Dieninių užuolaidų spalvos: rinktis verta ne tik baltas

dieninės užuolaidos

Baltos dieninės užuolaidos  laikomos standartiniu pasirinkimu. Spalvos populiarumą lemia jos simbolizuojama ramybė, švara ir tyrumas. Tokį įspūdį baltos užuolaidos suteikia visiems namams. Spalvų įtaka žmogaus nuotaikai ir bendrai savijautai įrodyta moksliškai, o pasirinkus atitinkamą užuolaidų atspalvį, jo poveikį galima pritaikyti ir namų atmosferai kurti. Balta spalva nėra vienintelė, tinkanti dieninėms užuolaidoms. Plačiau šįkart kalbame apie spalvų reikšmes ir pateikiame kelis patarimus, kaip patalpoje išlaikyti spalvinę harmoniją.

Psichologinis atspalvių poveikis

Spalvų pasirinkimas priklauso ne tik nuo žmogaus amžiaus ir atspalvio suderinamumo su kitais patalpoje esančiais baldais. Pasirinktos spalvos atspindi ir charakterį, dažnas emocijas. Žinios apie psichologinį spalvų poveikį gali padėti lengviau pasirinkti užuolaidas visiems namams. Juk dieninės užuolaidos kabinamos ne tik svetainėje, bet ir kituose kambariuose, o atmosfera patalpoje dažnai kuriama remiantis jos paskirtimi.

Raudona

Tai - viena stipriausių ir labiausiai stimuliuojančių spalvų. Tai spalva, pastebima pirmiausiai. Raudona simbolizuoja jėgą, meilę ir energiją, tad ji puikiai tinka tokioms patalpoms kaip svetainė. Ši spalva taip pat suteikia šilumos, jaukumo, tačiau energizuoja, todėl miegamajam nėra tinkama. Svetainėje raudonos spalvos užuolaidos taps išskirtiniu akcentu, padedančiu užtikrinti gerą nuotaiką.

Mėlyna

Ši spalva dažniausiai asocijuojasi su ramybe ir išmintimi. Dangaus ir vandenynų spalva yra šalta, ji mažina kraujospūdį ir taip žmogų ramina, suteikia vilties, padeda atsipalaiduoti. Švelniai melsvos spalvos dieninės užuolaidos šviesiame miegamajame padės ne tik nurimti po ilgos dienos, bet ir atkurti pusiausvyrą, nes būtent ši spalva yra harmonizuojanti.

Žalia

Turbūt esate pastebėję, kad būdamas gamtoje žmogus geba lengviau atsipalaiduoti. Žalia, kaip ir mėlyna, yra gamtos spalva. Ja džiugina pievos ir miškai. Namuose šis atspalvis taip pat padeda siekti harmonijos, išlaikyti balansą, nurimti ir atsipalaiduoti. Tai - labai pozityvus, idėjų įkvepiantis atspalvis. Žalsvos užuolaidos puikiai tiks vaikų ar darbo kambaryje.

Violetinė

Šis atspalvis interjero dizaine figūruoja dažnai, tačiau pasirenkami labai švelnūs, pasteliniai violetinės spalvos variantai. Violetinė suteikia būstui prabangos. Per daug šios spalvos nėra gerai, gali paskausti galvą, tačiau nedideli akcentai ramina, skatina susikaupti, aktyvina žmogaus pasąmonę. Švelnios violetinės spalvos dieninės užuolaidos suteiks miegamajam ar svetainei bohemos įspūdį ir padės sukurti namuose ramybės oazę.

Geltona

Tai - energijos, pozityvumo ir šilumos spalva, kuri, kaip ir raudona, yra labai paveiki. Ji dažnai suveikia panašiai kaip ir tiesioginiai saulės spinduliai - suteikia daugiau optimizmo, šviesos, laimės, džiaugsmo. Šviesiai geltonos spalvos užuolaidas kabinti galima bet kurioje namų patalpoje - nuo virtuvės iki miegamojo.

Harmonijos išlaikymas

Spalvingos užuolaidos  gali ne tik paveikti žmonių, esančių patalpoje, emocinę savijautą. Jos taip pat turi įtakos ir bendram patalpos interjero patrauklumui. Raudonos, mėlynos ar kitos spalvos užuolaidos gali tapti viso interjero pagrindiniu akcentu, tačiau labai svarbu stengtis išlaikyti bendrą spalvinę harmoniją. Nepriklausomai nuo to, ar pasirenkamos naktinės, ar dieninės užuolaidos, spalvas derinti tarpusavyje yra būtina.

• Spalvingos plonos baltos užuolaidos gali puikiai derėti su plonesniu spalvotu dieninių užuolaidų audiniu. Nebijokite rinktis ir kabinti ant lango kelių audinio sluoksnių.
• Derinkite naktinių ir dieninių užuolaidų spalvas. Pavyzdžiui, jei kabinsite šviesiai mėlynas dienines užuolaidas, naktinės tegul būna tamsios.
• Tamsiame kambaryje nerekomenduojame kabinti tamsių atspalvių užuolaidų. Norintiems ryškesnių akcentų taip pat reikėtų pabandyti juos derinti su kitais kambaryje esančiais daiktais - pagalvėlėmis, vazomis, kilimais.

Leiskite namams ir savo nuotaikai nušvisti naujomis spalvomis. Balta spalva nėra privaloma, o spalvingos ir ryškios dieninės užuolaidos  suteiks namams naują, patrauklų įvaizdį. Atsižvelkite į jų įtaką žmogaus savijautai ir rinkitės drąsiai.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.