Langų uždengimas balkone - stilinga ir funkcionalu

Namuose esantys balkonai yra ne tik vieta skirta paskaityti knygą, padžiauti skalbinius. Tinkamai parinkus interjerą, balkonas gali tapti namų pratęsimu, dar vienu kambariu, kuriame galėsite dirbti, pasikviesti draugus kavos ar tiesiog pasėdėti ir atsipalaiduoti. Vienas svarbių interjero sprendimų yra tinkamo langų uždengimo parinkimas balkono durims ar langams.

Patalpoje esantys balkono langai ir durys 

Jei balkonas nėra įstiklintas, tuomet į vidų patenkančios šviesos kiekį reikia sumažinti parenkant uždengimus skirtus balkono durims ir šalia esančiam (jei yra) langui. Čia turite kelis pasirinkimus: montuoti vieno tipo uždengimą arba du skirtingus. Net montuojant to paties tipo uždengimus, svarbu nepamiršti, kad jie turės būti perskirti tarp durų ir lango (kad galėtų lengvai atsidaryti durys). Durims yra rekomenduojami vertikalūs uždengimai: žaliuzėsužuolaidos. Tokie uždengimai mažiau riboja rankeną, už jos neužsikabina. Puikiai gali tikti durų užuolaidos, kurios netrukdytų atverti duris - reikėtų jas tiesiog truputį patraukti. Šalia esančiam langui geriausiai tiktų gana trumpas langų uždengimas. Pavyzdžiui, galite derinti ir kabinti ant durų lango užuolaidas, o ant šalia esančio lango - romanetes. Arba jei norite išlaikyti vieno tipo langų uždengimo, ant to paties bėgelio galite kabinti kelių ilgių vertikalias žaliuzes.

Jei balkono durys yra stumdomos, geriausia ant lango klijuoti langų plėveles. Jos išlaikys norimą šviesos kiekį ir nesitrins, netrukdys rankenai. Tuomet beliks pritvirtinti dekoratyvinius langų uždengimus. Tai vėlgi gali būti įvairios durų užuolaidos arba roletai, kurių grandinėlė yra kitoje pusėje nei durų rankena. Tai taip pat galite rinktis iš apačios į viršų rankenėle valdomus roletus. 

Balkono langai 

Įstiklinus balkoną, naujuosius langus reikėtų uždengti siekiant apsaugoti patalpą nuo saulės ir kitų žvilgsnių. Dažnai tokiems langams gali būti sunku parinkti uždengimus, nes juos sumontuoti šiek tiek sudėtingiau - nėra nišos ar lubų, prie kurių būtų galima pritvirtinti . Tokiu atveju ant stiklų gali būti užklijuotos apsauginės plėvelės. Jos ne tik gali šiek tiek užtamsinti erdvę, bet apsaugo nuo saulės, karščio ir sulaiko šilumą patalpos viduje. Tai paverčia balkoną dar vienu kambariu, kuriame galite praleisti laiką, paskaityti knygą ar net pasikviesti draugų, jei jo dydis tam pakankamas.

Žinoma, gyvenant Lietuvoje norisi tam tikromis dienomis į balkoną įleisti truputį daugiau šviesos, kam ne visuomet gali tikti langų plėvelės. Tokiu atveju langams geriau tiktų iš apačios į viršų valdomi roletai. Naudodamiesi jais galėsite į balkone išlaikyti dienos šviesą ir išlaikyti privatumą.

Specifinio uždengimo pasirinkimas balkone priklauso nuo to, kuriuos langus norite uždengti. Pavyzdžiui, jei Jūsų balkonas neįstiklintas, galbūt bus reikalingos durų užuolaidos ar žaliuzės. Jei balkonas įstiklintas, geriau rinktis apsaugines plėveles arba iš apačios į viršų valdomus roletus. Turite dvejonių? Kreipkitės į „Domus Lumina" specialistus.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.