Plisuotos žaliuzės ir roletai - kada kas geriau?

Šiomis dienomis vis populiarėjantys ir vienas su kitu konkuruojantys langų uždengimo sprendimai - roletai bei plisuotos žaliuzės. Dėl savo panašių funkcinių savybių, abu uždengimai gali būti pritaikomi įvairiuose interjeruose. Norint suprasti, kuris uždengimas labiau atitinka Jūsų poreikius, reikia išsiaiškinti jų nedidelius, bet svarbius skirtumus.

Skirtingas valdymas 

Iš pirmo žvilgsnio roletai ir plisuotos žaliuzės gali atrodyti panašūs, tačiau jie skiriasi savo sandara bei turimais mechanizmais. Roletais prireikus uždengti langą, ištraukiami vienas ar keli audiniai (jei tai dvigubo audinio roletai), o saulei pasislėpus audiniai yra susukami. Dažniausiai audinys traukiamas grandinėle iš viršaus į apačią (gali būti ir atvirkščias variantas), o susukamas į viršuje (arba apačioje) pritvirtintą kasetę. Plisuotos žaliuzės turi daugiau uždengimo pasirinkimų - naudojantis rankenėle jos gali būti sutraukiamos tiek iš viršaus į apačią, tiek atvirkščiai, arba gali uždengti tiktai vidurinę ar kitą lango dalį. Tiek roletai, tiek plisuotos žaliuzės paprastai tvirtinami prie lango rėmo, kad būtų galima juos lengviau valdyti.

Langų uždengimų pasirinkimas priklausomai nuo erdvės tipo

Roletai ir plisuotos žaliuzės gali būti pritaikomi įvairiems kambariams, tačiau tam tikrais atvejais yra geriau rinktis vieną arbą kitą variantą. Pavyzdžiui, jei turite nestandartinės formos langus - trikampius, trapecijas, ovalo ar apvalius - patogesnės yra plisuotos žaliuzės. Jų montavimas yra daug paprastesnis vien todėl, kad nėra kasetės, kuri gali trukdyti atidaryti duris ar langą. Priklausomai nuo medžiagos, galite rinktis tiek roletus, tiek plisuotas žaliuzes vonios kambariui. Renkantis uždengimą šiame kambaryje svarbu, kad medžiagos būtų atsparios drėgmei, tačiau jei bijote pakenkti roleto kasetei ar mechanizmui, galite rinktis plisuotas žaliuzes. Abu uždengimai taip pat tinkami stoglangiams (nebent tai yra nestandartinės formos langas).

Roletų ir plisuotų žaliuzių audinių įvairovė

 

Plisuotų žaliuzių ir roletų spalvos yra pakankamai įvairios, tad jie gali būti pritaikyti prie skirtingų interjero stilių. Galite rasti paprastesnių ir prabangesnių audinių, todėl nesvarbu, koks Jūsų interjeras, galite būti tikri, kad kažkurį variantą lengvai pritaikysite. Jei norite kambariui suteikti daugiau romantiškumo, rinkitės plisuotas žaliuzes su mažomis klostėmis. Jeigu nuleidę langų uždengimą norite matyti įdomų gamtos ar kitą vaizdą, galite rinktis foto roletus. Jei ieškote sprendimo, kuris leistų turėti vieną lango uždengimą, tinkantį naudoti tiek dieną, tiek naktį, geras pasirinkimas yra dvigubo audinio roletai. Plisuotų žaliuzių pasiūloje yra panašus sprendimas, tiesiog jose vienas audinys ištraukiamas iš viršaus, kitas iš apačios. Dvigubuose roletuose abu audiniai yra skirtingose kasetėse, todėl jie paprastai nuleidžiami tik iš viršaus.
Apibendrinus, tiek roletai, tiek plisuotos žaliuzės yra puikūs uždengimai, tačiau jie turi savitų skirtumų, kurie gali palengvinti jūsų pasirinkimą. Galite rinktis plisuotas žaliuzes vonios kambariui, stoglangiams, nestandartinės formos langams. Plisuotų žaliuzių ir roletų spalvos suteikia galimybes juos pritaikyti kiekviename interjere. Jei nesate tikri, ar plisuotos žaliuzės, ar roletai labiau tinka Jūsų namuose, pasitarkite su Domus Lumina specialistais.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.