4 idėjos stulbinančioms dieninėms užuolaidoms

Langų uždangų indėlio namų interjero dermei nuvertinti nevertėtų: tinkamai parinktos jos ne tik apsaugos nuo nemalonios šviesos, bet ir suteiks erdvei žavesio. Šių stilingų ir naudingų dekoro priemonių pasirinkimas yra išties platus, todėl įkomponuoti jas įmanoma bet kokio stiliaus interjere. Dieninės užuolaidos yra ideali langų uždanga norintiems suteikti namams elegancijos ir išskirtinumo. Pateikiame Jums 4 būdus, kuriais galima jas efektyviai ir stilingai panaudoti namuose.

1. Derinkite su kitomis langų uždangomis

Dienai skirtos užuolaidos žavi savo lengvumu ir žaismingumu, tačiau jos jos nepasižymi itin gera apsauga nuo ryškios šviesos ir, priklausomai nuo audinio bei jo spalvos, gali ne visuomet užtikrinti pakankamai privatumo. Tačiau tai - ne problema, nes tarpusavyje įmanoma suderinti skirtingas langų uždangas: dienines ir naktines užuolaidas ar dienines užuolaidas su roletais. Pastaroji kombinacija sutinkama itin dažnai dėl savo praktiškumo: neišskleisti roletai gali būti visiškai paslėpti, todėl dieninės užuolaidos liks pagrindine estetine dalimi, o naktį ar esant ryškiai saulei, užtamsinančio audinio roletai neleis šviesai patekti į patalpą. Jei nuspręsite naktines užuolaidas derinti su dieninėmis, pasirūpinkite karnizu, tinkančiu kelioms užuolaidoms.

2. Rinkitės užuolaidas kaip interjero akcentą

Langų uždangas interjere galima derinti dvejopai: rinktis tokią spalvą ir audinį, kurie idealiai įsilietų į aplinką, arba naudoti akcentinę spalvą ir leisti užuolaidoms išsiskirti kiek labiau. Dienai skirtos užuolaidos yra lengvos ir dažniausiai gaminamos iš plono audinio, todėl galite jas sluoksniuoti - pasirinkti to paties audinio, tačiau skirtingų spalvų užuolaidas ir sukabinti jas šalia. Pavyzdžiui, viena spalva gali būti deranti prie interjero, o kita - išsiskirianti.

Dieninės užuolaidos skirtos Jūsų kūrybiškumui atskleisti, todėl nebijokite išbandyti kažką naujo. Nustebsite pamatę, kiek ryškūs ar raštuoti šių langų uždangų audiniai gali pakeisti erdvės estetiką. Ypač tai regima šviečiant saulei, kuomet kambarys nusidažo tam tikrais atspalviais.

3. Nuspręskite, kaip jos kabės

Vienas iš dieninių užuolaidų estetinių privalumų yra tas, jog galima išmėginti įvairius kabinimo būdus, kurie sukuria skirtingą atmosferą. Užuolaidas galite surišti ties viduriu ar palikti palaidas. Surišimui naudokite kaspinus, virveles, grandinėles arba prie sienos tvirtinamus ir prabangos suteikiančius kabliukus.

Dar vienas stilingas pasirinkimas - užuolaidas suvynioti tarsi skarą ar šaliką. Taip gausite dvigubos naudos: nereikės vargintis norint langų uždangas sukabinti, o dieninės užuolaidos atrodys originaliai ir elegantiškai. Visa šio būdo esmė yra labai paprasta: tiesiog paimkite užuolaidą ir, priklausomai nuo jos ilgio, kartą ar kelis ją apvyniokite aplink karnizo skersinį. Jei norite, vieną užuolaidos pusę netgi galite palikti ilgesnę už kitą bohemiškam, kiek nerūpestingam įvaizdžiui sudaryti.

4. Pasirinkite išskirtinį audinį

Audinys, iš kurio pasiūta užuolaida, turi nemažą reikšmę ne tik užuolaidų priežiūrai, bet ir estetikai. Pavyzdžiui, šilkas spinduliuoja švelnumu ir prabanga, o grublėta lino paviršiaus faktūra suteikia natūralumo pojūtį, todėl ypač tinka minimalistiniame interjere. Poliesterinis audinys - lengvai prižiūrimas, itin ilgai išlaikantis spalvų sodrumą, todėl tokios dieninės užuolaidos pasižymi didžiausia spalvų ir raštų įvairove. Audinius derinti galite prie baldų apmušalų bei kitos tekstilės: atsižvelgti į jų žvilgesį, raštus ir panašiai.

Norite atnaujinti interjerą, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Užuolaidos yra praktiška ir efektyvi pokyčių idėja. Šios langų uždangos gali kardinaliai pakeisti harmoniją ir atmosferą, suteikti patalpai neprilygstamo jaukumo.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.