Roletai, lango rėmas ir patalpos interjeras: ką reikėtų žinoti apie jų derinimą?

Roletai - universalus pasirinkimas plastikiniams, aliuminio profilio ir mediniams langams. Ypatingai platus audinių, detalių spalvų asortimentas padeda atrasti tinkamą variantą lengvai ir greitai. Vis dėlto roletai plastikiniams langams, kaip ir mediniams, neturėtų būti pasirenkami spontaniškai. Lango rėmo, kitų patalpos dekoro detalių ir roleto spalvos derinimas - patikimas būdas dailiam interjerui susikurti.

Pasirinkimas pagal langų tipą

Medinis lango rėmas. Jei medinė lango rėmo dalis dažyta tik apsauginiais dažais, roletų audinys ir kasetė neturėtų sudaryti spalvinio kontrasto. Tokiu atveju tiktų vienspalviai natūralių žemės atspalvių roletai Kaune ar kitame mieste. Balti, kreminio atspalvio audiniai - taip pat geras pasirinkimas. Kasetė gali būti dengta ir šviesia ar tamsia imitacine medienos plėvele.

Plastikinis lango rėmas. Šiuo atveju pasirinkimas platesnis. Roletų kaina nuo spalvos priklauso mažai, todėl galite drąsiai eksperimentuoti. Net jei lango rėmas yra baltas, galite rinktis spalvingus derinius. Paties roleto audinio ir kasetės spalva taip pat gali skirtis. Įvertinę kitus interjero elementus, išmėginkite ne tik vienspalvius, bet ir raštuotus roletų audinius.

Tikslas - taip pat svarbus kriterijus

Roletai plastikiniams langams gali būti pasirenkami ir pagal funkciją, savybes. Pavyzdžiui, tamsūs audiniai gerai blokuoja saulės šviesą, suteikia patalpai jaukumo įspūdį, tačiau neretai yra perregimi. Ant tamsių roletų detalių dulkės pastebimos greičiau.

Šviesūs audiniai ir detalės vizualiai didina erdvę, praskaidrina atmosferą. Jie į patalpą įleidžia daugiau šviesos. Tai - puikus pasirinkimas, jei norite, kad roletai neatkreiptų dėmesio. Juos galite derinti prie šviesių sienų, durų. Šviesūs, neutralių atspalvių roletai Kaune ar kituose miestuose ypatingai verti dėmesio, jei planuojate netrukus kraustytis, dažnai keičiate interjerą.

Derinimas su kitais interjero elementais

Roletai gali būti foninis arba akcentinis interjero elementas. Pastaruoju atveju galite rinktis ryškias, sodrias, madingas spalvas ir raštus. Dizaino ekspertai pataria derinti tokius roletus ar jų detales (kitos spalvos kasetę) su panašių spalvų, raštų užuolaidomislovos užklotu, kilimu, pagalvėle ar kita detale.

Jei aktuali mažiausia roletų kaina, rinkitės neutralių atspalvių audinius. Juos paprasta prižiūrėti ir derinti prie kitų kambario dekoro elementų. Be to, jie lengviau dera ir su ryškių ar tamsių spalvų roletais, esančiais kitose namo patalpose ir matomais iš išorės.

Dar keli patarimai geriausiam pasirinkimui

Jei norite, kad roletai plastikiniams langams taptų kambario akcentu, galite rinktis dar vieną variantą - naudoti matinius arba blizgius metalo atspalvius. Įkvėpimo galite ieškoti įvertinę durų, spintelių rankenėlių, paveikslų ar veidrodžių rėmų spalvą.

Roletai Kaune ir kituose miestuose gali būti atsirenkami ir pagal patalpos savybes. Pavyzdžiui, šiauriniams kambariams šilumos suteiks šviesesnių ar tiesiog šiltų spalvų roletai. Jei norite atvirkštinio efekto, rinkitės metalizuotus audinius. Blizgioji jų pusė gali būti nukreipta į išorę.

Ieškodami geriausio varianto nebijokite pasitarti su specialistais. Kartais roletų kaina sudaroma įtraukiant nemokamą konsultaciją. Interjero ekspertai gali padėti apsispręsti tiek dėl paties audinio ypatybių, tiek dėl kasetės spalvos. Tokiu atveju tinkamiausius roletus atrasite ypač lengvai ir maloniai.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.