7 priežastys, kodėl namuose reikalingos dieninės užuolaidos

dieninės užuolaidos

Bene kiekvienuose namuose kabančios dieninės užuolaidos daugeliui atrodo savaime suprantamas ir įprastas interjero dekoravimo elementas. Bet retas susimąsto, kodėl užuolaidos  reikalingos. Ką tokio jos suteikia patalpai, kad jų populiarumas neslopsta ir dabar, laikais, kai visur karaliauja modernizmas? Pateikiame 7 reikšmingas priežastis, kurios paskatins Jus dar kartą apgalvoti dieninių užuolaidų poreikį ir naudą namų interjerui.

1. Išsaugomas būsto privatumas

Stebėti kintančius metų laikus pro atvirus, užuolaidomis nedengtus panoraminius langus - daugelio svajonė. Ypatingai, kai pro juos atsiveria jaukus parko, šlaito ar miško vaizdas. Tačiau kai kiemo neužstoja didžiulė tvora, o pro namus vaikšto daugybė pašalinių žmonių, neretai pasigendama privatumo. Su šia problema dažnai susiduria žmonės, gyvenantys moderniuose daugiabučiuose, kurių langai - aukšti, siekiantys grindis, o kiemas - bendras ir prieinamas kiekvienam namo gyventojui. Langus dengiančios užuolaidos leidžia išvengti nemalonių praeivių žvilgčiojimų ir išsaugoti asmeninę erdvę.

2. Interjerui suteikiama elegancijos ir rafinuotumo

Kai kambaryje trūksta elegancijos, užuolaidos - visada praktiškas sprendimas. Toks tradicinis, tačiau efektyvus patalpos dekoravimo būdas gali pagyvinti minimalistinį interjerą, sušvelninti industrinį ir kardinaliai pakeisti aplinkos įvaizdį. Šį rudenį interjero specialistai namuose siūlo kabinti plono audinio spalvotas dienines užuolaidas . Jos gali įrėminti langą, papuošti viršutinę lango rėmo dalį ir tokiu būdu suteikti interjerui ne tik elegancijos, bet ir žaismingumo.

3. Optimaliai išsklaidoma dienos šviesa

Kiekviename kambaryje svarbi dienos šviesos kontrolė. Pro nedengtus langus patenkantys ryškūs saulės spinduliai dažnai erzina ir trikdo, neleidžia susikaupti, ypatingai - karštomis vasaros dienomis. Dieninės užuolaidos - praktiškas sprendimas, padedantis išsklaidyti didžiulį šviesos kiekį. Tam puikiai tinka paprastas, tankus baltos spalvos audinys. Užuolaidos taip pat padeda išlaikyti optimalią kambario temperatūrą, neleidžia patalpai įkaisti, o tai dar vienas reikšmingas užuolaidų teikiamas privalumas.

4. Kambarys atrodo jaukiau

Kartais kambariui trūksta vieno mažo akcento, suteikiančio patalpai daugiau jaukumo. Minimalistinis interjeras pabosta, atnaujinti baldus ne visada yra galimybių, tačiau užuolaidas pakeisti visai nesudėtinga - galima keisti spalvas, raštus, susegti jas šone. Maži pokyčiai suteikia patalpai daugiau jaukumo, tačiau visa tai stipriai priklauso nuo pasirinkto užuolaidų audinio. Mėgstantiems jaukias erdves optimaliausias variantas - dengti langus audiniu, drapiruotu labai plonomis klostėmis. Svarbu nepamiršti reguliariai skalbti užuolaidas: nuo dulkių papilkėję audiniai jaukumo nesuteiks.

5. Į patalpą patenka mažiau dulkių

Dieninės užuolaidos blokuoja pro atvirus langus patenkančias dulkes, šapelius, krentančius lapus ir taip padeda išlaikyti patalpą švaresnę. Tai ypatingai aktualu tiems, kurie nori dažniau vėdinti kambarius, tačiau baiminasi kilsiančios alerginės reakcijos. Užuolaidos nėra tik dekoracinę funkciją atliekantis elementas. Apsauga nuo dulkių ir kitų nešvarumų, patenkančių iš lauko - tai praktiškoji užuolaidų pusė.

6. Paslepiami sienų pažeidimai

Nemažai jaunų žmonių naują gyvenimą pradeda nuomojamuose būstuose, kuriuose yra nemažai įvairiausių sienų pažeidimų. Nuomojamą būstą ne visada galima koreguoti ar atnaujinti patiems, tačiau šią problemą galima išspręsti ir kitaip. Ilgos užuolaidos lengvai paslepia kosmetinius sienų trūkumus, papuošia patalpą ir padeda sutaupyti išlaidų, kurias skirtumėte būsto remontui.

7. Slopinamas triukšmas

Kabinti užuolaidas rekomenduojame ir tais atvejais, kai langai atsiveria į intensyvaus eismo gatvę. Net naktimis netylantys pravažiuojančių automobilių keliami garsai dažnam neleidžia atsipalaiduoti. Tačiau kasdien laikyti langus sandariai uždarytus ir neįleisti į patalpas gryno oro - žalinga sveikatai. Pakabintos užuolaidos padeda prislopinti triukšmą.

Tinkamai pasirinktos užuolaidos gali padėti išspręsti net kelias problemas vienu metu, svarbu nebijoti eksperimentuoti. Pasirinkę tinkamą audinį ne tik atnaujinsite pabodusį interjerą, bet ir džiaugsitės papildomais užuolaidų privalumais. O jei išsirinkti atrodo pernelyg sudėtinga, drąsiai kreipkitės į „Domus Lumina" langų uždangų specialistus artimiausiame salone - esame pasiruošę Jums padėti atrasti tinkamiausią užuolaidų variantą.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.