Roletai stoglangiams: kodėl jie reikalingi ir kaip išsirinkti?

roletai stoglangiams

Stoglangiai - tai ne tik estetiškas, bet ir naudingas interjero elementas. Pro stoglangius į patalpą patenka daugiau saulės šviesos, be to, užmigti žiūrint į dangų dažnai taip pat yra lengviau. Vis dėlto, niekuo nedengti stoglangiai, nors ir gražūs, dažnai lieka labai nepraktiški. Kodėl šiuos vertėtų pridengti ir kaip išsirinkti tinkamus roletus, pasakojame plačiau.

 

Stoglangius pridengti reikėtų, nes...

Įsirengus stoglangius namuose, norisi leisti jiems tapti pagrindiniu interjero akcentu, džiaugtis pro juos patenkančia saulės šviesa, tačiau po kurio laiko išryškėja pirmieji atvirų tokių langų trūkumai. Štai keli iš jų:

  • Tiesioginiai saulės spinduliai, patenkantys pro stoglangius, dažnai akina ir neleidžia susikaupti. Tai ypatingai aktualu, jeigu mansardoje su stogo langais įsirengėte ar planuojate įsirengti darbo kambarį. Dienos šviesa svarbu, tačiau dar svarbiau - galimybė tą šviesą kontroliuoti. Specialūs roletai stogo langams padeda tai padaryti lengviau ir paprasčiau.
  • Atviri ir niekuo nedengti stoglangiai dažnai yra įkaitusių patalpų priežastis. Nesvarbu, ar tai miegamasis, svetainė, ar darbo kambarys, pastovios ir optimalios temperatūros išlaikymas yra būtinas norint gerai pailsėti ir lengviau sukoncentruoti dėmesį. Tad vienas iš būdų tai padaryti - pridengti langus roletais.
  • Langų uždangos slopina iš lauko sklindantį triukšmą. Gali atrodyti, kad pro stogo langus triukšmo į namus patenka mažiausiai, tačiau vos užklupus pirmajai rudeninei liūčiai pradedama galvoti kitaip. Jaukiai įrengtoje palėpėje į stoglangio stiklą garsiai atsitrenkiantys lietaus lašai tikrai nėra tai, apie ką norisi galvoti, kai reikia susikaupti darbui. Tačiau roletai stogo langams gaminami ne be priežasties - jie ne tik kontroliuoja saulės šviesą, bet ir slopina garsus.

 

Atviri stoglangiai - jaukus ir žavingas interjero akcentas, tačiau nepridengti jie gali kelti tikrą galvos skausmą. „Domus Luminos" langų uždengimų specialistai rekomenduoja langų uždangoms skirti šiek tiek daugiau dėmesio - tai gali išspręsti nemažą dalį su komfortu susijusių problemų.

 

Patarimai besirenkantiems roletus stoglangiams

Tinkamai pasirinkti stoglangiams skirti roletai dažnai tampa ir puikiu, patalpai žaismingumo suteikiančiu akcentu. Tačiau tam, kad jie tokiais būtų, rinktis reikėtų atsargiai, atsižvelgiant ne tik į funkcionalumą, bet ir į technologines roleto susukimo ypatybes, audinių pasirinkimo galimybes, spalvas bei raštus.

„Domus Lumina" parduotuvėse rinktis galite iš 3 skirtingų stoglangių roletų tipų:

  • Specialūs roletai stogo langams, užfiksuojami tam tikroje pozicijoje kabliukais. Audinys susisuka ant veleno stoglangio viršuje, tačiau nėra paslepiamas.
  • Taip pat užfiksuojamas kabliukais, tačiau susuktas rulonas pridengiamas aliuminiu dangteliu, todėl yra mažiau pastebimas.
  • Roletai užfiksuojami automatiškai bet kurioje norimoje padėtyje, o roleto audinys susukamas į specialią kasetę ir yra visiškai paslepiamas.

 

Raštų, spalvų ir audinių įvairovė ypač plati, todėl specialistai rinktis rekomenduoja rinktis atsižvelgiant į interjere vyraujančius spalvas bei patalpos funkciją. Pateikiame dar kelis naudingus patarimus:

  • Jeigu stoglangis puošia miegamąjį, kuriame gausu natūralios dienos šviesos, siūlome rinktis tamsesnių spalvų audinius, efektyviau blokuojančius saulės šviesą. Vienas iš variantų - BLACK OUT audinys. Jis nepraleidžia šviesos ir yra puikus pasirinkimas mėgstantiems ilsėtis visiškoje tamsoje.
  • Norintiems pridengti darbo kambario stogo langą, siūlome atkreipti dėmesį į specialius audinius nuo saulės bei karščio. Šie roletai stogo langams išsiskiria keliomis ypatybėmis: specialus audinys atspindi karštį, padeda išlaikyti optimalią temperatūrą, nepraleidžia saulės spindulių ir sulaiko jų atspindžius ant prietaisų, pavyzdžiui, kompiuterio monitoriaus. Šie roletai taip pat išsiskiria „skaidraus" lango efektu, tad dangaus mėlynė ar jaukūs debesys neliks paslėpti.
  • Renkantis klasikinius audinius, siūlome drąsiau apžvelgti raštų ir spalvų paletę. Spalvas galite derinti prie sienų ar baldų spalvų. Pasirinkti raštai taps unikaliu, patalpai savitumo suteikiančiu akcentu. Vis dar populiarūs augaliniai motyvai, geometriniai ornamentai, tad atrasti tai, kas Jūsų interjerui tinka labiausiai neturėtų būti sudėtinga.

 

Tinkamai pasirinkti roletai stogo langams suteikia visiškai naują įvaizdį, o kambariui - daugiau funkcionalumo ir jaukumo. Pasirūpinkite namų komfortu ir praktišku interjeru pridengdami stoglangius. Užsukite į „Domus Lumina" salonus ir atraskite Jums tinkamiausius audinius bei jų raštus. Kartais tam, kad namai taptų dar jaukesniais, reikia visai nedaug.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.