Langų uždengimai, kurie taupo šilumą

 
Nors daug kam patinka dailiai krintančios snaigės, pirmasis sniegas, kai namuose, įsisupus į apklotą, galima gerti karštą kakavą, artėjanti žiema - ne tokia svajinga prisiminus šaltį ar nemažas šildymo sąskaitas. Nuolat ieškoma būdų, kaip šias sąskaitas sumažinti: montuojami sandarūs langai, jei įmanoma reguliuoti, mažinamas šildymas. Tačiau „Domus Lumina" siūlo dar vieną išeitį - šilumą taupančius langų uždengimus. Tai gali būti įvairios žaliuzės, roletai, pagaminti iš specialios, šilumą sulaikančios medžiagos.
 

Roletai

Roletai plastikiniams langams paprastai saugo nuo saulės, tačiau pasitelkus tam tikrus sprendimus gali išsaugoti ir šilumą namuose. Pavyzdžiui, roletai „Glasgard" gaminami iš specialios medžiagos, kuri vasarą padeda sumažinti kaitrą patalpos viduje ir saugo nuo karščio. Ta pati medžiaga žiemą padeda namuose išlaikyti šilumą ir nepraleidžia šalčio iš išorės. Be to, šie ir panašūs roletai dengia tik langą, tad nuo radiatorių sklindanti šiluma puikiai pasklinda po visą kambarį.
 
Jei namuose jau kaba užuolaidos, norint viduje išsaugoti šilumą, puikus pasirinkimas - fasado žaliuzės, roletai. Lauke esantys roletai neapkraus kambario, vizualiai jis bus kiek lengvesnis, o Jūs galėsite paprasčiau apsisaugoti nuo saulės ar šalčio.

Žaliuzės

Jei ne itin patinka roletai plastikiniams langams arba norite namuose išlaikyti natūralų, jaukų interjerą, galite rinktis medines žaliuzes. Vasarą lauke jos sulaiko karštį, o žiemą - šaltį. Pasirinkus tokį langų uždengimą, žiemą visa namų šiluma išliks viduje. Šios žaliuzės kokybiškos, gaminamos iš tvirtos medienos ir neišblunka nuo saulės.

Jei norite namuose išlaikyti minimalistinį interjerą, šalia namuose esančių langų uždengimų galite priderinti ir lauko žaliuzes. Jos nėra tokios efektyvios kaip medinės žaliuzės, tačiau suderinus su tankiomis užuolaidomis šalčio tikrai praleis kur kas mažiau.

Užuolaidos

Užuolaidos, panašiai kaip žaliuzės, roletai, taip pat gali sulaikyti šilumą viduje. Žiemai pritaikytos užuolaidos turėtų būti pagamintos iš ganėtinai sunkaus ir orui nelaidaus audinio, pavyzdžiui, velveto, poliesterio. Jei norite apsisaugoti nuo lauke tvyrančio šalčio, įsigykite ne tik tankias užuolaidas, bet ir lauko žaliuzes arba roletus: geriau valdysite namų temperatūrą, iš lauko sklindančią saulės šviesą.
 
Kai kurie langų uždengimai puikiai pritaikyti visiems sezonams, pavyzdžiui, roletai „Glasgard", kurie saugo ir nuo karščio, ir nuo šalčio. Visgi jei norite geriausio varianto, „Domus Lumina" specialistai pataria derinti kelių tipų uždengimus - pavyzdžiui, roletus ir užuolaidas, žaliuzes ir lauko roletus ir pan.
 
 
Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.