5 patarimai, kur namuose pritaikyti romanetes

Renkantis langų uždangas dažniausiai mintyse kyla roletų, užuolaidų ar žaliuzių vaizdas, žymiai rečiau pagalvojama apie romanetes. Pastarosios nė kiek nenusileidžia kitų tipų langų uždengimams ir turi savus privalumus. O kaip romanečių pagalba susikurti elegantišką ir minimalistinį dizainą?

Romanečių audinys - paprastumas ir elegancija

Reikia pabrėžti, kad audinys, iš kurio yra pasiūtos romanetės , yra itin lengvai prižiūrimas, nes dėl tvirtinimo mechanizmo jis lengvai nusiima, gali būti net skalbiamas. Dažniausiai pasitaikanti romanečių spalva - šviesi (įvairūs kreminės, pastelinės žydros, smėlinės ir kitų spalvų tonai). Romanetės (internetu taip pat jas galite užsisakyti) audinys gali būti tiek vienspalvis, tiek ir margas. Iš esmės šio tipo langų uždangos gali būti pasiūtos iš bet kokio užuolaidinio audinio - tiek dieninio, tiek ir naktinio. Tikriausiai svarbiausias dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis romanečių audinį, tai jo tankumas. Kuo audinys tankesnis, tuo didesnis privatumas garantuojamas, nes medžiaga mažiau persišviečia. Kita vertus, jei norite interjere sukurti lengvumo pojūtį, tada sunkūs ir tankūs audiniai nelabai tiks: tada rinkitės tamsesnę spalvą ir mažesnio tankumo audinį.

Didelis universalumas

Dažnai juokaujama: jei nežinai, ką rinktis - roletus ar užuolaidas - pirk romanetes. Kaina nors ir yra šiek tiek didesnė nei roletų, tačiau jomis sukuriama elegancija prilygsta užuolaidoms. Romanečių unikalumas slypi valdymo mechanizme: traukiant audinį jis gražiai klostuojasi, todėl galima sudaryti prabangos, klasikos įspūdį.

Romanetėms būdingas puošnus paprastumas yra patrauklus ir nesunkiai priderinamas daugelyje erdvių:

1. Vaiko kambaryje, tai vienas geriausių sprendimų, nes vaikas nenutampo ir neišterlioja audinio, dėl romanečių išmatavimų, atitinkančių lango dydį.
2. Skandinaviško tipo interjere romanečių forma itin geras pasirinkimas, nes erdvė neužgožiama prabanga. Maža to, išlaikoma elegancija ir funkcionalumas: suvaldoma nepageidaujama natūrali dienos šviesa ir apsisaugoma nuo nepageidaujamų praeivių žvilgsnių.
3. Lygiai taip pat romanetės tinka ir miegamajame. Pačios savaime kuriančios šiek tiek svajingą ir romantišką įspūdį, jos puikiai atitinka miegamojo stilistiką.
4. Virtuvėje šio tipo uždangos atrodo subtiliai ir tinka tuo atveju, jei virtuvė yra sujungta su kambariu.
5. Romanetėmis puošiami ir kirpyklų, grožio salonų langai. Taip sukuriama jauki, patraukli aplinka, o taip pat langai tampa dekoratyvia interjero detale.

Romanečių valdymas - galimi du variantai

Įmonės „Domus Lumina" asortimente esančioms romanetėms yra taikoma „Absolute" valdymo sistema, kuri pasižymi paprastu montavimu ir stilingu dizainu. Specialus nedidelis bėgelis pritvirtinamas tarsi prie nematomų laikiklių. Tai leidžia virveles ir audinį pridėti ir nuimti visiškai paprastai bet kokiu metu. Toks mechanizmas gali būti valdomas tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu.

Tradicinis variantas, kai romanetės (kaina tokiu atveju žemesnė) traukiant virvelę žemyn gražiai klostuojasi (į 20 - 30 cm pločio juostą) yra naudojamas daugeliu atveju. Rankiniu būdu traukoma virvelė nesusisuka ir nesipainioja, todėl visada atrodo gražiai, o tolygus virvelės vyniojimasis neapsunkina romanečių pakėlimo ir nuleidimo proceso.

Automatinis romanečių valdymo variantas irgi vertas dėmesio. Tylus mechanizmo veikimas yra praktiškai nepastebimas, o pulteliu valdomos romanetės tampa nauju komforto standartu. Svarbu paminėti, kad automatinis būdas dar leidžia rinktis, ar langų uždangos bus valdomos pulteliu, telefonu ar klavišiniu jungikliu. Platus pasirinkimas sukuria dar didesnę laisvę spręsti, kas patogiausia jums.

Montavimo pasirinkimai

Romanečių tvirtinimas yra gana panašus, kaip ir kitų langų uždangų. Jos gali būti montuojamos virš lango ant sienos, nišoje arba ant lango rėmo. Jeigu nenusprendžiate, kuris varinatas geriausiai tiks jūsų langams, galite pasikonsultuoti su mūsų specialistais.

Elegaciją, šiek tiek svajingą nuotaiką perteikiantis, tačiau visada preciziškai klostuotas romanečių audinys - padės ne tik papuošti jūsų langus, bet ir papildys interjerą, harmoningai įsilies į kuriamą interjero stilistiką.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks produktas tiks Jūsų namams ir atitiks visus Jūsų poreikius. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.