Kuo uždengti nedidelius langus?

Nedideli langai, nors žavūs, gali tapti tikru išbandymu tiems, kurie nori jį tinkamai uždengti. Dažnai toks langas neradus tinkamo uždengimo pridengiamas pagalve, ilga, netinkančia užuolaida. Tačiau „Domus Lumina" tiki, kad kiekvienas langas turi jam geriausiai tinkantį uždengimą. Tad pateikiame bent kelis variantus, padėsiančius sumažinti sklindančios šviesos kiekį iš nedidelių langų.

Paprasčiausias galimas variantas, ypač jei langas yra tradicinės kvadrato ar stačiakampio formos, yra paprastos trumpos užuolaidos. Sunkiausia tokio lango uždengimo dalis yra surasti arba pritvirtinti reikiamo ilgio karnizus. Būtina pažymėti, kad užuolaidos kaip šio lango uždengimas gali tikti tik jei langas yra vienas, virš jo nėra iš karto lubų ar kito lango, nes kitaip nebus galima pritvirtinti karnizų. Jei užuolaidos tinka, tuomet telieka pasirinkti, ar norite dieninių, tarpinių ar naktinių. Pastarosios reikalingos jei nedidelis langas yra Jūsų miegamajame.

Jei langas yra trikampio, pusapskritimio ar stačiakampės trapecijos formos, nėra galimybės pritvirtinti karnizų, Jums gali tikti plisuotos žaliuzės. Jos ne tik lengvai valdomos, bet ir gali suteikti tinkamą apsaugą nuo saulės ar karščio. Šios žaliuzės valdomos rankenėle, todėl joms nereikia atskiro specialaus mechanizmo, kuris trukdytų lango rankenai (jei tokia yra). Priklausomai nuo lango formos, jos gali būti valdomos tiek į viršų, tiek į į apačią, tad tikrai rasite Jūsų langui tinkantį variantą.


Norite, kad pro langą išvis nešviestų saulė arba tiesiog kad ji neakintų? Tuomet galite pasirinkti plėvelę ant stiklo. Šios plėvelės gali ne tik apsaugoti nuo saulės spindulių, bet taip pat ir sulaikyti šilumą viduje. Todėl tai dar viena galima investicija norintiems atnaujinti savo namus ir pritaikyti juos ergonomiškam šildymo sezonui. Tačiau priešingai nei užuolaidos ar plisuotos žaliuzės, jos lieka užklijuotos iki kol vėl nuimamos - jų negalima atitraukti ar užtraukti atsižvelgiant į saulės stiprumą. Tad prieš klijuodami plėvelę, paklauskite savęs, ar tikrai nenorėsite, kad saulė bent kartais palepintų kambarį šiluma.
Renkantis iš šių trijų sprendimų, Jums gali pagelbėti tam tikri klausimai, kuriuos galite sau užduoti prieš pasirinkdami:
  • Kokios formos Jūsų langas? Atsakymas į šį klausimą atmeta kelis variantus - galbūt Jums nieko kita nebelieka tik dėti plėvelę?
  • Ar norėsite langų uždengimą bent kartais atitraukti ar kaip tik laikysite visuomet uždengtą?
  • Ar pasirinktas langų uždengimas tiks prie namuose esančio interjero?
  • Kokia medžiaga geriausiai tiks? Visiškai užtamsinanti, šiek tiek pridengianti?

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.