Langų paruošimas ramiam šiltajam sezonui


 
Tinkamas langų paruošimas - svarbi sąlyga tam, kad galėtume mėgautis šiltojo sezono malonumais. Švarūs stiklai padės į kambarius patekti didesniam kiekiui natūralios šviesos ir šilumos. Patikimi tinkleliai nuo vabzdžių - tai, ko reikia ramiam, maloniam darbui bei poilsiui. Šiame įraše papasakosime, kaip pasirūpinti švara, jaukumu, taip pat - kaip pasirinkti tinkamus tinklelius ir juos sumontuoti.

Keli patarimai jaukesnei aplinkai

Atšilus orams, verta kruopščiai nuplauti langų stiklus ir rėmus. Vidine jų puse galite pasirūpinti ir dar neatėjus pavasariui. Valymui rinkitės specialias priemones. Taip pat išvalyta turėtų būti ir langų apsauga nuo vabzdžių. Įsitikinkite, kad tinklelis nėra apkibęs nešvarumais, dulkėmis.

Jei pastebėjote nešvarumų, juos pašalinkite švelniomis valymo priemonėmis. Tam puikiai tiks muiluotas vanduo, šluostė ar kempinėlė. Rekomenduojame vengti rūgštinių, abrazyvinių medžiagų - jos tinkleliui gali pakenkti tiek pat, kiek lango stiklui ar rėmui. Dulkes bei kitokį purvą galite pašalinti ir švelniu šepetėliu. Jei tinkleliai nuo vabzdžių reikalauja kruopštesnio plovimo, po to nusausinkite juos.

Dar vienas svarbus darbas siekiant jaukumo - langų dangos keitimas. Jei naudojate užuolaidas, šiltuoju sezonu rinkitės lengvesnius, spalvingesnius audinius. Jei yra galimybė, galite pakeisti ir roletus, markizes. Pietiniuose kambariuose verčiau kabinti šviesą ir šilumą atspindinčius audinius - jie padės sumažinti patalpų temperatūrą kaitinant vasaros saulei.

Langų apsauga nuo vabzdžių: patikimas sprendimas skirtingoms situacijoms

Jei dar tik svarstote apie tinklelio įsigijimą, tinkamai apgalvokite poreikius. Ši vabzdžių sulaikymo priemonė skiriasi gamybos medžiaga, montavimo būdu, papildomomis funkcijomis. Taigi, rinktis galite:

  • Ypatingai lanksčius aliumininius tinklelius;
  • Tinklelius, dažytus pilkai-baltai. Tokie tinkleliai nuo vabzdžių ypatingai tinka, jei reikia akcentuoti apsaugą.
  • Antialerginius tinklelius. Jie sulaikys ne tik vabzdžius, bet ir žiedadulkes, kitokius nešvarumus. 
  • Beveik nepastebimus, iš anglies pluošto pagamintus tinkliukus.

Vabzdžius sulaikantys tinkleliai gali būti montuojami laikinam naudojimui arba ilgam. Pirmuoju atveju langų apsauga nuo vabzdžių nuimama sezonui pasibaigus. Pasirinkę roletinius tinkliukus, rudenį juos galite tiesiog susukti į specialią kasetę.

Jei pasirinkote tinklelius-rėmelius, juos įsigiję turite priveržti specialius laikiklius. Tuomet artėjant šiltajam sezonui tereikės pritvirtinti tinklelį kabliukais arba prie jų esančiais magnetais. Tai - paprasta ir saugi procedūra, todėl ją be vargo galite atlikti ir patys.

Tinkleliai nuo vabzdžių  - patikima priemonė kovojant su uodais ir kitais kenkėjais. Tokią apsaugą galite rinktis nepriklausomai nuo to, ar gyvenate bute, ar name. Paprasta priežiūra - tai, kas pavers kiekvieną langų paruošimą šiltajam sezonui lengvu ir maloniu. Tinkamai pasiruošus, daugiau džiaugsmo teiks ir besikeičiantys orai.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.