Romantiško miegamojo akcentas - užuolaidos

Miegamasis - svarbi kiekvienų namų erdvė, tad ir jos įrengimas turėtų būti suderintas su žmogaus poreikiais, visos aplinkos detalės turėtų derėti tarpusavyje ir užtikrintų komfortą ir jaukumą. Vienas iš dažniausių interjero stilių, kuris taikomas miegamuosiuose - romantiškas, kartais šiek tiek vintažinis. Kadangi geras poilsis yra pagrindinė miegamojo funkcija - langų uždengimai irgi turėtų būti pasirenkami neatmestinai. Romantiškam stiliui geriausiai tinka užuolaidos . Tad, kaip jas pasirinkti, priderinti ir išnaudoti ne tik jų skleidžiamą eleganciją, bet ir funkcionalumą?

 

Užuolaidų privalumai:

  • lengvas pakeitimas kitomis - skirtingai nei montuojamos langų uždangos, užuolaidas lengvai nuimsite ir pakeisite kitomis. Taip, beje, nesunkiai atnaujinsite kambarį.
  • paprasta priežiūra - paprasčiausias skalbimas, pritaikytas audinio parametrams - tai vienas paprasčiausių langų uždangų variantų priežiūros reikšme.
  • itin paprastai suvaldomas natūralios šviesos kiekis, patenkantis į vidų, neužtemdant patalpos;
  • sukuriamas privatumas tiek iš vidaus, tiek iš išorės;
  • jaukumo sukūrimas.

Naktinės, dieninės ar abi?

Dažnai yra keliamas klausimas, kokio tipo užuolaidos miegamajame yra tinkamiausios: dieninėsnaktinės, ar geriau rinktis abu audinius ir juos derinti tarpusavyje. Atsakymas priklauso nuo jūsų jautrumo miegant, nes vienų neblaško jokie išoriniai veiksniai, o kitus gali erzinti ir neleisti užmigti net ir rytiniai saulės spinduliai ar mėnesienos šviesa. Tad jeigu norite, kad miegas būtų efektyvus ir netrukdomas, rekomenduojame rinktis abu užuolaidų variantus. Jeigu miegamasis nėra didelis, o jūsų netrikdo įvairūs garsai, galite rinktis ir alternatyvą - tai dieninės užuolaidos, pasiūtos iš storesnio, dekoruoto audinio. Taip užuolaidos šiek tiek pritemdys aplinką, bet išlaikys eleganciją kambaryje. Maža to, šis užuolaidų modelis vizualiai nesumažins erdvės.

Kita vertus, naktinės užuolaidos suteikia galimybę sukurti itin romantišką atmosferą. Šiandieninė naktinių užuolaidų audinių pasiūla leidžia rinktis iš begalės variantų. Todėl tiek stilistiškai, tiek kambario kolorito atžvilgiu yra labai nesunku jas priderinti. Užuolaidų surišimas lango šonuose dienos metu tarsi įrėmina langą, kaip jas dekoruoti irgi yra įvairiausių variantų. Naktinių užuolaidų audinys gali būti surištas juostele, galite naudoti specialius užuolaidų žiedus ar tiesiog palikti jas palaidas ir šiek tiek liečiančias žemės paviršių.

Užuolaidų derinimas tarpusavyje

Pasirinkus naktinio ir dieninio audinių duetą miegamajame, reikia jas tinkamai suderinti, kad tiek audinių tekstūra, tiek raštai derėtų prie aplinkos ir kurtų jaukumo įspūdį. Užuolaidos miegamajame dažniausiai pasirenkamos tokiu principu: dieninis audinys yra itin plonos medžiagos, tam, kad dienos metu kambarys prisipildytų natūralios šviesos, o naktinis audinys labiau derinamas prie bendro erdvės stiliaus. Atkreipkite dėmesį, kad derinant užuolaidų audinius tarpusavyje, geriausia rinktis vieną jų atspalvį. Jei abu audiniai yra dekoruoti - suderinamumas ir tarpusavio balansas jau tampa žymiai sunkiau išsprendžiamu klausimu.


Reikia atkreipti dėmesį, kad naktinės užuolaidos, priklausomai nuo audinio, gali ir sulaikyti šilumą namų viduje, riboti išorinės aplinkos triukšmą. Todėl jų funkcionalumas gali būti žymiai platesnis nei tik patalpos užtemdymas.

Darna su sienų tekstūra ir spalva

Tam, kad miegamojo interjeras būtų jaukus, rekomenduojame, užuolaidos audinius derinti ne tarpusavyje, bet ir su miegamojo spalviniu tonu, esančiais baldais, tekstile bei kitais aksesuarais. Viena pagrindinių taisyklių, taikomų klasikinio tipo miegamiesiems, - naktinių užuolaidų ir sienų kolorito darna. Tai reiškia, kad naktinių užuolaidų audinys turi būti keliais tonais šviesesnis arba tamsesnis už sienų spalvą. Taip sukursite, norimą jaukumą, o spalvinė dinamika neleis kambariui atrodyti nuobodžiai.

Derinant užuolaidas pasirinkite, kas yra jūsų objektas: baldai, sienos ar kambario akcentai, pavyzdžiui šviestuvų ar paveikslų spalva. Jei norite, kad kambarys būtų jaukus ir ne perpildytas spalvų, tuomet vadovaukitės šia taisykle ir patys pastebėsite, kaip ne tik užuolaidų pasirinkimas, bet ir derinimas tampa paprastesniu uždaviniu.

Atraskite savo svajonių derinį arba rinkitės tradicinį - dieninių užuolaidų variantą savo miegamajame. Pasinaudokite šiais patarimais ir išsirinkite „Domus Lumina" parduotuvėje jau šiandien!

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.