Medžiaginiai roletai - kuo jie pasižymi?

Medžiaginių, kaip ir visų kitų roletų, paskirtis yra uždengti namus nuo pašalinių akių ir sumažinti įeinančios į kambarį saulės kiekį. Medžiaginiai roletai nuo kitų skiriasi tuo, kad jie neturi savyje papildomų medžiagų, naudojama daugiausiai sintetinė ar natūrali medžiaga, kuri gali būti tiek retesnė, tiek tankesnė.

Medžiaginių roletų savybės 

Savo techninėmis savybėmis medžiaginiai roletai yra panašūs į kitus roletus. Priklausomai nuo medžiagos roletai gali reguliuoti saulės kiekį kambaryje, pavyzdžiui, tankūs roletai sulaikys šviesą, net jei nebus tamsūs. Taip yra todėl, kad saulės spindulių sulaikymas priklauso ne nuo spalvos, o nuo roletų medžiagos. Tačiau tokie roletai ne visuomet gali sulaikyti žalingus saulės spindulius, ką gali specialūs saulę atspindintys langų uždengimai. Užtat paprasti roletai dažnai yra patrauklesni kainos atžvilgiu

Medžiaginiai roletai yra lengvai pritaikomi įvairiems kambariams. Kai kurie iš jų yra atsparūs drėgmei, todėl gali tikti ir vonios kambariui. Paprastai tokie roletai yra naudojami gyvenamuosiuose, o ne miegamuosiuose kambariuose. Ten jie nenaudojami todėl, kad priešingai nei Black Out roletai, medžiaginiai ne visuomet gali visiškai, iki 100 proc., užtamsinti kambarį.

Kaip ir kiti roletai, medžiaginiai gali būti automatizuoti ir valdomi tam tikru varikliu. Jų kasetė taip pat gali būti montuojama apačioje, jei jie naudojami daugiau privatumo sukūrimui nei apsisaugojimui nuo saulės. Tai dažnas variantas vaikų ir vonios kambariuose.

Roletų medžiagos

Roletai gaminami turint omenyje, kad medžiagos ilgai bus saulėje. Todėl paprastai roletai yra gaminami iš sintetinių medžiagų, tokių kaip poliesteris. Toks pasirinkimas dažnas todėl, kad šis audinys yra tvirtas, netraukia dulkių, nešvarumų. Didėjant ekologiškumo svarbai, pradėtos daugiau naudoti natūralios medžiagos. Tad dabar galima rasti roletų, kurie pagaminti iš impregnuotos medvilnės, lino. Pagal tai keičiasi ir paties roleto savybės, pavyzdžiui, lino turintys roletai yra lengvesni, labiau vasariški, tačiau gali mažiau apsaugoti nuo saulės.

Roletų medžiagos būna itin skirtingų spalvų ir raštų, todėl galite būti užtikrinti, kad rasite tą variantą, kuris atitiks Jūsų interjerą, nesvarbu, biure ar savo namuose. Teisingai pritaikyta spalva gali pakeisti ir interjerą, pavyzdžiui, optiškai padidinti kambarį, kas yra svarbu mažoms erdvėms.

Medžiaginių roletų priežiūra

 

Roletai yra patogus pasirinkimas namuose ir todėl, kad jie nereikalauja daug priežiūros. Įvairios roletų medžiagos gali būti ir plaunamos ar valomos šluostėmis, kempinėlėmis. Dulkes geriausia nuvalyti jas renkančia šluoste, o jei atsirado šiek tiek dėmių, tiks drėgna švelni pašluostė. Svarbu nenaudoti baliklių, nes jie gali išbalinti roleto audinį. Prieš imantis valyti roletus, reiktų perskaityti instrukcijas, nes kai kuriems roletams gali būti tinkamas tik sausas valymas. Valant ne taip kaip reikia, langų uždengimai gali būti sugadinti.

Medžiaginiai roletai yra patogus pasirinkimas tiems, kurie nori pagyvinti savo kambario interjerą tuo pat metu apsaugodami jį nuo saulės ar pašalinių akių. Toks langų uždengimo sprendimas siūlomas gyvenamiesiems kambariams, kuriuose svarbesnis privatumas nei visiškas šviesos sugėrimas.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.