Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
 • Skambinate
 • Konsultuojame
 • Išmatuojame
 • Paskaičiuojame

Kaip išlaikyti švarias stoglangių uždangas?

 
Gyvenamuosiuose namuose palėpės erdvė dažnai būna išnaudojama ten įrengiant darbo kambarius, miegamuosius ar net vonios kambarius. Joje taip pat neretai pasirenkamas ir natūralus šviesos šaltinis - saulė, kurios šviesa patenka pro stoglangius. Pro stoglangius skindančius saulės spindulius ar mėnesienos šviesą bandoma suvaldyti montuojant prie langų tam tikras uždangas, tačiau dėl netradicinės jų padėties ne vienam kyla klausimas, kaip jas prižiūrėti ir valyti.
 

Roletai stoglangiams - ar tai vienintelis pasirinkimas?

Velux " - vienas geriausiai žinomų stoglangių gamintojų, sukūręs langų uždangas ir neįprastiems langams. Įmonės asortimente ne tik roletai (vadinamosios užuolaidėlės), bet ir markizės bei išorinės žaliuzės.

 • užuolaidėlės yra išskiriamos dar į tris rūšis, todėl nesvarbu, ar palėpėje įrengėte vaikų kambarį, svetainę ar miegamąjį - plati užuolaidėlių kolekcija leidžia pritaikyti dizainą pagal kiekvieno poreikius.
 1. tamsinanti užuolaidėlė , kaip ir visi Velux gaminiai turi 3 metų garantiją, todėl galite būti tikri, kad savo namuose turėsite kokybišką produktą. Tokie roletai stoglangiams  - itin populiarus pasirinkimas miegamajam, vaikų kambariui ar svetainei. Plati 48 spalvų gama leidžia kiekvienam išsirinkti ir pritaikyti spalvinį toną prie interjero stilistikos. Šios užuolaidėlės nepraleidžia saulės spindulių, mažiną karštį bei padidina šilumos izoliaciją, todėl tai naudinga ekonomine prasme. Be to, tai yra patogus pasirinkimas, ne tik dėl medžiagos savybių (atsparumo purvui), bet ir paprasto roletų montavimo. Dėl paprastos Pick&Click sistemos sumontuosite jas patys vos per keletą minučių.
 2. dviguba užuolaidėlė , kaip sufleruoja pats gaminio pavadinimas, yra sudaryta iš dviejų audinių - šviesaus ir tamsaus. Tai modernus ir itin stilingai atrodantis pasirinkimas. Šios „Velux" žaliuzės suteikia galimybę visiškai neprarasti dienos šviesos, dengiant langą nuo intensyvių spindulių. Klostuotas baltas audinys lengvai paskirsto natūralią dienos šviesą, patenkančią per stoglangį. Tamsinantį audinį galima rinktis iš 24 spalvų paletės, todėl nesunkiai rasite norimą atspalvį. Beje, šias užuolaidėles galėsite fiksuoti bet kokioje padėtyje, o tai tik palengvina šviesos srautų paskirstymą.
 3. užuolaidėlės vaikų kambariui - tai speciali kolekcija mažyliams su mėgstamais pasakų ar filmų herojais. Šių roletų išskirtinumas yra Oeko - Tex 100 ženklas, kuris byloja apie sveikatai jokios įtakos nedarančią produkto sandarą. Tai itin aktualu mažųjų kambariuose, kuriuose stengiamasi naudoti kuo mažiau sintetinių ir neekologiškų medžiagų.
 • markizės , skirtingai nei roletai stoglangiams, neužstoja vaizdo, nes audinys yra permatomas. Tai - sutaupyti padėsiantis sprendimas, nes pasyvus šildymas su šiomis langų uždangomis padidinamas iki 72 %. Inovatyvus mechanizmas leidžia markizes valdyti rankiniu būdu, elektra arba saulės energija.
 • išorinės žaliuzės  yra geriausias izoliatorius, lyginant su prieš tai minėtais variantais. Dėl tvirtos aliuminio konstrukcijos žaliuzės slopina aplinkos triukšmą, visiškai užtemdo aplinką, šaltu metu kambaryje sulaiko šilumą, o vasarą apsaugo patalpą nuo kaitros. Tai optimalus pasirinkimas bet kokiam metų laikui ir ypač pravartus Lietuvos klimato sąlygomis.

Kaip prižiūrimos „Velux" žaliuzės?

Kaip ir visi „Domus Lumina" gaminiai, taip ir „Velux" gamintojo langų uždangos pasižymi itin aukšta kokybe. Jos pagamintos iš dilimui atsparios medžiagos. Audiniai yra apdorojami specialiai, kad ant pluošto dulkių ir kitų nešvarumų kauptųsi kuo mažiau. Nepaisant to, per ilgą laiką ant paviršiaus nusėda šiek tiek nešvarumų, todėl reikia žinoti, kaip nuvalyti medžiagą, kad nebūtų pažeistas jos apsauginis sluoksnis. „Velux" roletų priežiūra galima keletu būdų:

 • dulkių valymas su šiek tiek sudrėkinta šluostele. Tai paprasčiausias būdas nuvalyti susikaupusias dulkes ir kuo ilgiau išlaikyti reprezentacinę langų uždangų išvaizdą.
 • dulkių valymas, naudojant siurblio antgalį su švelniais šereliais. Tai - giluminis valymas, kurį galima atlikti rečiau nei įprastą valymą šluostele. Taip pat įsitikinkite, kad siurblio antgalio šereliai nėra labai kieti ar aštrūs ir nepažeis siurbiamo audinio. 
 • Jeigu ant medžiagos yra didesnių nešvarumų nei paprastos dulkės - tada naudokite kempinėlę ir pabandykite švelniai nuimti susikaupusius nešvarumus. Stenkitės netrinti, nes tai gali išblukinti audinio spalvą arba kitaip pažeisti medžiagą.

Jeigu savo stoglangiams naudojate markizes arba išorines žaliuzes - jų priežiūra yra dar paprastesnė. „Velux" žaliuzes užtenka nuvalyti šlapia šluostele arba tiesiog nuplauti vandeniu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandeniu nebūtų pažeistas elektroninis žaliuzių valdymo mechanizmas, jeigu uždengimas valdomas automatiškai. Stenkitės valymą atlikti atidžiai ir atsargiai.

Markizių priežiūra taip pat nesudėtinga: jos irgi gali būti plaunamos vandeniu ir gali likti ištiestos, kad išdžiūtų natūraliu būdu. Rekomenduojama nenaudoti jokių cheminių valymo priemonių, nes jos gali pažeisti audinio tekstūrą.

Išsirinkite savo „Velux" langų uždangas ir pasinaudodami patarimais teisingai jas prižiūrėkite, kad produktas kuo ilgiau išliktų puikios išvaizdos! 

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui