Dieninių užuolaidų drapiravimas pagal svetainės interjerą

 drapiruotos užuolaidos

Išskirtinis svetainės interjeras gali būti sukurtas ypatingo dėmesio skiriant individualiems šeimininkų pomėgiams. Tam puikiai tinka klasikinio, modernaus, futuristinio, eklektiško ar bohemiško stiliaus gairės. Jas atitinkanti langų uždanga, pavyzdžiui, dieninės svetainės užuolaidos, gali suteikti taip trūkstamo jaukumo. Be to, tai - puiki priemonė interjero vientisumui užtikrinti. Tereikia pasirinkti tinkamą medžiagą, apsispręsti dėl drapiravimo, ir svetainė atrodys išties patraukliai.

Ką verta žinoti apie užuolaidų audinius?

Dieninių užuolaidų audiniai gali būti pasirenkami priklausomai nuo interjero ir priežiūros galimybių. Specializuotuose medžiagų salonuose galite rasti tiek natūralių, tiek sintetinių, tiek pusiau sintetinių audinių. Rinkdamiesi audinio tipą, storį, spalvą, raštą, nepamirškite, kad:

• Šiaurinėje namo pusėje esančiai svetainei verčiau rinktis lengvus, plonus, kone perregimus užuolaidų audinius. Jie į patalpą įleis daugiau saulės šviesos ir šilumos.

• Sintetinius audinius prižiūrėti paprasčiau nei natūralius. Tačiau, priklausomai nuo spalvos ir kitų savybių, iš pastarųjų pasiūtos dieninės svetainės užuolaidos gali suteikti daugiau solidumo. Be to, jie šiais metais itin madingi. Jei norite paprastos priežiūros ir natūralios išvaizdos, galite rinktis pusiau sintetinius audinius.

• Jei norite išvengti akinamos šviesos, puikiai tiks tankūs ar specializuoti, „Blackout" tipo audiniai. Suformavę klostes, efektą dar sustiprinsite.

• Jei kambaryje daug eklektiškų detalių, verčiau rinkitės vienspalvį, neryškų užuolaidų audinį ir lengvas klostes.

Svetainės jaukumą galite suformuoti naudodami kelias skirtingas užuolaidas. Plonesni, lengvesni dieninių užuolaidų audiniai puikiai tiks vasarą, storesni - šaltuoju metų laiku. Nepamirškite, kad audinio plotis turi būti bent 2.5 karto didesnis nei lango plotis arba karnizo ilgis. Tokiu atveju galėsite formuoti stilingas dekoro detales - pavyzdžiui, drapiruotę.

Drapiruotė - neatskiriamas jaukumo elementas

Užuolaidų klostės visuomet atrodo romantiškai, jaukiai ir stilingai. Esama daugybės būdų, kaip gali būti drapiruojamos dieninės svetainės užuolaidos. Žemiau pateikiame kelis patarimus, padėsiančius priderinti klostes prie interjero ir langų ypatybių.

Stiliaus kryptis. Romanečių tipo (į viršų klostėmis surenkamos) dieninės užuolaidos svetainei suteiks ypatingo solidumo ir puošnumo. Jos puikiai tiks klasikiniame interjere. Įspūdžiui papildyti verta pagalvoti ir apie iš raukinių formuojamą lambrekeną.

Patalpos dydis. Vizualiai paaukštinti lubas galite iš audinio suformavę lygias vertikalias juostas - tarsi kolonas. Papildomai pločio suteiks horizontalios klostės. Jei norite susiaurinti ne patį kambarį, o tik langą, geras pasirinkimas yra į 3 ar daugiau dalių skirstomi ir drapiruojami dieninių užuolaidų audiniai.

Kūrybiniai sprendimai. Jei svetainėje trūksta originalių, meniškų akcentų, padės įmantresnė drapiruotė. Pavyzdžiui, iš lambrekeno galite formuoti taureles. Svetainės užuolaidos taip pat gali būti dekoruotos karoliukais, žvyneliais, kutais, kailio ar plunksnų elementais. Taip pat galite derinti kelių skirtingų audinių drapiruotes.

Nepamirškite, kad dieninės užuolaidos  gali tapti svetainės akcentu. Taip pat populiarus ir kitas variantas - derinti užuolaidų audinį prie baldų, kilimų, tapetų. Visame name stiliaus vientisumą išlaikysite pasirinkę panašaus audinio ar spalvos užuolaidas. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, nedvejokite ir kreipkitės patarimo į „Domus Lumina" konsultantus. Jie padės pasirinkti tokias užuolaidas, kurios svetainei suteiks daugiausiai puošnumo ir komfortiškumo.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.