaliuzes.

Kontrastingi langų uždengimai

Kaip buvo minėta, minimalistiniam dizainui turi būti pasirinkti tam tikri kontrastingi elementai, kurie pritrauktų dėmesį. Vienais iš tokių elementų gali būti pasirinktos ryškios užuolaidos, roletairomanetės ar kiti langų uždengimai. Pavyzdžiui, jei visas kambarys yra baltas, puikiai tiks ryškiai violetinės ar tamsiai raudonos užuolaidos, turinčios tokios pačios spalvos karnizą. Ganėtinai įdomus variantas, ypač jei turite ne vieną šalia esantį langą, yra tarpusavyje suderinti langų uždengimai. Pavyzdžiui, jei vienas šalia kito yra trys langai, roletų audiniai gali būti suderinti taip, kad juos sudėjus šalia išeina vienas paveikslas.

Vienas iš sprendimo būdų - kelių spalvų užuolaidos

 

Pasirinkti langų uždengimai gali būti įdomūs ir savo spalviniais variantais. Baltam kambariui labai tiktų kelių spalvų užuolaidos (ne pereinančios spalvos, bet blokais išdėstytos nuo tamsiausios iki šviesiausios). Jei renkatės romanetes, roletus, užuolaidas, jos gali išsiskirti ir tiesiog paprastu kitos spalvos apvadėliu, atskiriančiu šiuos uždengimus nuo sienos. Taip pat gali būti pasirinktas įdomus geometrinis raštas, pabrėžiantis kambario formų griežtumą.

Ką pasirinkti...

Minimalistiniam dizainui parinkti langų uždengimus gali būti pakankamai sunki užduotis. Visų pirma Jums reikia apžvelgti visą erdvę, pagalvoti, ar norite prie jos derinti šiuos uždengimus, ar kaip tik išskirti juos iš viso interjero. Tuomet jau galite pradėti galvoti apie atskirus langų dekoro tipus bei spalvas. Jeigu turite sunkumų pasirinkdami vieną ar kitą langų uždengimą, būtinai pasikonsultuokite su Domus Lumina specialistais.
Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.