4 įdomūs faktai apie langų uždangas

Langų uždengimai

Dieninės ir naktinės užuolaidos, roletai, žaliuzės, romanetės, širmos - funkcionalumu ir estetiška išvaizda išsiskiriančios priemonės. Šiais laikais jų pasirinkimas itin didelis: sintetinio ir natūralaus audinio, vienspalvės, dekoruotos originaliais raštais, metalizuotais siūlais ir t. t. Skirtingo stiliaus langų uždengimus paprasta pritaikyti įvairiose erdvėse - tiek namuose, tiek biuruose ar kavinėse. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kaip šios priemonės atkeliavo į mūsų kasdienybę, nuo ko kilo jų pavadinimai ir dar daugiau?

1. Šiuo metu žinomoms užuolaidoms - vos keletas amžių

Užuolaidos 

Pirmųjų užuolaidų, kurios atsirado jau pakankamai seniai, paskirtis šiek tiek skyrėsi nuo šiuolaikinių - jos buvo naudojamos kambariams atskirti. Kaip langų uždengimai jos išpopuliarėjo XVII a. turtingesniuose Didžiosios Britanijos namų ūkiuose. Privatumą užtikrindavo medinės langinės, o audiniai sulaikydavo per nesandarius langus sklindantį šaltį.

XVIII a. jau buvo galima įsigyti įvairesnių priemonių. Dieninės ir naktinės užuolaidos pardėtos gaminti iš tokių audinių kaip šilkas, tafta, aksomas ir gobelenas. Tačiau tikrasis šių langų uždangų atgimimas siejamas su pramonės revoliucija. Naujos technologijos užtikrino paprastesnę audinių gamybą, todėl jie tapo pigesni ir labiau prieinami plačiajai visuomenės daliai.

2. Pirmosios žaliuzės buvo nendrinės ir bambukinės

Užuolaidų audiniai 

Žaliuzės - vieni populiariausių ir universaliausių langų uždengimų. Medžiagų ir dizaino gausa suteikia galimybę jas pritaikyti įvairaus stiliaus interjere. Pirmosios tokio tipo priemonės pradėtos naudoti dar senovės Egipte. Tiesa, jos buvo gaminamos iš nendrių. Taigi, nenuostabu, kad tokios žaliuzės buvo kur kas primityvesnės. Kinai ir japonai šiuos langų uždengimus gamino iš bambuko.

3. Romanetės kilusios iš Romos

Romanetės 

Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad naktinės užuolaidos pasižymi išskirtine elegancija. Tačiau, tiems, kurie nori išbandyti šiek tiek modernesnę jų versiją, rekomenduojama apsvarstyti romanetes. Šie langų uždengimai - tarpinė roletų ir užuolaidų versija. Be to, pasirodo, jų kilmė siejama su senovės Roma. Romėnai panašias priemones naudojo privatumui užtikrinti, taip pat siekdami užkirsti kelią dulkių ir šiukšlių patekimui į namus.

4. Tomas Džefersonas buvo tikras žaliuzių gerbėjas

Romanetės langams 

Tomas Džefersonas - trečiasis JAV prezidentas ir Jungtinių Valstijų nepriklausomybės deklaracijos autorius. Tai viena įtakingiausių to meto istorijos asmenybių. Tačiau kas galėtų pagalvoti, kad T. Džefersonas - ir didelis žaliuzių gerbėjas? Remiantis surinkta informacija, tuometinis JAV prezidentas rimtai svarstė šiuos langų uždengimus panaudoti visame Monticello dvare. Jo nuomone, šios priemonės buvo gražios ir patogios.

Domina naktinės užuolaidos ar kiti stilingi ir funkcionalūs langų uždengimai? Rinkitės sau labiausiai patinkančius iš plataus „Domus Lumina" asortimento ir paverskite savo namų interjerą dar žavingesniu.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.